Nr 1-2 2018
Nr 1-2 2018

W numerze 1-2/2018: Przemysł 4.0 na żywo w DECKEL MAHO Pfronten * METAV 2018 - Specjalistyczne Targi Techniki Produkcji * Produkcja 24 godziny na dobę w centrach obróbkowych HURCO * EKOSYSTEM INTELIGENTNEJ PRODUKCJI * PaintExpo - Rozwiązania dla trendów w technologii powłok przemysłowych * SUBMIKRONOWE DOKŁADNOŚCI * HARD - NOWE MODELE 2018 ! * 2. Targi INNOFORM® w Bydgoszczy * Kolektory oparów chłodziwa i mgły olejowej * EWAG COMPACT LINE * Równoczesne smarowanie, chłodzenie i czyszczenie za pomocą CO2 * SolidCAM, Alphacam czy SOLIDWORKS CAM? * Certyfikat HR Najwyższej Jakości dla Siemensa * Integracja branży aerospace i automotive pod skrzydłami MTP i Doliny Lotniczej * Zarządzanie narzędziami 4.0 * DRUK 3D W PROTOTYPOWANIU CZĘŚCI * Inteligentny robot o „ludzkich dłoniach” * Dopasowane rozwiązanie dla każdego zadania związanego ze szlifowaniem * Polskie firmy w cyfrowym ogonie Europy * 5’ Fastener Show 2018 * AMB 2018 będą większe niż kiedykolwiek * Obrabiarki używane - Dostępne od ręki

 

Co nowego w numerze:

 

METAV 2018  - Specjalistyczne Targi Techniki Produkcji
20. Targi Technologii Obróbki Metali, które odbędą się od 20. do 24. lutego 2018 w Düsseldorfie zaprezentują w organicznym obrazie cały łańcuch tworzenia wartości. METAV, w swoim podstawowym zakresie, ma klasyczną tematykę obróbki metalu jak obrabiarki, systemy produkcji, narzędzia precyzyjne, automatyczne przepływy materiałowe, technologie komputerowe, elektronikę przemysłową i osprzęt. Przy wszystkich przełomowych innowacjach w technice produkcji te sprawy stanowią serce wystawy.

 

Przemysł 4.0 na żywo w DECKEL MAHO Pfronten
DMG MORI Open House: Innowacyjne maszyny i integralne rozwiązania systemowe dla produkcji przyszłości 

W dniach 30 stycznia do 3 lutego 2018 r. DMG MORI zaprezentowało pełen zakres kompetencji produkcyjnych podczas tradycyjnego wydarzenia DECKEL MAHO Pfronten Open House. Na ponad 8,500 m² powierzchni wystawienniczej lider technologiczny prezentował 70 zaawansowanych technologicznie maszyn w tym, po raz pierwszy na świecie, nowy model NTX 3000, a także innowacyjne procesy produkcyjne takie jak PRODUKCJA PRZYROSTOWA z trzema pełnymi łańcuchami procesowymi. Dzięki programowi DMG MORI Qualified Products (DMQP) producent obrabiarek oferuje perfekcyjnie dobrane urządzenia peryferyjne i akcesoria do produkcji. Swoją premierę miał również nowy cykl technologiczny VCS basic dla kompensacji objętościowej i kalibracji automatycznej.
Czytaj więcej

 

Produkcja 24 godziny na dobę w centrach obróbkowych HURCO 
HURCO pokazuje, jak współpraca obrabiarek i robotów załadowczych może zwiększyć wydajność produkcji z zachowaniem stałej jakości. W celu ładowania i wyładowywania maszyn centra obróbkowe CNC marki HURCO można wyposażyć w odpowiednie systemy automatyzacji. Podnosi to produktywność bez zwiększania nakładu pracy personelu.
Czytaj więcej

 

