Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Open House Pfronten 2019
Open House Pfronten 2019

Aktualności

 

„PRZEMYSŁOWA WIOSNA” W TARGACH KIELCE

2018-04-16

W imprezie targowej brało udział aż 914 wystawców, współwystawców i firm reprezentowanych z 35 krajów. Zaprezentowano najnowocześniejsze technologie obróbki metali, laserów, robotów przemysłowych i drukarek 3D.

 
ZAKOŃCZYŁA SIĘ „PRZEMYSŁOWA WIOSNA”

 .

 

„Przemysłowa Wiosna” w Targach Kielce to prezentacja najnowocześniejszych produktów i rozwiązań w ramach wyspecjalizowanych wydarzeń targowych – STOM-TOOL, STOM-BLECH&CUTTING, STOM LASER, SPAWALNICTWO, WIRTOPROCESY, EXPOSURFACE, PNEUMATICON, Targi Elektroniki i Automatyki TEiA, CONTROL-STOM oraz DNI DRUKU 3D. Do cyklu w 2018 roku dołączyła kolejna specjalistyczna wystawa – STOM-ROBOTICS. Na doskonałą koniunkturę wydarzeń wpłynęła bardzo dobra sytuacja w branży obróbki metali oraz ranga jaką kieleckie wystawy cieszą się w przemysłowym świecie.

 

Drukowany czołg z Powstania Warszawskiego w Targach Kielce

Jubileuszowa X edycja Dni Druku 3D, odbyła się w tym roku pod patronatem firmy HP. Wydarzenie skupiło wokół siebie przedstawicieli branży skanowania 3D oraz najważniejsze podmioty związane z branżą szybkiego prototypowania. Obecni byli na nim wszyscy znaczący producenci oraz dystrybutorzy. Janusz Wójcik  SIT Polska, organizator Dni Druku 3D podkreślił: – wystawa z hobbistycznej ewoluowała w biznesową. Jednak nie zabrakło ciekawostek ze świata szybkiego prototypowania. Jednym z najnowszych projektów realizowanych przy współpracy ludzi skupionych wokół technologii addytywnych jest przedsięwzięcie „Tworzymy Historię”, obejmujące szereg akcji tworzonych przez społeczność Druku 3D w Polsce. Pomysłodawcami projektu są Mateusz Stefańczuk oraz Mateusz Gołaszewski, związani z branżą druku 3D od 2013 r. Organizatorzy w ramach projektu mają zamiar zrekonstruować szereg reliktów historii – pierwszym z nich będzie model sześciometrowego czołgu Panzerkampfwagen V Panther „Magda„, który został przechwycony przez powstańców w trakcie Powstania Warszawskiego w 1944 r. Według założeń, makieta zostanie wykonana w skali 1:1, oddając rzeczywiste wymiary, oryginalną kolorystykę i wszystkie detale historycznego pojazdu pancernego. Podczas Dni Druku 3D można było zobaczyć część wydrukowanego pojazdu.

 

Roboty podczas STOM-ROBOTICS

Po raz pierwszy w ramach cyklu „Przemysłowa Wiosna”  odbyły się Targi STOM-ROBOTICS. Partnerem wydarzenia była firma YASKAWA. Debiutujący STOM-ROBOTICS był w całości poświęcony robotom przemysłowym, wśród których  zaprezentowano najnowocześniejsze roboty  marki YASKAWA – MOTOMAN.

 

Wszystkie branże w kieleckim ośrodku wystawienniczym

Z kolei wydarzeniem skupiającym licznie producentów najwyższej jakości maszyn i urządzeń dla szeroko rozumianego sektora technologii obróbki blach, profili i rur stały się Targi STOM-BLECH&CUTTING. Zainteresowani branżą technologii laserowych na Targach STOM – LASER, mogli poznać systemy optyki laserowej, zasady rapid prototyping, oprogramowania oraz urządzeń do opisywania laserowego. Ogromnym uznaniem - jak co roku - cieszyły się także Targi SPAWALNICTWO, EXPO-SURFACE czy CONTROL-STOM.

 

WYSTAWCY PRZEMYSŁOWEJ WIOSNY NAGRODZENI

Pierwszy dzień Przemysłowej Wiosny, upłynął pod znakiem nagród dla najnowocześniejszych produktów i rozwiązań, w ramach wyspecjalizowanych wydarzeń targowych – STOM-TOOL, STOM-BLECH&CUTTING, STOM LASER, STOM-ROBOTICS, SPAWALNICTWO, WIRTOPROCESY, EXPO-SURFACE, PNEUMATICON, CONTROL-STOM.

W skład jury Komisji konkursowej weszli czołowi, branżowi specjaliści: dr inż. Zbigniew Siemiątkowski, dr hab. inż. Włodzimierz Makieła oraz dr hab. Lidia Adamczyk. W czasie uroczystości wręczono także wyróżnienia i medale za styl prezentacji. Tradycjnie wyróżniono również firmy które, zaprezentowały się podczas targów po raz 10-ty. W 2018 roku były to firmy:

 • TRUMPF Polska
 • GF Machining Solutions
 • BOSCHERT POLSKA
 • BGM MOLYDAL
 • ALAMO Dariusz NOWAKOWSKI
 • DATACOMP
 • PREMIUM SOLUTIONS
 • HACO FAT
 • MEXIM
 • KOMO
 • INSTYTUT ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGII WYTWARZANIA
 • ACONEXIM
 • MARCOSTA

 

 Już dzisiaj organizatorzy zapraszają na kolejną edycję Targów w 2019 roku.

 

 

 

 

 

Foto: Paweł Mróz

 

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.