Nr 9 - 10
Nr 9 - 10

W numerze 9-10/2017: DOŚWIADCZENIE I FACHOWE DORADZTWO TECHNICZNE * Wielki powrót Alibre CAM * TOOLEX - narzędzie biznesowego sukcesu! * Kompleksowe rozwiązania z zakresu automatyzacji produkcji dla obrabiarek CLX oraz CMX * DeburringEXPO - bogactwo innowacji i informacji * VII Targi RENEXPO® Poland 2017 * FASTENER POLAND-Targowa premiera * Warsaw Industry Week-Targi Innowacyjnych Rozwiązań * EUROTOOL-Targi nie do podrobienia * Nowości Firmy WALTER i EWAG * Jak zmienia się światło w magazynach? * Ramię pomiarowe FARO® QuantumS FaroArm® * Średnie i dalekie dystanse * Podręcznik bezpieczeństwa 5 * H2O GmbH doradza * Czas na „Starcie Szlifierzy” w Sosnowcu * Sztuczna inteligencja wyeliminuje cię z rynku pracy? * Elastyczne gniazda montażowe do opasek kablowych

 

Co nowego w numerze:

DOŚWIADCZENIE  I  FACHOWE DORADZTWO TECHNICZNE

Dostępne w naszej ofercie przecinarki taśmowe bądź tarczowa zapewnia płynną pracę oraz doskonałe efekty. Urządzenia są niezwykle proste w obsłudze i umożliwiają działanie na różnego rodzaju materiałach. W asortymencie znajduje się profesjonalny sprzęt do metalu oraz materiałów nieżelaznych. Postawiliśmy na sprzęt doskonałej jakości, uznanej w branży marki. Firma produkcyjna dostarcza na rynek rozwiązania sprawdzone i wyjątkowo funkcjonalne. Ponadto z regularnością wypuszcza nowe modele, a dotychczasowe wersje poddaje modernizacji, celem zaspokojenia oczekiwań Klientów. W naszym asortymencie dostępne są różnorodne modele, poczynając od prostych ręcznych egzemplarzy poprzez wersje grawitacyjne, półautomatyczne kończąc na w pełni zautomatyzowanych.
Czytaj wiecej

 

Wielki powrót Alibre CAM

Wraz z wielkim powrotem Alibre Design, który powrócił do pierwotnych właścicieli zapowiadając bardzo dynamiczny rozwój, pojawiło się wiele możliwości na rozbudowę funkcjonalności oprogramowania. Najnowsza wersja Alibre Design została wydana w czerwcu 2017r, natomiast do końca roku zapowiedziano kolejne dwie, więc z pewnością dużo będzie się działo. 
Czytaj wiecej

 

TOOLEX - narzędzie biznesowego sukcesu!

Tegoroczna, dziesiąta edycja Targów TOOLEX po raz kolejny zajmie przestrzeń dwóch hal, tj. 15 tys. m kw. Na targowy sukces TOOLEX złoży się nie tylko atrakcyjna oferta 500 Wystawców z 13 krajów, reprezentujących prawie 600 światowych marek, ale i bogaty program wykładów, seminariów i konsultacji dedykowanych specjalistom.
Czytaj wiecej

 

Kompleksowe rozwiązania z zakresu automatyzacji produkcji dla obrabiarek CLX oraz CMX

FAMOT Pleszew od wielu lat dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie obróbki skrawaniem. Dzięki polityce firmy ukierunkowanej na ciągłe doskonalenie, FAMOT wyznacza trendy w branży obrabiarek CNC. Podążając za światowym kierunkiem rozwoju w zakresie inżynierii wytwarzania, firma z Pleszewa rozszerzyła swoją ofertę o systemy automatyzacji. 
Czytaj wiecej

  

      

 

DeburringEXPO - bogactwo innowacji i informacji obejmujących wszystkie aspekty gratowania i precyzyjne powierzchnie

Podczas drugiej edycji DeburringEXPO spodziewa się ponad 40 proc. więcej wystawców w porównaniu do swoich pierwszych targów w 2015 roku. Targi stają się coraz bardziej międzynarodowe - około 22 procent z 150 wystawców pochodzi z zagranicy. 