EKOSYSTEM INTELIGENTNEJ PRODUKCJI (SMART MANUFACTURING) 
AUTOMATYZACJA WYKORZYSTANIA WIEDZY SPECJALISTYCZNEJ DZIĘKI OPROGRAMOWANIU SOLIDWORKS CAM

Jeśli zapytać producentów o największe wyzwania stojące przed ich branżą, większość - jako jedno z najpoważniejszych - wskaże kurczącą się pulę doświadczonych pracowników. Połączenie dwóch czynników - starzenia się aktywnych zawodowo pracowników z brakiem napływu nowych, odpowiednio wyszkolonych - oznacza dla dzisiejszych producentów niedostatek rzetelnych programistów CNC oraz ich eksperckiej wiedzy w zakresie technik produkcyjnych. Prowadzi to do poszerzania luki w umiejętnościach - ale jeśli jesteś właścicielem lub dyrektorem zakładu, prawdopodobnie już to wiesz. Zapewne masz także świadomość, że brak doświadczenia kosztuje sporo czasu i pieniędzy, zarówno w procesach projektowania, jak i w produkcji.
Czytaj więcej

 

PaintExpo - Rozwiązania dla trendów w technologii powłok przemysłowych
Poprawa wydajności materiałowej i energetycznej, optymalizacja jakości, zwiększenie elastyczności, obniżenie kosztów jednostkowych i cyfryzacja procesów produkcyjnych - to tylko niektóre z istotnych trendów, których oczekują firmy. Wystawcy PaintExpo zaprezentują nowe produkty i kolejne udoskonalenia w celu wdrożenia tych trendów, które również przyczyniają się do zwiększenia konkurencyjności. Wiodące światowe targi technologii powłok przemysłowych odbędą się w Centrum Wystawowym w Karlsruhe od 17 do 20 kwietnia 2018 roku.

 

Docieraczko – polerki
SUBMIKRONOWE  DOKŁADNOŚCI

Lapmaster Wolters oferuje pełną gamę wyposażenia do precyzyjnej obróbki powierzchni wykorzystując w szerokim zakresie środki ścierne. Zakres produkowanych urządzeń może być podzielony na kilka głównych kategorii:• Docieranie i polerowanie • Precyzyjne urządzenia optyczne • Honownice • Szlifierki do szlifowania wykończeniowego • Zastosowania specjalne i maszyny niestandardowe 

 

HARD - DOŚWIADCZENIE  I  FACHOWE DORADZTWO TECHNICZNE
NOWE MODELE 2018 !

Szeroki wachlarz rozwiązań zapewnia wybór doskonale dopasowany do potrzeb. Na przestrzeni lat zyskały one uznanie nie tylko zadowolonych klientów, ale i samej branży. Wszystko dlatego, że stawiamy na sprawdzone i funkcjonalne rozwiązania marki, która regularnie ulepsza swoje modele i wypuszcza ich kolejne linie, odpowiadając tym samym na zapotrzebowanie rynku. Wszystkie urządzenia są proste w obsłudze i pozwalają na pracę na różnego typu materiałach. Dostępne modele zaczynają się od prostych, ręcznych egzemplarzy, przechodzą przez wersje grawitacyjne i półautomatyczne, a kończą na tych w pełni zautomatyzowanych.
Czytaj więcej

 

2. Targi INNOFORM® - czołowe Firmy branży narzędziowo-przetwórczej znów w Bydgoszczy. 
Przygotowania do kolejnej edycji Targów INNOFORM® nabierają tempa. W dniach 24-26 kwietnia 2018 r. w Bydgoszczy swoją ofertę zaprezentują niemal wszyscy liderzy branży, co dodatkowo potwierdza, że INNOFORM® jest absolutnym numerem jeden na polskim rynku targowych spotkań przemysłu narzędziowo-przetwórczego. Bardzo atrakcyjna, specjalistyczna oferta Wystawców, premiery maszyn i narzędzi oraz prezentacja innowacyjnych technologii podczas poprzedniej edycji przełożyły się nie tylko na olbrzymie zainteresowanie współtworzących wydarzenie Firm ale także przyciągnęły zwiedzających z najdalszej części kraju i zagranicy.   

