Nr 5 - 6
Nr 5 - 6

W numerze 5-6/2017: Portalowe centra obróbki wysokiej prędkości Takumi * Maszyny szyte na miarę potrzeb * PRZEMYSŁOWA WIOSNA znów pobiła rekord * Submikronowe dokładności szlifowania - rozwiązanie Nr 1 dostępne w Polsce * Moulding Expo - Międzynarodowe Targi Tworzenia Form, Narzędzi do Form i Modelowania * Wytwarzanie przyrostowe za pomocą maszyn HURCO * ZŁOTE MEDALE ITM POLSKA PRZYZNANE! * XM-60 Nowy system do pomiarów wieloosiowych * IV Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna * Poznaj najnowsze rozwiązania w dziedzinie digitalizacji procesów produkcji podczas Targów ITM Polska MACH-TOOL w Poznaniu w dniach 6-9 czerwca 2017 roku! * Industrial Internet of Things * Nowa uniwersalna tokarka sterowana numerycznie CLX 350 * parts2clean 2017 - Nowe wyzwania związane z czyszczeniem * System wyważania SBS - BEZPIECZEŃSTWO PRACY cz.III * Dürr Ecoclean: Innowacyjne rozwiązania mycia przemysłowego.

 

Co nowego w numerze:

 

Portalowe centra obróbki wysokiej prędkości Takumi: kompaktowa konstrukcja dla przedsiębiorstw z branży budowy narzędzi i form

Duża sztywność, dokładność i dynamika to atrybuty maszyn portalowych wysokiej prędkości firmy Takumi. Maszyny serii H są szybkie, dokładne i umożliwiają uzyskanie doskonałej jakości powierzchni, między innymi dzięki zaawansowanym czujnikom pomiaru i sterowania. Kompleksowe bezpośrednie systemy pomiarowe odcinka, wewnętrzne doprowadzanie chłodziwa przez wrzeciono wysokiej prędkości, napędy bezpośrednie wszystkich osi oraz elektroniczna kompensacja temperatury należą do wyposażenia podstawowego.

Czytaj więcej

 

Maszyny szyte na miarę potrzeb

Urządzenia zostały zaprojektowane z naciskiem na krótki czas cięcia,krótkie czasy zmiany konfiguracji i prostej operacji. Prosta konfiguracja tych maszyn pozwala na bezproblemową integrację dodatkowego sprzętu różnego rodzaju. W wielu przypadkach te urządzenia są stosowane w połączeniu z późniejszymi procesami, takimi jak prasowanie, kucie, formowanie i inne.

Czytaj więcej

 

PRZEMYSŁOWA WIOSNA znów pobiła rekord

Kielecki Salon Technologii Obróbki Metali STOM, EXPO-SURFACE,CONTROL-STOM, PNEUMATICON, WIRTOPROCESY, SPAWALNICTWO oraz DNI DRUKU 3D zgromadziły już pierwszego dnia rekordową liczbę ponad 3 tysięcy zwiedzających. Na targach prezentowały się licznie firmy oferujące narzędzia skrawające i oprzyrządowanie technologiczne obrabiarek, pojawili się producenci maszyn do obróbki blach oferujące najwyższej klasy maszyny i urządzenia. Można było także zobaczyć wiodących producentów maszyn do cięcia. Licznie reprezentowana była branża poświęcona technologii szlifowania. W ofercie prezentowane były także maszyny, urządzenia i akcesoria spawalnicze, nie zabrakło również przemysłowych robotów technologiom antykorozyjnym oraz ochronie powierzchni w tym roku również obfitowały w ciekawe produkty. Bogatą ofertę prezentowali wystawcy z zakresu pneumatyki, hydrauliki, napędów, sterowań i przemysłu pomiarowego. Większość maszyn i urządzeń prezentowana była podczas pracy, co jest ogromnym atutem kieleckich targów.

Czytaj więcej

 

Moulding Expo - Międzynarodowe Targi Tworzenia Form, Narzędzi do Form i Modelowania

Targi Moulding Expo to nowe wydarzenie (premiera w 2015 r.) organizowane przy współpracy związków branżowych MFB, VDWF, VDW, VDMA i Targów Stuttgarckich w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na nową imprezę wystawienniczą dla branży formierskiej, na której będą prezentowane produkty i rozwiązania pochodzące z rynku europejskiego. Wybór Stuttgartu nie był przypadkowy - jest to stolica regionu, który jest jednym z największych skupisk rynku narzędziowego i formierskiego na Starym Kontynencie.

