Nr 2
Nr 2

W numerze 2/2022: ITM: Trudne czasy potrzebują stabilnych rozwiązań * AMB: Miejsce spotkań dla branży zlokalizowane w sercu Europy * Open House w Walter s.r.o. w Kuřim * HURCO: Programowanie bezpośrednio przy maszynie * DMG MORI: Open House Pfronten * igus: Podłączenie w kilka sekund * Rösler: Inteligentne rozwiązania * TOOLOX® z SSAB - stalą idealną? * NOWE ROZWIĄZANIA NIKKO TOOLS DO FREZOWANIA * TOOLEX - wspólnie napędzamy gospodarkę * FANUC poszerza linię robotów * MARCOSTA: Kolektory oparów chłodziwa * EuroBLECH 2022 powraca

 Co nowego w numerze:

ITM: Trudne czasy potrzebują stabilnych rozwiązań
Innowacje w przemyśle 4.0, aktualne trendy w logistyce i spotkania kooperacyjne – taki bogaty „pakiet” otrzyma każdy uczestnik ITM INDUSTRY EUROPE i odbywających się w tym samym czasie targów: Modernlog, Subcontracting i Focast. Zróżnicowana ekspozycja, którą tworzą kluczowe firmy branżowe oraz bogaty program wydarzeń odpowiadający aktualnym wyzwaniom rynku, co roku przyciągają jak magnes. Świat przemysłu czeka na targi w Poznaniu, które potrwają od 31 maja do 3 czerwca.
Czytaj więcej
 
 
Rösler: Inteligentne rozwiązania dla wydajnego, zautomatyzowanego odgratowywania tworzyw sztucznych
 
W celu dalszej optymalizacji jakości produktów, wydajności i zdolności produkcyjnych, wiodący dostawca komponentów z tworzyw sztucznych formowanych wtryskowo postanowił wycofać z eksploatacji swoje dotychczasowe urządzenia do obróbki strumieniowo ściernej i zastąpić je nowymi. Firma zdecydowała się na rozwiązania firmy Rösler w zakresie odgratowywania.
Czytaj więcej
 
 
 
HURCO: Programowanie bezpośrednio przy maszynie powierzchni kształtowanych swobodnie
HURCO oferuje nowość na rynku umożliwiającą programowanie powierzchni kształtowa-nych swobodnie bezpośrednio przy maszynie. Dzięki temu wykonawcy usługowi nie mu-szą już korzystać z odrębnego systemu CAD/CAM i mogą przyjmować również takie zlecenia, które dotychczas były dla nich nieopłacalne lub niemożliwe do wykonania w danym czasie.
Czytaj więcej
 
 
NOWE ROZWIĄZANIA NIKKO TOOLS DO FREZOWANIA
W oczekiwaniu na publikację nowego katalogu, Nikko Tools, marki włoskiej firmy Sorma S.p.a., kontynuuje swoją politykę ciągłych innowacji i wprowadza dwa nowe produkty do frezowania: DoubleRek10 i nowy JP8725.
 

Open House w Walter s.r.o. w Kuřim
30 czerwca 2022 roku firma Walter s.r.o. organizuje dla swoich partnerów biznesowych imprezę Open House w Kuřim. Odwiedzający z Czech i zagranicy będą mogli zapoznać się z nowościami w ofercie produkcyjnej firmy.
Czytaj więcej
 
 
igus: Podłączenie w kilka sekund
System readychain speed od igus podłącza konfekcjonowane systemy e-prowadnikowe w kilka sekund, bez użycia narzędzi. Pomaga to skrócić zarówno czas przerwy podczas montażu, jak i czas przestojów maszyn, a także ogranicza do minimum planowane prace konserwacyjne. Gotowy do podłączenia system e-prowadnika oszczędza w ten sposób 80% czasu montażowego. Dzięki nowemu readychain micro-speed jest to teraz możliwe w małych aplikacjach i w niewielkich przestrzeniach montażowych.
Czytaj więcej
 

INNOFORM®: Innowacje – inteligentne rozwiązania – nowe technologie
Jedyne w Polsce targi skupiające oferentów i decydentów odpowiedzialnych za rozwój branży narzędziowo-przetwórczej w Polsce odbędą się w tym roku wyjątkowo jesienią – 27-29 września w Bydgoszczy. Targi INNOFORM® ponownie sprawią, że miasto stanie się kluczowym punktem na przemysłowej mapie Polski.
Czytaj więcej
 

TOOLOX® z SSAB - stalą idealną?
 
Właściwości stali Toolox® w wysokich temperaturach sprawiają, że jest to idealna stal do odlewania ciśnieniowego i kucia.Wytrzymałość plastyczna, odporność na ścieranie i udarność pozostają wyższe niż w przypadku konwencjonalnych stali do pracy na gorąco również w podwyższonych temperaturach.
Czytaj więcej
 
 
AMB: Miejsce spotkań dla branży zlokalizowane w sercu Europy
Od 1982 roku, co dwa lata, AMB prezentuje najważniejsze wydarzenia z międzynarodowego przemysłu obróbki metali. Koncentruje się na produktach, technologiach, innowacjach, usługach i koncepcjach dla pasjonatów obróbki metali. To sprawia, że jest to platforma rynkowa, szkoleniowa i sieciowa w jednym. Niezależnie od tego, czy jesteś zwiedzającym, czy wystawcą - na przestrzeni lat AMB stało się jednym z najważniejszych wydarzeń w branży.
Czytaj więcej
 
 
Open House Pfronten
Open House organizowany przez DMG MORI we Pfronten, po raz kolejny stał się miejscem spotkań i prezentacji innowacyjnych pomysłów i produktów. Zaprezentowano około 40 najnowocześniejszych obrabiarek oraz wiele różnych rozwiązań z zakresu automatyzacji produkcji.
 
 
„Przemysłowa Wiosna” sukcesem na 100%!
Przemysłowa Wiosna przyzwyczaiła swoich odbiorców do dużej liczby zwiedzających oscylującej wokół 10 tysięcy, podobna miała miejsce chociażby jesienią, warto jednak zaznaczyć, że poprzednia edycja cyklu odbywała się razem z Targami METAL i odwiedziło ją więcej uczniów szkół technicznych. Tegoroczne Targi STOM zgromadziły zatem więcej branżowych zwiedzających nastawionych na biznesowe, konkretne rozmowy.
Czytaj więcej
 
Kolektory oparów chłodziwa i mgły olejowej dla obrabiarek
Perforowany bęben ze specjalnie zaprojektowanymi łopatkami obraca się z dużą prędkością. Opary zasysane są do bębna, gdzie uderzają o łopatki. Specjalne wkłady bębnowe wspomagają proces łączenia się rozproszonych cząstek stałych i ich filtracji. Siła odśrodkowa spycha chłodziwo na zewnątrz wirnika, następnie chłodziwo przepływa wężem do maszyny, gdzie może być ponownie wykorzystane. Czyste powietrze wraca do hali produkcyjnej przez górną część urządzenia.


PRZYRZĄD  DO  POMIARU  PŁASKOŚCI

FANUC poszerza linię robotów współpracujących o nowe modele CRX 

Nowa data: METAV 2022 od 21 do 24 czerwca

TOOLEX - wspólnie napędzamy gospodarkę

EuroBLECH 2022 powraca do formatu wydarzenia na żywo

Nowa opcja czujnika 3D dla maszyn pomiarowych HELICHECK PLUS i HELICHECK PRO