Nr 1-2 2017
Nr 1-2 2017

W numerze 1-2/2017: SZLIFIERKA UNIWERSALNA KŁOWA DO WAŁKÓW - BEZPIECZEŃSTWO PRACY * STIGAL-Dziesięć lat innowacji * GT85 Polska na I miejscu rankingu Diamenty Forbesa 2017 * Submikronowe dokładności szlifowania - rozwiązanie Nr 1 dostępne w Polsce * Innowacyjne systemy mocowania firmy Kurt® SideWinder™ * MICRON 3D green pomoże w szkoleniu młodych inżynierów * Nowa seria urządzeń FARO® Laser Tracker Vantage * Wyjątkowa integracja: FTS – frezowanie, toczenie i szlifowanie w jednym mocowaniu. * DOCIERACZKO – POLERKI, SUBMIKRONOWE DOKŁADNOŚCI * Spotkanie branży maszynowej i poddostawczej w Lipsku * DeburringEXPO – wydajność i precyzja * Ściernice super twarde w przemyśle - właściwości i zastosowanie * Rejestracja firmy przez telefon * Polska w kosmosie * Naukobus rusza do uczniów * Nowoczesne technologie laserowe wykorzystywane przy obróbce blach * Kalendarium Targów w 2017 r.

 

NR 1-2/2017 Świat Obrabiarek 

Co nowego w numerze:

 

SZLIFIERKA UNIWERSALNA KŁOWA DO WAŁKÓW - BEZPIECZEŃSTWO PRACY
Szlifierka typu RUP-28.45 zaliczana jest do szlifierek pracujących z podwyższonymi parametrami obróbczymi tj. pracujących z podwyższoną wydajnością. W konwencjonalnej konstrukcji szlifierki, prędkości obwodowe ściernicy nie przekraczają 35m/s. Dlatego wymagane jest stosowanie ściernic, które pracują przy szybkościach obwodowych rzędu max. 45 m/s. Zachodzi tutaj ewentualnie większa możliwość rozerwania się ściernicy, która stanowi główne i niemal jedyne zagrożenie.
Czytaj więcej

 

STIGAL - Dziesięć lat innowacji
Nowy rok skłania do podsumowania minionego okresu, który w przypadku firmy STIGAL można zaliczyć do bardzo udanych. Firma, która od samego początku istnienia tworzyła maszyny uznawane za jedne z najlepszych na rynku skończyła 10 lat i otrzymała właśnie Złoty Laur Innowacyjności za swój ostatni produkt.
Czytaj więcej

 

GT85 Polska na I miejscu rankingu Diamenty Forbesa 2017
Lubelska firma GT85 Polska zwyciężyła w najnowszej edycji corocznego rankingu publikowanego przez magazyn Forbes. „Diamenty Forbesa” to prestiżowy ranking firm, które najszybciej zwiększają swoją wartość. Ranking prowadzony jest w trzech kategoriach uwzględniających przychody ze sprzedaży: firmy małe (przychody od 5 do 50 mln zł), firmy średnie (przychody od 50 do 250 mln zł) oraz firmy duże (przychody powyżej 250 mln zł). W kategorii firm o przychodach od 5 do 50 mln zł GT85 Polska zajęło I miejsce w Województwie Lubelskim uzyskując tym samym tytuł „Diament Forbesa 2017”.

 

Submikronowe dokładności szlifowania - rozwiązanie Nr 1 dostępne w Polsce
Jeśli obróbka finalna detali ma być superdokładna, powtarzalna i wydajna to należy sięgnąć po sprawdzone rozwiązania oferowane przez światowych liderów. Rozwój przemysłu wymagającego precyzyjnej obróbki i wyzwania jakościowe z tym związane spowodowały wzrost zainteresowania urządzeniami do superdokładnej obróbki finalnej także w obszarze produkcji wielkoseryjnej.

 

Innowacyjne systemy mocowania firmy Kurt® SideWinder™ dla imadeł zwiększają efektywność i wydajność produkcji 
Dzięki unikatowej konstrukcji systemów bocznych zamocowań do imadeł produkcji firmy SideWinder™ z Minneapolis w Minnesocie imadła o wymiarach 6” lub 8” mogą być integrowane w zespoły dwóch lub więcej imadeł. Pionowy sytem mocowania imadeł do stołu roboczego Kurt SideWinder umożliwia uzyskanie wysokiej pewności zamocowania bez ingerencji w konstrukcję stołu roboczego lub istniejących elementów mocujących. 

 

MICRON 3D green pomoże w szkoleniu młodych inżynierów
Jedna z najbardziej prestiżowych uczelni wyższych w Polsce - Wojskowa Akademia Techniczna wyposażyła swój wydział Mechatroniki i Inżynierii Lotnictwa w skaner 3D marki SMARTTECH typu MICRON3D green 5 Mpix. Urządzenie zostało dostarczone w zestawie z 20 licencjami najlepszego oprogramowania do inżynierii wstecznej - Geomagic Design X.

