Nr 9-10
Nr 9-10

W numerze 9-10/2018: OPEN HOUSE FAMOT * HARD: Maszyny szyte na miarę * EWAG PROFILE LINE: 5-osiowe centrum szlifierskie * Rozwiązanie procesowe do obróbki korbowodów * parts2clean - Innowacje i know-how w zakresie niezawodnego i wydajnego czyszczenia części * 50 lat obrabiarek firmy HURCO * DMG: Zwiększ wydajność produkcji dzięki tokarce CLX 350 V6 * Nikko - jakość, wydajność, wszechstronność * INTEC: Wiodące w Europie targi obróbki metali * Takumi: wysokoobrotowe portalowe centra obróbcze * MARCOSTA: 30-letni specjalista w handlu i produkcji obrabiarek * Innowacyjne rozwiązania do dokładnego czyszczenia, digitalizacji i usług * Bezpieczeństwo w Przemyśle 4.0 * Trzy puchary FS Netherlands dla AGH Racing * Sztuczna inteligencja i robotyzacja * Promotech inwestuje w automatyzację i robotyzację * INDUSTRYmeeting 2019 - nowa odsłona targów

 

Co nowego w numerze:

 

OPEN HOUSE FAMOT

Zapraszamy na uroczystość zakończenia I etapu inwestycji w rozbudowę zdolności produkcyjnych firmy, w dniu 08 października 2018 oraz na Wystawę Firmową, w dniach od 09 do 12 października 2018. Dzięki nowym inwestycjom, o wartości ponad 60 mln EUR, powierzchnia zabudowy FAMOT wzrosła do 50.000 m².

 

Maszyny szyte na miarę potrzeb

Urządzenia zostały zaprojektowane z naciskiem na krótki czas cięcia, krótkie czasy zmiany konfiguracji i prostej operacji. Prosta konfiguracja tych maszyn pozwala na bezproblemową integrację dodatkowego sprzętu różnego rodzaju. W wielu przypadkach te urządzenia są stosowane w połączeniu z późniejszymi procesami, takimi jak prasowanie, kucie, formowanie i inne.
Czytaj więcej

 

EWAG PROFILE LINE - precyzyjne i elastyczne 5-osiowe centrum szlifierskie.

Nowy model PROFILE LINE firmy EWAG to odpowiedź na potrzeby użytkowników poszukujących maszyny do racjonalnej i elastycznej obróbki wymiennych płytek skrawających z węglików spiekanych. Maszyna jest produkowana w ścisłej kooperacji z siostrzaną firmą Walter Maschinenbau GmbH. Jest wyposażona w oprzyrządowanie i oprogramowanie firmy Ewag AG. Współpraca ta pozwoliła na stworzenie niezwykle wydajnego centrum szlifierskiego, które umożliwia wysokiej jakości obróbkę wymiennych płytek skrawających o wysokiej złożoności.
Czytaj więcej

 

Rozwiązanie procesowe do obróbki wszystkich rodzajów korbowodów

Korbowody to silnie obciążone części silnika. Aby uwzględnić redukcję zatrudnienia i redukcję emisji CO2, korbowody stają się coraz lżejsze. Osiąga się to z jednej strony dzięki zastosowaniu wytrzymałych i innowacyjnych materiałów, a z drugiej strony dzięki nowoczesnym procesom produkcyjnym. Zmienia to również kształt prętów łączących i zwiększa się różnorodność kształtów. MAPAL oferuje pełny proces obróbki różnych typów prętów łączących - zarówno na linii produkcyjnej lub centrum obróbkowym, jak i na mokro lub obróbce MQL.

 

Innowacje i know-how w zakresie niezawodnego i wydajnego czyszczenia części

Jakie standardy czystości powierzchni będą wymagane w przyszłości w określonych sektorach przemysłu. Na wszystkie pytania odpowiedzą międzynarodowe targi czyszczenia części i powierzchni przemysłowych parts2clean, które odbędą się w dniach 23 do 25 października w Stuttgarcie.

 

50 lat obrabiarek firmy HURCO
50 lat innowacji

Krótkie czasy przebiegu i wyjątkowa precyzja na wszystkich etapach obróbki to cechy, które łączą wszystkie obrabiarki marki HURCO. Historia sukcesu firmy HURCO zaczęła się w 1968 r. w amerykańskim stanie Indiana wraz z wdrożeniem innowacyjnego sterowania wspomaganego komputerowo.
Czytaj więcej

 

Zwiększ wydajność produkcji dzięki tokarce CLX 350 V6 z systemem automatyzacji GX 6

CLX 350 V6 to tokarka sterowana numerycznie wyposażona w przeciwwrzeciono oraz oś Y, które umożliwiają obróbkę złożonych części w jednej operacji. Integracja systemu automatycznego załadunku/rozładunku obrabianych części GX 6 z tokarką CLX 350 V6 umożliwia pracę w trybie ciągłym co zwiększa wydajność procesu produkcyjnego. System automatycznego załadunku części GX 6 składa się z 2-osiowego manipulatora oraz magazynu półfabrykatów/obrobionych części.
Czytaj więcej

 

Nikko - jakość, wydajność, wszechstronność

Nikko Tools® jest znakiem towarowym należącym do Sorma Spa i reprezentuje najbardziej młodą, innowacyjną i dynamiczną markę firmy. Innowacyjność, niezawodność i elastyczność są wytycznymi firmy, która od ponad 60 lat zawsze dążyła do wysokiej jakości produktów i najwyższej jakości usług dla klienta.
Czytaj więcej

 

Wiodące w Europie targi obróbki metali zapraszają polskie firmy

W dniach od 5 do 8 lutego 2019 roku w Lipsku odbędzie się kolejna edycja duetu targowego Intec i Zuliefermesse, stanowiąca pierwszą istotną w przyszłym roku w Europie platformę spotkań targowych dla branży obróbki metali, maszynowej oraz poddostawczej. Dla polskich wystawców oraz odwiedzających udział w tym wydarzeniu stanowi znakomitą okazję do nawiązywania międzynarodowych kontaktów biznesowych.
Czytaj więcej

 

Takumi wysokoobrotowe portalowe centra obróbcze

Wyjątkowa sztywność, dokładność i dynamiczna wydajność to kluczowe cechy szybkich maszyn portalowych Takumi. Maszyny serii H pracują z dużą dokładnością osiągając wyjątkową jakość powierzchni dzięki zaawansowanym układom pomiarowym i czujnikom. Bezpośrednie systemy pomiarowe, wewnętrzne doprowadzanie chłodziwa przez szybkoobrotowe wrzeciono, bezpośrednie napędy na wszystkich osiach i elektroniczna kompensacja temperatury są standardem.
Czytaj więcej

 

30-letni specjalista w handlu i produkcji obrabiarek

Firma MARCOSTA® - dostawca obrabiarek do metali, narzędzi i oprzyrządowania na polski rynek obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia istnienia w świecie obrabiarkowym.

 

Innowacyjne rozwiązania do dokładnego czyszczenia, digitalizacji i usług

Bezpieczeństwo w Przemyśle 4.0 czyli jak nowoczesne technologie podnoszą komfort i bezpieczeństwo pracy

Nowa wkładka igus zgodna z normami FDA i UE dla systemów liniowych

Trzy puchary FS Netherlands dla AGH Racing

Drukarka 3D fi rmy 3DGence Dobry Wzór 2018

Sztuczna inteligencja i robotyzacja. Honda odważnie wkracza w przemysł 4.0

Promotech inwestuje w automatyzację i robotyzację

INDUSTRYmeeting 2019 - nowa odsłona targów