Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Open House Pfronten 2019
Open House Pfronten 2019

Aktualności

 

Po raz siódmy z rzędu, PaintExpo kończy się rekordowymi wynikami

2018-04-27

W siódmej edycji PaintExpo kontynuował historię sukcesu, która rozpoczęła się w 2006 roku. Z 537 wystawcami z 29 krajów wiodące na świecie targi technologii powłok przemysłowych nie tylko ustanowiły nowy rekord liczby wystawców. Liczba odwiedzających wzrosła również o około 12%, w sumie o 11 790. Odwiedzający wyruszyli do Karlsruhe z 88 krajów.

 

 

Po raz siódmy z rzędu 
PaintExpo kończy się rekordowymi wynikami

7. edycja wiodących na świecie
targów technologii powlekania przemysłowego
w Karlsruhe (Niemcy)
inspiruje odwiedzających i wystawców

 

"Jakość odwiedzających jest znakomita, co oznacza, że nie tylko udało nam się nawiązać bardzo ciekawe kontakty i poznać ważnych ludzi, otrzymaliśmy także kilka dobrych zamówień bezpośrednio na imprezie. Poza tym targi są dla nas doskonałą okazją do nawiązania kontaktów ", mówi z entuzjazmem John Richardson, kierownik ds. Marketingu i PR brytyjskiego Carlisle Fluid Technologies.

Prawie wszyscy z 537 wystawców (wzrost o 7,2% w porównaniu do 2016 r.), którzy uczestniczyli w tegorocznych światowych targach technologii powlekania przemysłowego od 17 do 20 kwietnia, wykazali podobny poziom zadowolenia. Pochodzili z 29 krajów, a odsetek firm spoza Niemiec, tj. 36,3%, był o około 5% większy niż w 2016 roku.

Siódma edycja PaintExpo również odnotowała gwałtowny wzrost powierzchni wystawowej netto wynoszący 16,6% na 15 674 metrów kwadratowych (168,700 stóp kwadratowych). W rezultacie branżowe spotkanie odbywało się po raz pierwszy w trzech halach w Centrum Wystawowym w Karlsruhe.

-"Program PaintExpo rozwijał się bardzo dobrze w ostatnich latach. To wiodące targi branżowe, w których ludzie spotykają się co dwa lata, a PaintExpo jest niezbędnym składnikiem naszego harmonogramu targów. Ekspansja do trzech hal wystawowych jest również bardzo pozytywna w naszej opinii. Liczba leadów wygenerowanych podczas tego wydarzenia również znacząco wzrosła w tym roku", wyjaśnia Martin Weidisch, starszy specjalista ds. Marketingu w J. Wagner GmbH. Podkreślają to liczby odwiedzających, które wzrosły o 12%, do łącznej liczby 11 790.
35,4% odwiedzających (plus 7,4%) przyjechało do Karlsruhe spoza Niemiec. Po Niemczech najbardziej reprezentowanymi krajami wśród odwiedzających były Szwajcaria, Włochy, Francja, Austria, Polska, Czechy, Holandia i Turcja. Experci dotarli na PaintExpo z 88 krajów (74 w 2016) na całym świecie.

-"Wysoki poziom międzynarodowy i wyraźnie pozytywna atmosfera w salach wystawowych, a także zadowolone twarze na stoiskach targowych są wyraźnymi wskaźnikami sukcesu PaintExpo 2018 jako wiodących światowych targów", komentuje Jürgen Haußmann, Dyrektor zarządzający FairFair GmbH i promotor PaintExpo.

Potwierdza to Frank Berg, dyrektor zarządzający Caldan Service GmbH: -"Było oczywiste, że odwiedzający stali się bardziej międzynarodowi niż na ostatnim PaintExpo. Zakres sektorów przemysłowych, z których pochodzą goście, był również bardzo szeroki. Bierzemy udział w licznych targach, także w Azji i Ameryce, ale tam, gdzie liczy się jakość i pasja wystawców i odwiedzających, a także jakość produktów, PaintExpo jest światowym liderem. I dlatego nie ma wątpliwości, że będziemy wystawiać ponownie za dwa lata".

