Nr 9-10
Nr 9-10

W numerze 9-10/2019: YAMAWA: GWINTOWANIE NA POZIOMIE PRO * HARD: DOŚWIADCZENIE I FACHOWE DORADZTWO TECHNICZNE * WALTER: Sprawdzona na całym świecie „koncepcja 2 w 1” * TAKUMI: wysokoobrotowe portalowe centra obróbcze * DMG MORI: WorldSkills - inwestycja w młodych ludzi * FANUC: Japońskie obrabiarki z wysokim potencjałem * MARCOSTA: SZLIFUJEMY-DOCIERAMY-POLERUJEMY * VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo--Techniczna * TAKUMI: wysokoobrotowe portalowe centra obróbcze * TOOLEX – NARZĘDZIE BIZNESOWEGO SUKCESU * ECOCLEAN: Innowacyjne i uniwersalne urządzenie do gratowania i mycia * DeburringEXPO: Innowacje i know-how * SCHUNK: Total Tooling – kompletny program dla wszystkich aplikacji

 

Co nowego w numerze:

 

HARD: DOŚWIADCZENIE I FACHOWE DORADZTWO TECHNICZNE

Tym, którym zależy na szybkości realizowanych prac oraz wysokiej precyzji, polecamy szczególnie przecinarki automatyczne z mechanizmem pneumatycznym bądź hydraulicznym. Urządzenia te posiadają wytrzymałą budowę i intuicyjny panel sterowania.
Czytaj więcej

 

 

Sprawdzona na całym świecie „koncepcja 2 w 1” firmy WALTER: obróbka elektroerozyjna i/lub szlifierska na JEDNEJ maszynie

Z perspektywy produkcji „koncepcja 2 w 1” oznacza, że na tej samej maszynie możliwa jest w 100 procentach obróbka elektroerozyjna (PKD) oraz w 100 procentach obróbka szlifierska (węgliki spiekane). Jedną z kluczowych zalet jest możliwość stosowania obu metod obróbki na tym samym narzędziu, bez konieczności czasochłonnego mocowania go w drugiej maszynie.
Czytaj więcej

 

WorldSkills: DMG MORI platynowy sponsor wydarzenia

WorldSkills to cykliczne, międzynarodowe wydarzenie, którego zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych. WorldSkills, to konkursy w których rywalizuje 60 państw. Łącznie jest to 1600 zawodników oraz 1500 ekspertów, którzy przez 4 dni rywalizują o zdobycie mistrzostwa w swojej dziedzinie.
Czytaj więcej

  

TOOLEX – NARZĘDZIE BIZNESOWEGO SUKCESU

Liderzy rynku, wartościowe spotkania merytoryczne oraz zwiedzający, poszukujący nowych opcji zakupowych – to od lat najważniejsze czynniki wpływające na sukces oraz nieustający rozwój naszych wydarzeń. Obecność specjalistów oraz wysoki wskaźnik zamówień realizowanych w wyniku spotkań na targach sprawia, że marka TOOLEX jest rozpoznawalna i ceniona w Polsce i na rynkach zagranicznych. Edycja 2019 jest imponująca: w Expo Silesia prezentuje się ponad 500 Wystawców i Współwystawców z 13 krajów z propozycją branżowych rozwiązań niemal 600 światowych marek.
Czytaj więcej

Japońskie obrabiarki z wysokim potencjałem

Obróbkę metali wykorzystują już nie tylko duże zakłady przemysłowe produkujące na masową skalę, ale także małe pracownie rzemieślnicze oraz warsztaty naprawcze bazujące na produkcji jednostkowej. Zapotrzebowanie na nowoczesne maszyny CNC jest ogromne, bo tajemnica sukcesu tej branży sprowadza się do zapewnienia wysokiej jakości, precyzji oraz 100% powtarzalności detali - i co najistotniejsze z punktu widzenia opłacalności produkcji - szybkości obróbki, której nie gwarantują konwencjonalne rozwiązania.
Czytaj więcej

 

Europa jutra. Silna, czyli jaka?
XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy

