Nr 11-12
Nr 11-12

W numerze: FANUC z myślą o potrzebach producentów * URDIAMANT: FLUTE SPEED * TOOLEX – niezawodne narzędzie w biznesie * Produkcja addytywna w praktyce * DMG MORI: Światowa premiera: LASERTEC 125 3D hybrid * Sandvik i Renishaw: nowe materiały do wytwarzania przyrostowego * Wire Arc Additive Manufacturing: ekonomiczny druk 3D do metalu * HP i Rösler podpisują umowę o współpracy * Formowanie wtryskowe za pomocą drukowanych narzędzi * Druk 3D w teorii i praktyce - 4 edycja Forum Druku 3D * Formujemy przyszłość * Mobbing - Raport * Kalendarium Targów w 2020 r. * Targi FASTENER POLAND® zwierciadłem branży * Filtry oparów chłodziwa i mgły olejowej * Zintegrowane rozwiązanie do zautomatyzowanej produkcji systemów reklamowych POS * Płytki o geometrii -RM dodane do programu CoroCut® QD * Niezawodna, opłacalna seryjna produkcja turbosprężarek

 

Co nowego w numerze:

 

FANUC  z myślą o potrzebach producentów

FANUC od lat cieszy się mianem niekwestionowanego lidera innowacji, który może pochwalić się imponującą liczbą blisko 25 mln produktów zainstalowanych w światowym przemyśle. Globalna sieć FANUC zapewnia użytkownikom wsparcie w obszarach sprzedaży, pomocy technicznej, logistyki oraz obsługi klienta. Z myślą o polskich przedsiębiorcach FANUC stworzył szerokie portfolio usług doradczych tj. audyty możliwości i opłacalności robotyzacji, warsztaty dla kadry zarządzającej, szkolenia dla pracowników każdego szczebla, a także opiekę w okresie eksploatacji maszyn CNC i robotów. Użytkownicy produktów FANUC mogą korzystać z bogatego pakietu usług serwisowo - przeglądowych oraz dożywotniej gwarancji napraw.
Czytaj więcej

 
 

Produkcja addytywna w praktyce

Od kilku lat pojawiło się wiele szumu wokół zalet wytwarzania przyrostowego. Wiele firm zainwestowało w maszyny i wypróbowało innowacyjny proces produkcyjny. Takie próby często wymagają kosztownego procesu uczenia się, ale obecnie coraz większy nacisk kładzie się na osiąganie możliwych do zweryfikowania sukcesów. Poniższe praktyczne zastosowania pokazują, że technologia zyskuje coraz bardziej na znaczeniu w środowisku produkcyjnym obróbki skrawaniem. Odwiedzający targi mogą spodziewać się pełnego spektrum procesów drukowania 3D w obszarze wytwarzania przyrostowego podczas METAV od 10 do 13 marca 2020 r. 
Czytaj więcej

 
 

TOOLEX – niezawodne narzędzie w biznesie

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX to jedne z wiodących wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej. Równolegle z ich 12. edycją odbyły się Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo. Tegoroczną tematykę targów dopełnili również wystawcy Salonów: Automatyzacji dla Automotive - TOOLEX dla Automotive oraz Łożysk i Elementów Napędowych - Przemysł w Ruchu.
Czytaj więcej

 

Światowa premiera: LASERTEC 125 3D hybrid
Kompleksowe kompetencje - konserwacja, naprawa i produkcja dużych komponentów.

W dziedzinie 5-osiowego spawania laserowego DMG MORI zaprezentowało podczas targów Formnext nowy LASERTEC 125 3D hybrid, maszynę przeznaczoną do detali o średnicy do o 1250 x 745 mm i masie do 2000 kg.
Czytaj więcej

 
 

Formujemy przyszłość
4. Targi INNOFORM® w Bydgoszczy ponownie wskażą kierunki rozwoju branży

Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM® organizowane w Bydgoszczy to fenomen, który nie tylko pomaga wystawcom w promocji produktu i firmy, ale i wpływa korzystnie na rozwój gospodarczy całego regionu. Kolejna, czwarta już edycja odbędzie się w dniach 3-5 marca 2020 roku w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. 
Czytaj więcej

 

URDIAMANT: FLUTE SPEED

Urdiamant jest firmą o długiej historii i własnej, ukształtowanej na przestrzeni lat tradycji świadczenia usług. Jej początki sięgają roku 1933. Wtedy to w czeskiej miejscowości Sumperk przedsiębiorstwo Stellwag ruszyło z produkcją narzędzi wykonanych z naturalnych diamentów ...
Czytaj więcej

 
 

Targi ITM nie zwalniają tempa

Strefa start-upów, oferta programowa dla sektora MSP – to tylko niektóre z nowości jakich można spodziewać się w najbliższej edycji ITM INDUSTRY EUROPE. Nie zabraknie także sprawdzonych pozycji w programie wydarzeń. Zapowiadanego w mediach kryzysu w przemyśle na razie nie widać w rynkowych tendencjach. Spowolnienia nie odzwierciedlają również targi ITM.
Czytaj więcej

 

Mobbing

Dane z najnowszego raportu „Bezpieczeństwo pracy w Polsce 2019” pokazują, że skala występowania negatywnych zjawisk psychospołecznych na rynku pracy jest ogromna.  46 proc. pracowników biurowych i fizyczno-umysłowych przyznało, że padło ofiarą mobbingu. Ponad połowa doświadczyła przemocy słownej, a 14 proc. przemocy fizycznej w miejscu pracy.
Czytaj więcej

 

Kalendarium Targów w 2020 r.

Targi FASTENER POLAND® zwierciadłem branży

Filtry oparów chłodziwa i mgły olejowej

Zintegrowane rozwiązanie do zautomatyzowanej produkcji systemów reklamowych POS

Sandvik i Renishaw: nowe materiały do wytwarzania przyrostowego

Wire Arc Additive Manufacturing: ekonomiczny druk 3D do metalu

HP i Rösler podpisują umowę o współpracy

Formowanie wtryskowe za pomocą  drukowanych narzędzi

Druk 3D w teorii i praktyce - 4 edycja Forum Druku 3D

Płytki o geometrii -RM dodane do programu CoroCut® QD

Niezawodna, opłacalna seryjna produkcja turbosprężarek