 

 

Wysoki poziom wiedzy i silna skłonność do inwestowania

Oprócz liczby odwiedzających, międzynarodowa obsada, duża wiedza i skłonność do inwestowania również miały decydujące znaczenie dla powodzenia targów.
Potwierdza to Daniela Nett z działu marketingu w Dürr Systems GmbH: -"Nasz drugi występ na tych targach potwierdził, że PaintExpo to jedno z najważniejszych targów dla nas i że właśnie w tym miejscu musimy być. Odwiedzający dokładnie wiedzą, czego chcą, tak więc bardzo konkretne dyskusje mogą odbywać się w oparciu o rzeczywiste projekty. Ponadto spotykamy się z odwiedzającymi tutaj z różnych sektorów przemysłu. To także jeden z powodów, dla których lubimy tutaj wystawiać. Zamiast biegać od jednej specjalistycznej targi do następnej, wszystkie sektory istotne dla nas są reprezentowane tutaj".
Dr Peter Dolscheid, dyrektor zarządzający DOK Chemie, podaje podobne doświadczenia: -"Prawie wszyscy nasi goście przybyli do nas z betonem zadania. Umożliwiło to nam zorganizowanie wielu próbek i zaplanowanie wizyt w różnych firmach, co jest idealne do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych. PaintExpo to miejsce spotkań naszych klientów i oczekują, że będziemy tutaj. I dlatego mamy obowiązek wystawiać i będziemy tu ponownie za dwa lata."

Tiemo Sehon, dyrektor zarządzający Sehon Innovative Lackieranlagen GmbH, również był zadowolony z zamówień złożonych na stoisku targowym: -"PaintExpo to wiodące na świecie targi w dziedzinie powlekania przemysłowego, a my z pewnością jesteśmy w dobrych rękach. Jesteśmy w branży renowacji i mogliśmy powitać wielu gości z tego sektora, a nawet zlecenia zostały zamknięte bezpośrednio na tym wydarzeniu. W świetle naszego know-how i doświadczenia widzimy naszą długoterminową przyszłość w malarstwie przemysłowym, a opierając się na wskazówkach, które tutaj wystawiliśmy, zakładamy, że uczestnictwo w PaintExpo zapewni nam nową siłę napędową w tym kierunku".

-"To już czwarty raz, kiedy wystawialiśmy się w PaintExpo, a na targach wszystko idzie lepiej dla naszej firmy za każdym razem. W tym roku udało nam się nawiązać znacznie więcej kontaktów z niemieckimi firmami, a także z firmami z Francji, Belgii, Holandii, Europy Północnej, krajów bałkańskich, Bliskiego Wschodu i Azji", informuje Gökhan Bankoglu , Export Sales Officer w tureckiej firmie Iba Kimya Sanayi ve Ticaret AS

Martina Orre, kierownik ds. Marketingu w szwedzkiej firmie HangOn AB, potwierdza również, że PaintExpo to platforma, na której liczne firmy przedstawiają nowe i dalej rozwijane rozwiązania:  -"Mamy już wystawiony kilka razy w PaintExpo. W tym roku prawie podwoiliśmy naszą powierzchnię stoiska, ponieważ prezentujemy nasz nowy podręcznik, który został opublikowany w 21 językach i zawiera 240 nowych produktów. Do tej prezentacji zaprosiliśmy naszych dystrybutorów i klientów z całego świata. Uważamy, że ważne jest, aby przedstawić nasze nowe produkty i podręcznik w PaintExpo, ponieważ są to najważniejsze targi dla naszych klientów, a tym samym również dla nas."
Dr Nils Reinke, dyrektor zarządzający Winterthur Instruments AG w Szwajcarii, również raporty o udanym uczestnictwie w targach: -"Założyliśmy naszą firmę siedem lat temu i od tego czasu wystawiamy w PaintExpo. W znacznym stopniu udało nam się stale zwiększać powierzchnię stoiska. Targi są bardzo ważne dla rozwoju naszej firmy, ponieważ zapewniają nam idealną platformę do prezentacji naszych produktów. Poza tym, zyskujemy dużo wkładu w dalszy rozwój naszych produktów dzięki szerokiemu spektrum odwiedzających, którzy przychodzą na nasze stoisko."

 

Jednym z podstawowych powodów, dla których program PaintExpo jest atrakcyjny dla użytkowników z całego świata, jest wyjątkowa koncentracja firm z dziedziny technologii powłok przemysłowych. Dzięki temu kompleksowe i ukierunkowane oferty produktów i usług, począwszy od obróbki wstępnej, a także malowania, systemów i technologii aplikacji, aż po końcową kontrolę i pakowanie, których nie ma sobie równych na żadnej innej imprezie targowej w dowolnym miejscu na świecie. Umożliwia to firmom ze wszystkich sektorów przemysłu zbieranie informacji i zamawianie rozwiązań przy minimalnym nakładzie pracy.

Kolejne targi PaintExpo, na które już wielu wystawców potwierdziło swój udział,
odbędą się w Centrum Wystawowym w Karlsruhe w dniach
21-24 kwietnia 2020 roku.

www.paintexpo.com

 

Źródło: SCHULZ. PRESSE. TEXT

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.