 

Wytwarzanie przyrostowe za pomocą maszyn HURCO

To kolejna innowacja firmy Hurco przybliżająca zaawansowane technologie szerszemu kręgowi odbiorców i użytkowników. Dzięki nowej, oferowanej przez nas technologii użytkownik może przejść z poziomu projektowania prototypu wykonywanego z tworzywa sztucznego do poziomu produkcji ostatecznego elementu z metalu przy pomocy tej samej maszyny, bez konieczności powtarzania i przenoszenia ustawień, wykonywania dodatkowych prototypów, co również zmniejsza koszty surowców”, wyjaśnia Volovic. Dodatkowa technologia produkcyjna pozwala na wykonywanie druku 3D bezpośrednio na obrabiarce bez konieczności zastosowania dedykowanych drukarek 3D. Firma Hurco wciąż pracuje nad rozszerzeniem zakresu użytkowego tego wynalazku dla innych procesów produkcyjnych.

Czytaj więcej

 

ZŁOTE MEDALE ITM POLSKA PRZYZNANE!
ITM Polska, 6-9.06.2017 r., Poznań

Innowacyjne podejście, zastosowanie najnowszych technologii i wysoka jakość produktów, były głównymi kryteriami, które sąd konkursowy brał pod uwagę, dokonując wyboru przy przyznawaniu wyróżnień. Zachęcamy, by podczas podróży po targowych ekspozycjach zwrócili Państwo szczególną uwagę na te produkty, które sygnowane są logo Złotego Medalu. Wszystkie przyznane wyróżnienia są równoważne.

 

 
XM-60
Nowy system do pomiarów wieloosiowych

Firma Renishaw, światowy lider w dziedzinie technik pomiarowych, przedstawia nowy system do pomiarów wieloosiowych XM-60. System XM-60 umożliwia pomiar we wszystkich sześciu stopniach swobody w dowolnej orientacji przestrzennej. Charakteryzuje się znacznie łatwiejszą obsługą i oszczędnością czasu w porównaniu do tradycyjnych, laserowych technik pomiarowych.

Czytaj więcej

 

Poznaj najnowsze rozwiązania w dziedzinie digitalizacji procesów produkcji podczas Targów ITM Polska MACH-TOOL w Poznaniu w dniach 6-9 czerwca 2017 roku!

Firmy SIEMENS - jako dostawca poszczególnych komponentów cyfrowego przemysłu - oraz KUKA - jako czołowy dostawca robotów przemysłowych i rozwiązań automatyzacji produkcji - aktywnie współtworzą czwartą rewolucję przemysłową Industry 4.0. Wspólne stanowisko obu fi rm (nr 14, pawilon 3.) przybliży odwiedzającym dynamicznie wzrastającą digitalizację procesów produkcyjnych, która stwarza nowe możliwości projektowania, planowania oraz realizacji projektów, nadając całkowicie nowy wymiar tworzenia współczesnego zakładu produkcyjnego i kooperacji maszyny-robota z człowiekiem. Można będzie zobaczyć jak zwiększyć konkurencyjność własnej produkcji oraz kompatybilność swoich rozwiązań z cyfrowym światem.

Czytaj więcej

 

Nowa uniwersalna tokarka sterowana numerycznie 
CLX 350

Premiera nowej serii tokarek sterowanych numerycznie CLX odbyła się podczas zeszłorocznych targów AMB w Stuttgarcie. Pierwszym przedstawicielem nowej generacji tokarek był CLX 450. Na początku lutego bieżącego roku seria została uzupełniona o kolejną obrabiarkę - CLX 350. Światowa premiera CLX 350 miała miejsce podczas tegorocznego Open House we Pfronten. Duże zainteresowanie ze strony klientów wskazuje, iż nowy CLX 350 już teraz zyskał silną pozycję na rynku obrabiarek CNC, nie tylko w Polsce, ale również w Europie i na świecie.

