Nr 5-6
Nr 5-6

W numerze 5-6/2018: DMG MORI- Zwiększ wydajność produkcji dzięki tokarce CLX 350 V6 z systemem automatyzacji GX 6 * AMB 2018- Wiedza w pigułce * RICHO Polska- Obrabiarki, które żadnej pracy się nie boją * DATACOMP- Nowa odsłona Alibre Design 2018 * HARD- NOWE MODELE 2018! * „PRZEMYSŁOWA WIOSNA” W TARGACH KIELCE * Prima Power- Laser Next 2141 * ITM Polska, 5-8.06.2018 - Poznań * Drukarka 3D VSHAPER 500 – złoty medal na targach ITM Polska 2018 * Sekret kolorów Spectrum Filaments w druku 3D * AC 3002 CIP firmy LTA * Druk 3D z materiałów z włóknem węglowym * V Ogólnopolska Konferencja Naukowo - Techniczna * Ogromne zainteresowanie lipskim duetem przemysłowym Intec i Z 2019 * Kaizen nie taki wspaniały, jak go piszą? * Edgecam Designer – nowy system bezpośredniego modelowania * Ministerstwo Rozwoju i Siemens podpisały porozumienie * Widoczne oznakowanie chroniące zdrowie * NETSERVICE 4.0 * Education+ przenosi się do Guangzhou

 

Co nowego w numerze:

 

Zwiększ wydajność produkcji dzięki tokarce CLX 350 V6 z systemem automatyzacji GX 6

CLX 350 V6 to tokarka sterowana numerycznie wyposażona w przeciwwrzeciono oraz oś Y, które umożliwiają obróbkę złożonych części w jednej operacji. Integracja systemu automatycznego załadunku/rozładunku obrabianych części GX 6 z tokarką CLX 350 V6 umożliwia pracę w trybie ciągłym co zwiększa wydajność procesu produkcyjnego. System automatycznego załadunku części GX 6 składa się z 2-osiowego manipulatora oraz magazynu półfabrykatów/obrobionych części.
Czytaj więcej:

 

Nowa odsłona Alibre Design 2018

Większość użytkowników funkcjonujących w branży projektantów CAD3D zdążyła już zauważyć powrót Alibre Design. Oprogramowanie pod opieką pierwotnych właścicieli dynamicznie rozwija się, a producent realizuje swoje obietnice publikując kilka nowych wersji w ciągu jednego roku.
Czytaj więcej:

 

AMB 2018 - Wiedza w pigułce

Zmiany demograficzne dotarły do hal produkcyjnych, a duże firmy często wychwytują najzdolniejsze osoby. Niektórzy wystawcy AMB, Międzynarodowej Wystawy Obróbki Metali, która odbędzie się w Stuttgarcie w dniach 18-22 września 2018r., pokażą wiele pozytywnych przykładów tego, jak można znaleźć dobrych stażystów w czasach niedoboru personelu.
Czytaj więcej:

 

HARD - Doświadczenie i fachowe doradztwo techniczne NOWE MODELE 201!

Od 2006 roku zajmujemy się profesjonalną sprzedażą, obsługą i serwisem sprzedawanych przez nas urządzeń. Oferujemy profesjonalne urządzenia przemysłowe do obróbki stali, miedzi, tworzyw sztucznych, aluminium i innych. Szeroki wachlarz rozwiązań zapewnia wybór doskonale dopasowany do potrzeb.
Czytaj więcej:

 

Obrabiarki, które żadnej pracy się nie boją

RICHO Polska specjalista w sprzedaży, serwisie i modernizacji maszyn przeznaczonych do obróbki metalu, narzędzi do obróbki skrawaniem. Prowadzi specjalistyczne szkolenia dla operatorów. Kadrę stanowi grupa doświadczonych inżynierów, którzy w swej wieloletniej praktyce zajmują się wdrażaniem zautomatyzowanych linii produkcyjnych, integracją obrabiarek CNC z manipulatorami oraz rozwiązywaniem złożonych problemów związanych z ich obsługą i serwisem.
Czytaj więcej:

 

„PRZEMYSŁOWA WIOSNA” W TARGACH KIELCE 

„Przemysłowa Wiosna” w Targach Kielce to prezentacja najnowocześniejszych produktów i rozwiązań w ramach wyspecjalizowanych wydarzeń targowych – STOM-TOOL, STOM-BLECH&CUTTING, STOM LASER, SPAWALNICTWO, WIRTOPROCESY, EXPOSURFACE, PNEUMATICON, Targi Elektroniki i Automatyki TEiA, CONTROL-STOM oraz DNI DRUKU 3D. Do cyklu w 2018 roku dołączyła kolejna specjalistyczna wystawa – STOM-ROBOTICS. Na doskonałą koniunkturę wydarzeń wpłynęła bardzo dobra sytuacja w branży obróbki metali oraz ranga jaką kieleckie wystawy cieszą się w przemysłowym świecie.