 

Kolektory oparów chłodziwa i mgły olejowej
W trakcie procesów obróbki używane jest chłodziwo. Praca narzędzi, zwłaszcza wysokoobrotowych powoduje rozbryzgi chłodziwa i unoszenie się jego oparów po całej hali produkcyjnej. Pracownicy wdychają to powietrze wraz z jego oparami. Jest to niebezpieczne dla zdrowia. Aby  temu zapobiec, firma nasza oferuje urządzenia do pochłaniania oparów chłodziwa i mgły olejowej. Urządzenia są instalowane na obrabiarce lub obok niej.  Skroplone chłodziwo z powrotem wraca do obrabiarki. W ostatnim czasie ZUS uruchomił fundusze na program poprawy warunków BHP w zakładach pracy. 

 

EWAG COMPACT LINE 
Elastyczne 6-osiowe centrum szifierskie o wysokiej precyzji

COMPACT LINE firmy EWAG to elastyczne 6-osiowe centrum obróbkowe o wysokiej precyzji do szlifowania płytek odchylanych z węglika spiekanego, cermetu, ceramiki, PKB oraz PKD. Dzięki niezwykle wydajnej technice zajmującej minimum miejsca COMPACT LINE wyznacza nowe standardy w zakresie wielostronnej produkcji płytek skrawających.

 

Równoczesne smarowanie, chłodzenie i czyszczenie za pomocą CO2
Wyraźny wzrost wydajności procesów obróbki skrawaniem

Wykorzystując CO2 jako chłodziwo procesowe, można znacznie poprawić opłacalność obróbki. Dzięki systemowi quattroClean firma acp opracowała rozwiązanie odpowiednie do wykorzystania w produkcji seryjnej. Między innymi zwiększa produktywność o około jedną trzecią podczas obróbki detali wykonanych z PEEK i aluminium. Kolejną zaletą jest to, że komponenty i obrabiarki pozostają znacznie czystsze.
Czytaj więcej

 

SolidCAM, Alphacam czy SOLIDWORKS CAM? 
Nie! Pytanie jest zupełnie inne.

Szef w końcu zdecydował i poinformował swoich inżynierów „Kupujemy system CAD/CAM”. Informacja, która w pierwszej chwili wprawia pracowników w euforię, a po kliku chwilach w zakłopotanie, bo każdemu nasuwa się pytanie „Jakie oprogramowanie wybrać?” W tym artykule nie przedstawimy zestawienia funkcjonalności czy zalet i wad wymienionych w tytule systemów CAM. Powiemy, co jest podstawą wdrożenia CAMa i co, oprócz samego oprogramowania, jest równie ważne, a niekiedy ważniejsze.
Czytaj więcej


Certyfikat HR Najwyższej Jakości dla Siemensa

Integracja branży aerospace i automotive pod skrzydłami MTP i Doliny Lotniczej

Prosta i wygodna droga do wysokiej produktywności

Zarządzanie narzędziami 4.0 

Przejrzystość we wszystkich obszarach  

DRUK 3D W PROTOTYPOWANIU CZĘŚCI DO SUPERSAMOCHODU

Inteligentny robot o „ludzkich dłoniach” zrewolucjonizuje produkcję elektroniki?

Dopasowane rozwiązanie dla każdego zadania związanego ze szlifowaniem

Polskie firmy w cyfrowym ogonie Europy

Nowa, skalowalna platforma analityczna dla zastosowań przemysłowego IoT

AGH Racing pomaga!

Technikum Mechatroniczne w Pniewach pod patronatem WObit

5-te Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych Fastener Show 2018

AMB 2018 będą większe niż kiedykolwiek

Obrabiarki używane - Dostępne od ręki