 

Nowa seria urządzeń FARO® Laser Tracker Vantage wyznacza nowy standard mobilności, zdalnego sterowania, wytrzymałości i wartości
FARO® wprowada nową generacje trackerów laserowych. Nowa seria FARO Laser Tracker Vantage wyznacza nowy standard w kwestii relacji wydajności do ceny, odpowiadając na wyzwania w dziedzinie pomiarów wielkogabarytowych, w tym, m.in., w pozycjonowaniu elementów składowych złożonych zespołów, kontroli części i zespołów, montażu i wyrównywaniu maszyn oraz inżynierii odwrotnej.

 

DMG MORI: Wyjątkowa integracja: FTS – frezowanie, toczenie i szlifowanie w jednym mocowaniu.
ZALETY •  Najlepsza jakość obrobionych powierzchni (Ra < 0,3 μm) dzięki integracji technologii szlifowania • Ekonomiczna obróbka: bez konieczności przemocowania • Cykle szlifierskie do szlifowania wewnętrznego, zewnętrznego i wygładzania • NOWOŚĆ: czujnik hałasu

 

Docieraczko – polerki
SUBMIKRONOWE  DOKŁADNOŚCI
Lapmaster Wolters oferuje pełną gamę wyposażenia do precyzyjnej obróbki powierzchni wykorzystując w szerokim zakresie środki ścierne. Zakres produkowanych przez nas urządzeń może być podzielony na kilka głównych kategorii: Docieranie i polerowanie, Precyzyjne urządzenia optyczne, Honownice, Szlifierki do szlifowania wykończeniowego, Zastosowania specjalne i maszyny niestandardowe

 

Spotkanie branży maszynowej i poddostawczej w Lipsku
W dniach od 7 do 10 marca 2017 roku przedstawiciele branży maszynowej i automatyzacji produkcji z całego świata spotkają się w Lipsku na Międzynarodowych Targach Obrabiarek, Technologii i Automatyzacji Produkcji – Intec.

 

DeburringEXPO – wydajność i precyzja
2-ie Targi Technologii gratowania i precyzyjnej technologii wykańczania powierzchni, które odbędą się w dniach 10 do 12 października 2017 roku - już teraz mają zarezerwowane o 36% więcej powierzchni niż podczas premierowego wydarzenia.

 

Ściernice super twarde w przemyśle - właściwości i zastosowanie
Obecność na rynku nowych materiałów kompozytowych typu: stopy metali nieżelaznych, zbrojonych twardymi cząstkami, kompozyty z tworzyw sztucznych umacniane włóknami szklanymi, materiały drewnopochodne, superstopy niklu (Hastalloy, Waspalloy, Inconel 718, Udimet 720) i tytanu (Ti6Al4V, TiAl) wymaga zastosowania technologii obróbki ubytkowej uwzględniającej narzędzia ścierne supertwarde z nowymi spoiwami. Należy podkreślić, że warunkiem efektywnej pracy narzędzi jest optymalne dostosowanie charakterystyki szlifierki, parametrów obróbki, charakterystyki narzędzi, sposobu chłodzenia i obciągania.
Czytaj więcej

 

Rejestracja firmy przez telefon
Od stycznia br. można w naszym kraju założyć firmę przez telefon. Usługa telefonicznej rejestracji działalności gospodarczej dostępna jest pod numerem 801 055088.

 

Polska w kosmosie
Polska będzie miała dalszą możliwość korzystania przez przedsiębiorców i jednostki naukowe z uruchomionego specjalnie dla Polski Programu Wsparcia Polskiego Przemysłu (Polish Industry Incentive Scheme – PLIIS). 

 

Naukobus rusza do uczniów
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa wyższego i Centrum Nauki Kopernik uruchomiło nowoczesne laboratorium mobilne pod nazwą Naukobus. W 2017 r. Naukobus z kilkunastoma eksponatami odwiedzi około 200 szkół, które wyrażą chęć skorzystania z tej oferty. 

 

Nowoczesne technologie laserowe wykorzystywane przy obróbce blach
Obecnie, podczas gdy mamy do czynienia z szybkim postępem w zakresie automatyzacji, robotyzacji, Big Data, oczywistym jest, że weszliśmy w nową erę przemysłową. Coraz więcej przedsiębiorców wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów i podnosi jakość swoich usług poprzez wprowadzanie nowych technologii do procesów produkcyjnych w swoich zakładach. Do tych najbardziej innowacyjnych możemy zaliczyć technologie laserowe, które zapewniają nie tylko precyzyjny, ale przede wszystkim szybki proces wycinania, spawania czy obróbki.

 

Kalendarium Targów w 2017 r.