Czytaj więcej

 

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna
Problematyka funkcjonowania i rozwoju branży metalowej w Polsce
Zaawansowane przetwórstwo metali i ich stopów
 
PROPONOWANA TEMATYKA KONFERENCJI:
1. Niekonwencjonalne metody obróbki metali.
2. Zaawansowane techniki obróbki plastycznej.
3. Przyrostowe technologie kształtowania materiałów.
4. Nowoczesne techniki spawalnicze.
5. Nowoczesne materiały konstrukcyjne i powłokowe.
6. Automatyzacja procesów produkcyjnych.

 

Industrial Internet of Things

W jesiennym kalendarzu targowym nie może zabraknąć warszawskich targów przemysłowych Warsaw Industry Week, odbywających się w dniach 14-16 listopada 2017roku. Jednocześnie z targami zorganizowana zostanie Międzynarodowa Konferencja Industrial Internet of Things. Dbając o jak najwyższy poziom obu wydarzeń organizatorzy powołali Radę Programową, której pierwsze spotkanie miało miejsce 22 marca. W Ptak Warsaw Expo zagościły czołowe postaci polskiego świata przemysłu i nauki.

 

parts2clean 2017 - Nowe wyzwania związane z czyszczeniem

Właściwie oczyszczone części przynoszą wartość dodaną w przemysłowym procesie produkcyjnym. Globalne trendy, takie jak elektromobility, lekka konstrukcja, przemysł 4.0, trwałość, krótkie serie produkcyjne w związku z coraz większą globalizacją, stwarzają nowe wyzwania dla firm na całym świecie - w tym specjalizujących się w przemyśle i czyszczeniu powierzchni. Wszystkie te kwestie będą wyraźnie widoczne na kolejnych parts2clean, które odbędą się w dniach 24 do 26 października w Stuttgarcie.

 

System wyważania SBS
BEZPIECZEŃSTWO PRACY Część III

Wyważarka SBS podniosła wyważanie ściernic szlifierskich na nowy poziom dokładności (0.02 mikrona). Działa w zakresie prędkości obrotowych ściernic od 300 do 30000 RPM. Wyważarka SB-5500 z nowym elektroluminescencyjnym wyświetlaczem, daje duże możliwości kontroli procesu. Szybki dostęp do wyników pomiarów i wyświetlacz z dynamiczną grafiką umożliwiają pełną kontrolę nad procesem. System jest elegancki i prosty. Składa się z jednostki sterującej, czujnika wibracji, elementu dostosowującego do wrzeciona maszyny i głowicy wyważającej. Jest on zaprojektowany jako niedrogi i na stałe zainstalowany na maszynie. W pełni automatyczne działanie uwalnia użytkownika od konieczności wstępnego wyważania ściernic i eliminuje potrzebę stosowania niewygodnego sprzętu do statycznego wyważania ściernic.

Czytaj więcej

 

Dürr Ecoclean: Innowacyjne rozwiązania mycia przemysłowego dostosowane do każdych wymagań
Bardziej wydajne, niezawodne i ekonomiczne mycie detali

Mycie detali jest czynnością mającą na celu osiągnięcie wymaganych standardów czystości dla późniejszych procesów, co jest kluczowe dla zapewnienia wysokiej jakości i niezawodności funkcjonalnej. Z drugiej strony, każda operacja mycia powinna być tak opłacalna i wydajna jak to tylko możliwe. Dürr Ecoclean odpowiada na te potrzeby przy pomocy szerokiej gamy innowacyjnych urządzeń do mycia wodnego i rozpuszczalnikowego. Nieważne czy chodzi o mycie wstępne, międzyoperacyjne czy dokładne, urządzenia te zapewniają znakomitą jakość mycia i niezawodność procesu przy jednoczesnej oszczędności pieniędzy i zasobów.

Czytaj więcej

 

 

Duet targów przemysłowych Intec i Zuliefermesse umacnia swoją pozycję na rynku

VLC 200 GT od EMAG

BASF wprowadza odporny na działanie siarki katalizator utleniający Camet™ ST

Inteligentna odzież robocza już niedługo będzie codziennością

15. „Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy”

Trwałe znakowanie sprzętu w technologii RFID w przemyśle

Lange Łukaszuk wyłącznym dystrybutorem Scheppach

Pierwsze zawody II edycji „Starcia Szlifierzy” już za nami

FARO® PointSense 18.0 dla budownictwa i architektury

 

REKLAMY