Nr 3-4
Nr 3-4

W numerze 3-4/2018: HARD - Doświadczenie i fachowe doradztwo techniczne * Opcja importu Solid-Model - łatwiejsze programowanie na maszynach HURCO * Dni otwarte DMG MORI w Pfronten * Regionalność wzmacnia siłę marki - DremaSilesia * Precyzyjne szlifowanie * SIEMENS - Robot działający bez programowania * WALTER - Stworzone od podstaw na nowo * ADAMOS ma obecnie siedmiu udziałowców * V Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna * OSAWA - PRODUCENT NARZĘDZI MONOLITYCZNYCH * MAPAL - Ekonomiczne wytaczanie * Na drodze do Przemysłu 4.0 * Spotkanie branży przemysłowej w Sosnowcu za nami! * Przemysł w kosmosie to kwestia czasu * Europa Środkowa inwestuje w IoT * Nowa mysz 3D * parts2clean 2018 z kursem na kolejny udany występ * Czy pracodawcy z sektora MŚP znają przepisy bhp?

 

 Co nowego w numerze:

 
HARD - Doświadczenie i fachowe doradztwo techniczne NOWE MODELE 201!
Od 2006 roku zajmujemy się profesjonalną sprzedażą, obsługą i serwisem sprzedawanych przez nas urządzeń. Oferujemy profesjonalne urządzenia przemysłowe do obróbki stali, miedzi, tworzyw sztucznych, aluminium i innych. Szeroki wachlarz rozwiązań zapewnia wybór doskonale dopasowany do potrzeb.
 
Dni otwarte DMG MORI w Pfronten
Pod koniec stycznia firma DMG MORI zaprosiła do swojej fabryki w Pfronten klientów, sympatyków oraz prasę z całego świata. Koncern DMG MORI jak zwykle zaskoczył. W bieżącym roku przewidziano premierę 13 nowych maszyn. 
 
Regionalność wzmacnia siłę marki – targi DremaSilesia 2018 już w kwietniu!
Targi Maszyn i Narzędzi Do Obróbki Drewna DremaSilesia w dniach 6-8 kwietnia 2018 ponownie zagoszczą w Expo Silesia w Sosnowcu i zapewnią przedstawicielom sektora obróbki drewna możliwość prezentacji najnowszych rozwiązań technologicznych i produktowych, stosowanych w przemyśle drzewnym i meblarskim.
 
Opcja importu Solid-Model — łatwiejsze programowanie na maszynach HURCO
Programowanie na maszynach pięcioosiowych marki HURCO jest zasadniczo procesem łatwym i szybkim. Nowych oraz mniej wyspecjalizowanych pracowników można do niego szybko przyuczyć. Jednak teraz opcja importowania Solid Model dodatkowo skraca etapy robocze. To nowa funkcja, w jaką producent obrabiarek HURCO wyposażył swoje maszyny.
 
 
Precyzyjne szlifowanie
Większość z oferowanych szlifierek posiada mechaniczny posuw we wszystkich osiach, co zapewnia możliwość obróbki materiału o nawet najbardziej wymagającej powierzchni. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne oraz ergonomicznie opracowany panel sterujący pozwalają na pełną kontrolę pracy obrabiarki oraz optymalne wykorzystanie jej możliwości.
 
Robot działający bez programowania
Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji naukowcy z firmy Siemens opracowali robota, który może wytwarzać produkty bez konieczności programowania – ramiona pracują razem i samodzielnie przydzielają sobie zadania. To obiecująca zapowiedź zautomatyzowanego wytwarzania mniejszych partii produktów.
 
Stworzone od podstaw na nowo – HELITRONIC POWER 400 oraz HELITRONIC POWER DIAMOND 400 firmy WALTER
Większa długość obrabianych przedmiotów to nie jedyna zaleta obu maszyn. Konstruktorzy wprowadzili zasadnicze zmiany w koncepcji uniwersalnych maszyn HELITRONIC POWER i HELITRONIC POWER DIAMOND. „Nowe maszyny HELITRONIC POWER 400 i HELITRONIC POWER DIAMOND 400 są bliższe raczej modelom serii HELITRONIC VISION. To w zasadzie dwie całkowicie nowe maszyny”, mówi Torsten Wörner, manager produktów działu szlifowania w firmie WALTER.
 
 
ADAMOS ma obecnie siedmiu udziałowców
Otwarta, cyfrowa platf orma ADAMOS (ADApti ve Manufacturing Open Soluti ons), stworzona przez DMG MORI, Dürr, Soft ware AG, ZEISS i ASM PT, jest dostępna na całym świecie dzięki wsparciu 200 ekspertów. Po tym, jak Engel Austria GmbH dołączyła niedawno do strategicznego sojuszu na temat przyszłego tematu Industrial Internet of Things (Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT), grupa KARL MAYER stała się również jej członkiem.
 
Na drodze do Przemysłu 4.0
Idea Przemysłu 4.0 na dobre zagościła w polskim i światowym przemyśle. Dla mieszkańców Polski i Europy Środkowo-Wschodniej najlepszym przykładem zachodzących w branży przemysłowej zmian, jest blok targów ITM Polska, Subcontracting, Focast, 3D Solutions i Modernlog, podczas których ludzie, rzeczy i maszyny jawią się niczym jeden, kooperujący byt.
 
 
V Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna
Problematyka funkcjonowania i rozwoju branży metalowej w Polsce
Innowacje technologiczne
PROPONOWANA TEMATYKA KONFERENCJI:
• Technologie przyrostowe • Technologie ubytkowe • Obróbka cieplno – chemiczna • Innowacje w produkcji specjalnej • Technologie obróbki powierzchniowej
 
OSAWA - PRODUCENT NARZĘDZI MONOLITYCZNYCH DO WIERCENIA I FREZOWANIA
Innowacyjność, niezawodność i elastyczność są wytycznymi firmy, która przez 60 lat, zawsze oferowała wysokiej jakości produkty i najwyższej klasy usługi. Dzięki temu SORMA SpA rozwinęła się i ustabilizowała jako jeden z najważniejszych konkurentów na szczeblu międzynarodowym.
 
 
Ekonomiczne wytaczanie turbosprężarek, zacisków hamulcowych z nowymi materiałami do skrawania
Narzędzia z elementami ISO są integralną częścią portfolio MAPAL. W rzeczywistości projektowanie złożonych narzędzi specjalnych jest jedną z głównych kompetencji firmy. Obecnie MAPAL prezentuje nową serię narzędzi do skrawania płytek indeksowanych ISO, a także wkłady „toczenie do rozmiaru” do wytaczania stali, stali nierdzewnej i żeliwa odpornego na wysoką temperaturę, do stosowania w turbosprężarkach.
 
Spotkanie branży przemysłowej w Sosnowcu za nami!
Wydarzenie dedykowane było kluczowym technologiom przemysłowym obejmującym: cięcie, szlifowanie, technologie kompozytowe i pomiarowe, pneumatykę, automatykę, elementy złączne, BHP i utrzymanie ruchu. W targach udział wzięło ponad 80 Wystawców, a wydarzenie odwiedziło blisko 1500 specjalistów z branży.
 
 
 
Przemysł w kosmosie to kwestia czasu. Wyścig już się rozpoczął

Europa Środkowa inwestuje w IoT

Nowa mysz 3D

Usługi specjalistycznego mycia części produkcyjnych

parts2clean 2018 z kursem na kolejny udany występ

Czy pracodawcy z sektora MŚP znają przepisy bhp?

Precyzyjne podawanie chłodziwa przyspiesza toczenie gwintów