Podczas inauguracyjnej sesji plenarnej dyskutowano o obecnej sytuacji gospodarczej w Europie, a także hamulcach rozwoju i integracji. Według Prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju Pawła Borysa w ostatnich 10 latach w strefi e euro następował słaby wzrost gospodarczy i rosnące zadłużenie, jednak ta sytuacja zaczyna się polepszać. Zaznaczył również, że kraje Unii Europejskiej powinny dążyć do łączenia sił, wspólnego rozwoju i rozwiązywania problemów.
Czytaj więcej

 

Rekordowa sprzedaż na Targach INNOFORM®

Nie ma drugich takich targów w Polsce, które w jednym miejscu i czasie koncentrowałyby przedstawicieli największych firm branży narzędziowo-przetwórczej. Targi INNOFORM®, które w dniach 3-5 marca po raz czwarty odbędą się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym to fenomen, który nie tylko pomaga wystawcom w promocji produktu i firmy, ale i wpływa korzystnie na rozwój gospodarczy całego regionu.

 

Total Tooling – kompletny program dla wszystkich aplikacji

Każda aplikacja i każde zadanie obróbki ma inne wymagania- na każde z nich odpowiedzią firmy SCHUNK, lidera technologii mocowań narzędzi i detali jest program Total Tooling, zawierający całe spektrum innowacyjnych i wysoce precyzyjnych systemów mocowania narzędzi w sprawdzonej jakości.

 

Uchwyty MAPAL błyszczą nowym blaskiem

Od 1993 r. MAPAL stworzył szerokie portfolio w dziedzinie technologii mocowania: od kasety zaciskowej do specjalnego uchwytu hydraulicznego. Firma prezentuje teraz zupełnie nowy wygląd narzędzi. W ten sposób cała gama będzie miała nie tylko jednolity wygląd, ale również dzięki inteligentnemu projektowi wykorzystano dodatkowy potencjał o odpowiedniej wartości dodanej dla klienta.

 

Innowacyjne i uniwersalne urządzenie do gratowania i mycia
EcoCvelox – wysokociśnieniowe gratowanie

Niezawodnie i powtarzalnie zgratowane i umyte części są kluczowe dla jakości kolejnych procesów takich jak klejenie, uszczelnianie czy montaż oraz dla perfekcyjnego funkcjonowania produktu. Przy pomocy zupełnie nowej koncepcji urządzenia EcoCvelox, Ecoclean wprowadza wysoce elastyczne, modułowe rozwiązanie do ekonomicznego wysokociśnieniowego gratowania strumieniem wody i mycia.

 

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo--Techniczna

W dniach 22 – 23 października 2019 r. Radomska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT zaprasza na VI Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Techniczną. Tematem konferecji jest "Problematyka funkcjonowania i rozwoju branży metalowej w Polsce - Synergia: Nauka - Przemysł"

 

 

Program wspierający parts2clean: informacje, innowacje i wiedza specjalistyczna

Odpowiednio wyczyszczone części i komponenty są podstawowym wymogiem w każdej gałęzi przemysłu, aby zapewnić integralność dalszych procesów i bezproblemową funkcjonalność produktu. Parts2clean w Stuttgarcie podkreśla różne opcje optymalizacji procesów. Specjalne parki tematyczne oraz program forum zapewnią uczestnikom cenne informacje i wiedzę w takcie wiodących międzynarodowych targów części przemysłowych i czyszczenia powierzchni.

 

DeburringEXPO: Innowacje i know-how

Po raz pierwszy obróbka detali produkcji addytywnej zostanie zademonstrowana na DeburringEXPO, zarówno w „Parku tematycznym AM Parks Finishing”, jak i przez wystawców. „Ze względu na stale rosnące zastosowanie wytwarzania przyrostowego w produkcji masowej, wymagania stawiane powierzchniom elementów drukowanych w 3D szybko rosną. Rozwój ten został uwzględniony w nowym formacie wystawy i wzbudził duże zainteresowanie firm”, wyjaśnia Hartmut Herdin.
 
 

 
igus: Pierwszy inteligentny przewód BUS’owy do bezpiecznej automatyzacji

SMARTTECH3D: Skaner 3D w wyjątkowym projekcie tworzenia anatomicznej butelki dla niemowląt

3DGence: Audyt technologiczny pomoże firmom określić zwrot z inwestycji w druk 3D.

Filtry oparów chłodziwa i mgły olejowej