 

Laser Next 2141 - Prima Power zapowiada wprowadzenie na rynek nowej maszyny laserowej 3D

Laser Next 2141 to nowy produkt w asortymencie maszyn laserowych Prima Power 3D oraz najnowszy wynik ewolucji rodziny laserów Laser Next. Wszystkie pionierskie cechy systemów laserowych Laser Next 1530 i 2130, wysoko wyspecjalizowanych w obróbce komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego, dostępne są także w naszym nowym produkcie, zaprojektowanym tak, aby był on jak najbardziej uniwersalny.
Czytaj więcej:

 

 

ITM Polska, 5-8.06.2018 - Poznań

Międzynarodowe Targi Poznańskie będące niedoścignionym liderem w organizacji wydarzeń i wystaw o światowym charakterze, odpowiadają za aranżację przestrzeni, w której biznes łączy się z nauką, człowiek kooperuje z maszyną, a wszelkie innowacje i technologiczne dokonania stoją na wyciągnięcie ręki. Targi ITM Polska, bo o nich mowa, dają nieocenioną możliwość prezentacji innowacyjnych produktów i rozwiązań w międzynarodowym towarzystwie, poznania dorobku inżynierów, spotkania się ze specjalistami, a także dokonania analizy i zrozumienia zachodzących w branży zmian, zwłaszcza tych związanych z koncepcją Przemysłu 4.0.
Czytaj więcej:

 

 

Druk 3D z materiałów z włóknem węglowym

OMNI3D rozszerza paletę dostępnych materiałów. Od stycznia 2018 w ofercie znaleźć można fi lament domieszkowany włóknem węglowym (CF-PA-12) – materiał o wysokiej wytrzymałości, polecany ze względu na niski skurcz i sztywność.

 

Drukarka 3D VSHAPER 500 – złoty medal na targach ITM Polska 2018

Przemysłowe urządzenie do wytwarzania przyrostowego 3D, które wyróżnia obszar roboczy o wymiarach 440/430/450 mm oraz ekstruder wyposażony w dwie głowice V-JET. Zestawienie tych komponentów, umożliwia sprawne tworzenie dużych gabarytowo elementów, zaś zamknięta komora i podgrzewana platforma robocza gwarantują wysoką jakość wykonywanych wydruków 3D.

 

Sekret kolorów Spectrum Filaments w druku 3D

Różnorodność tworzyw i tęcza kolorów to nie jedyne atuty marki Spectrum. Udoskonalona jakość materiału i dbanie o szczegóły w procesie produkcji sprawiają, że fi lamenty Spectrum zachowują swoje nasycone, żywe kolory przez długi czas i ułatwiają pracę z drukarką oraz penem 3D. Cechą produktu jest gwarancja otrzymania wydruku w identycznej barwie, jak przy oferowanej na szpulach.

 

AC 3002 CIP firmy LTA - samoczyszczący filtr mgły olejowej i emulsyjnej.

Planując i projektując nowy system filtracji elektrostatycznej, firma LTA podjęła świadomą decyzję, aby nie podążać za ogólną tendencją do stosowania mechanicznych filtrów powietrza o niskim poziomie konserwacji. Ponieważ te regenerowalne elementy ESP, w przeciwieństwie do „filtrów jednorazowych” używanych przez systemy mechaniczne, pomagają oszczędzać zarówno zasoby, jak i środowisko.
Czytaj więcej:

 

V Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna 5 – 6 lipca 2018 r.
Problematyka funkcjonowania i rozwoju branży metalowej w Polsce / Innowacje technologiczne
Leśny Ośrodek Edukacyjny im. A. Zalewskiego Jedlnia-Letnisko k. Radomia
PROPONOWANA TEMATYKA KONFERENCJI: • Technologie przyrostowe • Technologie ubytkowe • Obróbka cieplno – chemiczna • Innowacje w produkcji specjalnej • Technologie obróbki powierzchniowej
Czytaj więcej:

 

Ogromne zainteresowanie lipskim duetem przemysłowym Intec i Z 2019

Lipsk na początku lutego przyszłego roku będzie najważniejszym miejscem wiosennych spotkań zarówno dla wiodących przedsiębiorstw z branży budowy obrabiarek, obróbki metali oraz dostawców komponentów, jak i dla małych oraz średnich firm z całej Europy.
Czytaj więcej:

 

Kaizen nie taki wspaniały, jak go piszą? Japoński system zarządzania produkcją w ogniu krytyki

Ostatnie skandale z udziałem japońskich producentów rzuciły się cieniem na wywodzącą się z kraju kwitnącej wiśni filozofię zarządzania fabrykami. Firmy stosujące model Kaizen, do niedawna wyznaczające światowe standardy w produkcji, przyznały się do manipulowania kontrolą jakości. Afera, która skalą przypomina tę z udziałem Volkswagena, stawia pod znakiem zapytania sens implementacji japońskiego modelu, a obecnie wzoruje się na nim większość wiodących, zachodnich producentów.

 

Edgecam Designer – nowy system bezpośredniego modelowania


Krótsze czasy obróbki, bezwiórowe gwintowanie, mniej przestojów


Ministerstwo Rozwoju i Siemens podpisały porozumienie o strategicznej współpracy gospodarczej


Widoczne oznakowanie chroniące zdrowie


NETSERVICE 4.0 - NOWY WYZNACZNIK TRENDÓW W ZAKRESIE ZDALNYCH USŁUG SERWISOWYCH


Education+ przenosi się do Guangzhou