Nr 1 2022
Nr 1 2022

W numerze 1/2022: Targi Kielce - 30 lat na rynku * PRZYRZĄD DO POMIARU PŁASKOŚCI * Nikko Tools: WYSOKIEJ JAKOŚCI ROZWIĄZANIA * TAKUMI: Bramowe 3-osiowe centra obróbkowe * Rösler: Prosta optymalizacja jakości obróbki, trwałości i efektywności * Wyginanie stali narzędziowych TOOLOX® * MARCOSTA: Polerka NGC-PL10 / Polerko - szlifierka PS-1000 * Jeżeli nie idziesz do przodu to się cofasz * Znów będzie wiosna! Przemysłowa Wiosna! * Lockheed Martin wdroży cyfrowego bliźniaka Siemensa * Wzrost wydajności dzięki frezowi czołowemu NeoMill * Nowa data: METAV 2022 od 21 do 24 czerwca

 Co nowego w numerze:

 
Targi Kielce - 30 lat na rynku
Wszystko zaczyna się od spotkania, spojrzenia w oczy, uścisku dłoni. To sztuka nawiązywania kontaktu. Tylko wtedy rodzi się porozumienie i zaufanie. Nawet w dobie rewolucji cyfrowej, postępu komunikacyjnego, nic nie jest w stanie zastąpić bezpośredniego spotkania, czemu najlepiej służą targi. Zwłaszcza w biznesie, gdzie jedna bezpośrednia rozmowa może przynieść więcej korzyści niż setki wysłanych e-maili - powiedział dr Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce  i dodał - dlatego jesteśmy z Wami.
Czytaj więcej
 
Nikko Tools: WYSOKIEJ JAKOŚCI ROZWIĄZANIA
W następstwie wprowadzenia licznych innowacji w 2021 r., również bieżący rok zapowiada się bardzo obiecująco dla marki Nikko Tools pracującej nad wydaniem nowego ogólnego katalogu produktów, który powinien się ukazać za kilka miesięcy.
Czytaj więcej
 
Spójne oprogramowanie z większą płynnością pracy 
Firma HURCO udoskonaliła centra tokarskie z typoszeregu urządzeń „wieloosiowych”. Maszyny te – zaprojektowane do obróbki tokarsko-frezerskiej elementów średniej wielkości – zostały udoskonalone zwłaszcza w zakresie oprogramowania oraz napędów.
 
TAKUMI: Bramowe 3-osiowe centra obróbkowe
Wraz z typoszeregiem VC firma Takumi wprowadziła na rynek trzy nowe pionowe centra obróbkowe, które zostały zaprojektowane specjalnie dla średniej wielkości producentów form i narzędzi oraz dla producentów części. Seria obejmuje modele VC 0852, VC 1052 i VC 1200, z których każdy został zaprojektowany przez tajwańskiego producenta jako 3-osiowe centrum obróbkowe. Dostępne są wersje o wymiarach stołu 1000 mm, 1160 mm i 1500 mm, obejmujące szeroki zakres części o maks. obciążeniu stołu 500, 650 i 1360 kg.
Czytaj więcej
 
Rösler: Prosta optymalizacja jakości obróbki, trwałości i efektywności
Jeśli chodzi o osiągnięcie wymaganej jakości produktów poprzez specyficzną obróbkę powierzchni, technologię masowego wykańczania można zastosować w szerokiej gamie różnych zadań obróbki wykończeniowej powierzchni.  Dzięki wszechstronnym działaniom badawczo-rozwojowym, Rösler Oberflächentechnik GmbH stale dostarcza nowe osiągnięcia techniczne, nie tylko dla technologii maszynowej, ale też dla odpowiednich materiałów  eksploatacyjnych do obróbki masowego wykańczania powierzchni. 
Czytaj więcej
 
Wyginanie stali narzędziowych TOOLOX®
Stale narzędziowe sprzedajemy już od ponad dwudziestu lat. Jak tylko pamiętam klienci zawsze poszukiwali cienkich blach ulepszonych cieplnie po to, by wykonać jakiś kształtowany jeszcze plastycznie element. Oczywiście, jakieś dziesięć lat temu można było jeszcze spotkać cienkie blachy NC6. Natomiast problem z popularnymi obecnie gatunkami stali 1.2311 czy 1.2738 jest taki, że huty produkują blachy z reguły od grubości 20 mm w górę. Niestety, nie są to już cienkie blachy. Można ratować się małymi precyzyjnie szlifowanymi płaskownikami, jak np. sprzedawane przez nas płaskowniki PRECIZ, ale co zrobić, jeżeli potrzeba większych szerokości?
Czytaj więcej
 
Jeżeli nie idziesz do przodu to się cofasz - rozmowa z Piotrem Pawelcem 
Praca w branży targowej jest niezwykle wymagająca, zwłaszcza kilka miesięcy przed samym wydarzeniem. Każde stanowisko wiąże się z pewnymi wyrzeczeniami. Czy rodzina managera targowego odczuwa to, że czasem pracujemy dłużej i bardziej intensywnie? Robię wszystko, żeby tak nie było. Rodzina jest dla mnie bardzo ważna. Dzięki jej wsparciu mogę skupić się na moich zadaniach.
Czytaj więcej
 
Znów będzie wiosna! Przemysłowa Wiosna!
Przemysłowy cykl Targów Kielce odbywał się zawsze wiosną. Nawet pandemia nie zdołała odwołać tego wydarzenia. Jedyną zmianą jaką zaakceptowali zarówno wystawcy jak i zwiedzający było przeniesienie Targów na jesień. Po dwóch latach „Przemysłowej Jesieni” Targi wracają do tradycyjnego, wiosennego terminu już w 2022 roku! Minioną edycję cenionego w wielu branżach przemysłowego cyklu odwiedziło ponad 10 000 branżowych zwiedzających. Trudno zatem się dziwić, że satysfakcja wystawców z odbytych rozmów biznesowych była ogromna. 
 
KLUB SPORTOWY „METAL” TARNÓW SEKCJA PIŁKI NOŻNEJ (1956-1999) Część X
W 1956 roku, zespół piłkarski „Metalu” przejął szkoleniowiec Tarnovii Stanisław Roik. Dobre występy I-szej drużyny, nie były dziełem przypadku - w Klubie trenował bardzo dobry zespół juniorów, który znakomicie spisywał się w swoich rozgrywkach. Na finiszu posiadał identyczną ilość punktów co krakowska ”Wisła”. O tytule mistrza województwa krakowskiego, zadecydować miał dodatkowy mecz, na terenie Bochni..
 
Lockheed Martin wdroży cyfrowego bliźniaka Siemensa

Knaus Tabbert AG stawia na rozwiązanie do obróbki końcowej S1 firmy AM Solutions

Polerka NGC-PL10: Nowość w branży polerowania

Nowa data: METAV 2022 od 21 do 24 czerwca

Najnowsze trendy w technologii szlifowania i szlifowania narzędzi GrindingHub w Stuttgarcie

Polerko - szlifierka  PS-1000

Wzrost wydajności dzięki frezowi czołowemu NeoMill