Nr 7-9
Nr 7-9

Anglicy wyszli z Tarnowa po angielsku Rzadko się zdarza, żeby pracodawca zamknął drzwi zakładu przed swoimi pracownikami. Tak stało się w Fabryce Maszyn Tarnów produkującej obrabiarki do metali. Lekcja, jaką udzieliła w Tarnowie angielska firma, powinna być ostrzeżeniem dla wszystkich.

Anglicy wyszli z Tarnowa po angielsku

Rzadko się zdarza, żeby pracodawca zamknął drzwi zakładu przed swoimi pracownikami. Tak stało się w Fabryce Maszyn  Tarnów produkującej obrabiarki do metali. Lekcja, jaką udzieliła w Tarnowie angielska firma, powinna być ostrzeżeniem dla wszystkich.

 

Ucieczka przed konsekwencjami

Rozmowa z Waldemarem Ptaśnikiem, przewodniczącym zakładowej NSZZ „Solidarność” przy Fabryce Maszyn Tarnów. -Trudno powiedzieć co tak naprawdę miało wpływ na ostateczną decyzję zarządu angielskiego dotyczącą „porzucenia”. Ja bym to określił brutalnie jako ucieczkę przed konsekwencjami swoich działań - mówi W. Ptaśnik.

Przeterminowane płatności na cenzurowanym     

Przeterminowane płatności spędzają sen z powiek uczciwym przedsiębiorcom - odpowiedź Ministerstwa Finansów na postulaty BCC. Kontynuacja cyklu artykułów na temat inicjatywy zmian niektórych przepisów prawa podatkowego Naciski przedsiębiorców w końcu dają efekty i rząd myśli nad likwidacją zatorów płatniczych Naciski przedsiębiorców w końcu dają efekty i rząd myśli nad likwidacją zatorów płatniczych - artykuł Antoniego Hasenbecka, przedsiębiorcy, członka Loży Opolskiej BCC, jednego z inicjatorów zmian w prawie podatkowym.

Targi Eurotool i Blach-Tech-Expo 2012

Firmy mają szansę, aby właśnie w Krakowie podpisać kontrakty i w dobrych humorach zakończyć rok 2012 - mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Intec rośnie w siłę

Artykuł sponsorowany

Syntetyczne lodowisko na Plastpolu

 

Nowe sterowanie WinMax9 Hurco

Artykuł sponsorowany

Silent Tools - sposób na łagodniejszy przebieg obróbki

Artykuł sponsorowany

 

Targi Vienna Tec 2012 - w kierunku Eurazji

 

Stabilna obróbka blach

Badania porównawcze pól temperatury w procesie czołowego szlifowania płaszczyzn ściernicami z elektrokorundu szlachetnego oraz z submikrokrystalicznego korundu - praca naukowa. Autorzy: Czesław Niżankowski i Krzysztof Sęk (Politechnika Krakowska)

 

IMT Polska jak fabryka innowacji

Budowa i badania dokładności tokarki karuzelowej dwustojakowej TCW 3100 -praca naukowa. Autorzy: Franciszek Oryński, Wiesław Froncki i Michał Krępski (Politechnika Łódzka)