 

Nowości Firmy WALTER i EWAG 

EWAG COMPACT LINE jest wysoko precyzyjnym, elastycznym, 6-osiowym centrum obróbkowym przeznaczonym do szlifowania indeksowanych płytek z węglika, cermetu, ceramiki, PCBN i PCD. Dzięki silnej technologii w najmniejszej przestrzeni, COMPACT LINE wyznacza nowy standard w wszechstronnej produkcji indeksowanych płytek. Dzięki nowo opracowanej opcjonalnej szóstej osi, COMPACT LINE jest teraz idealnym urządzeniem do efektywnego szlifowania obwodowego.

 

 

VII Targi RENEXPO® Poland 2017

Na jakim etapie rozwoju  znajduje się polska branża fotowoltaiczna? Czy w naj-bliższym czasie możliwe będzie pełniejsze wykorzystanie potencjał rynku PV w Polsce? Wszystko wskazuje na to, że tak, rynek fotowoltaiki wszedł bowiem w fazę dynamicznych zmian, co ma olbrzymie znaczenie w kontekście odnawialnych źródeł energii. Ten temat zostanie szeroko przedstawiony podczas Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej i znajdzie swoje od-zwierciedlenie zarówno w wydarzeniach merytorycznych, jak i ofercie wystawców.

 

FASTENER POLAND - Targowa premiera

Przed nami wydarzenie, jakiego w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej jeszcze nie było. Targi w Krakowie wraz z ELAMED – wydawcą czasopisma FASTENER w dniach 28-30 listopada w EXPO Kraków zorganizują premierowe Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Polska jest piątym producentem elementów złącznych w Europie.
Czytaj wiecej

 

Warsaw Industry Week - Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych 

W trakcie Warsaw Industry Week odbędzie się konferencja „Instrumenty Przemysłu 4.0” Jej głównym tematem będzie przemysłowy internet rzeczy oraz koncepcja przemysłu 4.0 w środowisku polskich przedsiębiorstw, które wdrażają innowacyjne rozwiązania technologiczne. Poruszone zostaną m.in. tematy IIoT w branżach powiązanych z lotnictwem, energetyką, transportem, a także cyberbezpieczeństwa i zabezpieczenia danych. Organizatorom bardzo zależy na tym, by spotkanie miało wymiar praktyczny i jak najbardziej pomogło polskim przedsiębiorcom.
Czytaj wiecej

 

Targi nie do podrobienia 

Świat maszyn i urządzeń do obróbki mechanicznej mocno się zmienia. Aby za tymi zmianami nadążyć, poszerzać wiedzę i w przyszłości móc korzystać z najnowszych technologii należy wybrać się na 22. Międzynarodowe Targi  Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL®. Długa lista branżowych nowości oraz bogaty program towarzyszący z udziałem cenionych ekspertów generuje ogromne zainteresowanie tysięcy profesjonalistów – przedsiębiorców, wykorzystujących technologie obróbki metali w procesach produkcyjnych. 
Czytaj wiecej

 

Podajnik Top Loader do maszyn HELITRONIC VISION 400 L i HELITRONIC VISION DIAMOND 400 L

Jak zmienia się światło w magazynach?

Nagroda Red Dot dla innowacyjnych rozwiązań w zakresie e-prowadników od igus

Chiny liderem automatyzacji? Państwo Środka pobiło kolejny rekord

Ramię pomiarowe FARO® QuantumS FaroArm®

Średnie i dalekie dystanse – teraz na siedząco 

Podręcznik bezpieczeństwa 5: przewodnik do bezpieczeństwa funkcjonalnego maszyn 

H2O GmbH doradza  - Skuteczne oczyszczanie ścieków za pomocą instalacji do destylacji próżniowej VACUDEST

Ti450 SF6 — detektor wycieków gazu i kamera termowizyjna

Czas na „Starcie Szlifierzy” w Sosnowcu

Sztuczna inteligencja wyeliminuje cię z rynku pracy?

Elastyczne gniazda montażowe do opasek kablowych