Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Targi Lipskie 5-8.02.2019
Targi Lipskie 5-8.02.2019

Aktualności

 

Warsaw Industry Week

2017-10-30

Rewolucja przemysłowa na świecie, także w Polsce, staje się faktem. Już po raz drugi przedstawiciele branży przemysłowej spotkają się na Targach Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week 14-16 listopada, w Ptak Warsaw Expo, by rozmawiać o rozwoju Przemysłu 4.0., który w bardzo szybkim tempie zmienia otaczający nas świat.

 

Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych
Warsaw Industry Week

Spotkanie z przemysłową rewolucją

 

 

Ubiegłoroczna, inauguracyjna edycja Warsaw Industry Week w podwarszawskimn Nadarzynie była nie tylko sukcesem organizacyjnym. To było miejsce spotkania przemysłu, nauki i biznesu. Te trzy obszary wzajemnie się przenikają, tworząc forum wymiany pomysłów i doświadczeń,umożliwiając przegląd najnowszych, innowacyjnych technologii. W pierwszej edycji Warsaw Industry Week wzięło udział 321 wystawców, 500 reprezentowanych firm, ponad 9000 profesjonalnych zwiedzających. Na powierzchni 25 000 m2 zaprezentowano blisko 500 ton pracujących maszyn. Tegoroczna edycja imprezy zapowiada się jeszcze bardziej imponująco, powierzchnia targów zostanie powiększona niemal dwukrotnie. To największe industrialne targi w tej części Europy, skierowane do całej branży przemysłowej. Spotkają się tu branże maszynowa, obróbki metalu, tworzyw i drewna. Nie zabraknie firm informatycznych tworzących oprogramowanie dla przemysłu i przedsiębiorstw dostarczających urządzenia dla określonych rodzajów produkcji przemysłowej. Będzie więc okazja do nawiązania bezcennych biznesowych kontaktów. Warsaw Industry Week 2017 to wydarzenie wszechstronne i kompleksowe w swojej dziedzinie. Jest podzielone na profesjonalne sektory tematyczne i specjalistyczne strefy wystawiennicze. 

Jeżeli możemy odejść od pracy fizycznej i zamienić ją na pracę umysłową, która także jest bardzo wyczerpująca, ale daje znacznie większą satysfakcję, to chętnie oddamy robotom ciążące na nas prace manualne. To jest właśnie ucieleśnienie wizji o tym, żeby człowiek nie musiał pracować fizycznie lecz mógł sterować maszynami. Wiele firm nie ma wyjścia, musi się automatyzować, robotyzować, bo po prostu brakuje ludzi do pracy – mówi Stefan Życzkowski, prezes firmy ASTOR, zapowiadając udział w targach.

Czy takie wydarzenia, jak Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week, są pomocne w przybliżeniu się do poziomu nowoczesnego uprzemysłowienia Europy Zachodniej? Zdaniem ekspertów błędem jest rozpatrywanie tego w kategoriach mglistych możliwości.

Musimy dogonić Europę Zachodnią – mówi Zbigniew Piątek, redaktor naczelny miesięcznika przemysłowego „APA” i członek rady programowej targów. - Przez wiele lat inwestycje firm zachodnich w Polsce wynikały z tutejszych niskich kosztów pracy, ale czas ten przemija. Obecnie przedsiębiorcy zagraniczni do głównych czynników atrakcyjności naszego kraju zaliczają przede wszystkim dostępność inżynierów, programistów i innych wykwalifikowanych specjalistów. Bez wdrażania innowacji z zakresu Przemysłu 4.0 będziemy jednak na dłuższą metę tracili na konkurencyjności

 

Pawilon polskich instytutów 

W pawilonie polskich instytutów podczas targów będzie można zapoznać się z efektami prac większości spośród 115 instytutów prowadzących obecnie działalność naukowa i wdrożeniową. Większość z nich ma silne związki z gospodarką i bezpośrednio styka się z przemysłem, rolnictwem, transportem, budownictwem, obroną narodową, problematyką rynku pracy i wieloma innymi obszarami.

Celem ekspozycji jest promocja innowacyjnych rozwiązań technologicznych powstających w laboratoriach instytutów badawczych i z powodzeniem wdrażanych przez przedsiębiorstwa. Instytuty badawcze są szczególnym pionem polskiej nauki, który wprowadza na rynek najwięcej innowacji. Komercjalizacja badań prowadzonych przez instytuty badawcze stanowi 84 proc. wdrożeń realizowanych przez wszystkie jednostki naukowe w Polsce. Dlatego na Targach Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week odbędzie się prezentacja osiągnięć instytutów badawczych, wdrożonych przez przedsiębiorstwa produkcyjne, wykonawcze i usługowe.

 

Instrumenty Przemysłu 4.0

Podczas targów odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Instrumenty Przemysłu 4.0. Z dbałości o jak najwyższy poziom konferencji organizatorzy powołali Honorową Radę Programową, składającą się z doświadczonych liderów różnych gałęzi polskiego przemysłu, jak również świata nauki i beznesu. Przewodniczącym rady jest Radosław Domagalski- Łabędzki, prezes KGHM Polska Miedź SA. Tematyka konferencji będzie skupiona wokół najaktualniejszych zagadnień interesujących polską branżę przemysłową, czyli: perspektywa wsparcia dla przemysłu ze strony ministerialnej – zarówno Ministerstwa Rozwoju, jak i Ministerstwa Cyfryzacji pod kątem cyberbezpieczeństwa. Zostaną też omówione konkretne rozwiązania wykorzystywane w nowoczesnych, inteligentnych fabrykach m.in.: Przemysłowy Internet Rzeczy, rozszerzona rzeczywistość, gromadzenie oraz przechowywanie danych w chmurach obliczeniowych. W ramach konferencji odbędą się liczne seminaria, panele i warsztaty z udziałem czołowych postaci świata nauki i przemysłu.

 

Źródło: Warsaw Industry Week

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.