Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Aktualności

 

AMB 2018 wyznacza nowe standardy

2018-09-26

Po pięciu dniach targi AMB 2018 zamykają dziś swoje drzwi największym i odnoszącym największe sukcesy AMB wszechczasów. "Wystawcy, zwiedzający i oczywiście Messe Stuttgart są bardzo zadowoleni - targi AMB zakończyły się pełnym sukcesem" - powiedział Ulrich Kromer von Baerle, rzecznik prasowy zespołu zarządzającego.

 

AMB 2018
wyznacza nowe standard
y

 

Targi w Stuttgarcie z 91 016 odwiedzających / AMB zyskuje na arenie międzynarodowej / Gorący temat: Cyfryzacja w produkcji

 

"Było wiele do zaoferowania, zwłaszcza jeśli chodzi o digitalizację w produkcji" - dodał Kromer. Okazało się to prawdą począwszy od Digital Way i Showcase aż po stoiska wystawców.

 

Każdy, kto wszedłby do centrum wystawowego w Stuttgarcie, podczas pięciu dni targów AMB zobaczyłby zadowolone twarze - zarówno wystawców, jak i odwiedzających: AMB 2018 nie tylko spełnił wszystkie oczekiwania; pobił również wszelkie dotychczasowe rekordy. "Mieliśmy 1553 wystawców na powierzchni wystawowej ponad 120 000 metrów kwadratowych brutto i 91 016 zwiedzających, które są rekordowymi danymi dla centrum targowego w Stuttgarcie" - powiedział Kromer. Zaczęliśmy przyciągać gości z odległych stron: 18 procent odwiedzających przybyło z 83 krajów, by wziąć udział w AMB w Stuttgarcie. Jednak Messe Stuttgart nie jest jedyną zadowoloną stroną. Również wystawcy i partnerzy w dziesięciu, w pełni zarezerwowanych halach są bardzo zadowoleni ze swojej obecności na AMB i byli przekonani o wielkim znaczeniu wystawy.

Według Kromera, sukces ten potwierdził zamiar Messe Stuttgart, aby kontynuować plany ekspansji ogłoszone w ramach planu głównego na 2025 r., takie jak budowa dodatkowych miejsc parkingowych, nowa hala 11 i drugie centrum kongresowe.

 

 

Pod wrażeniem wysokiej jakości odwiedzających i chęci do inwestowania

Około trzech czwartych odwiedzających stwierdziło, że byli zaangażowani w podjęciu decyzji zakupu i handlu, a 78% przyszło na wystawę z konkretnymi zamiarami zakupu i inwestycji. Inżynieria mechaniczna stanowiła największy odsetek branż odwiedzających na 36%. Kolejnym etapem był przemysł obróbki metali i przetwórstwa na poziomie 27%, przemysł samochodowy / samochodowy na poziomie 18%, budowa narzędzi i form na poziomie 12%, a przedsiębiorstwa zajmujące się konstrukcjami metalowym na poziomie 10%. Ponad jedna trzecia odwiedzających stwierdziła, że AMB było jedynym wydarzeniem, w którym wzięli udział. Ponad połowa odwiedzających była przekonana, że AMB stanie się ważniejsze w przyszłości. Osiemdziesiąt osiem procent odwiedzających powiedziało, że polecą AMB innym.

 

Zapisz datę:

W dniach 15-19 września 2020 r. AMB będzie obchodzić rocznicę "zero" wraz z 20 targami.

 

Sprawozdania z AMB 2018

"Odpowiedź członków VDW pokazała, że inwestycje trwają w Niemczech i na rynku europejskim, co znajduje odzwierciedlenie w jakości odwiedzających AMB, a digitalizacja w produkcji staje się coraz bardziej wiodącym tematem" - podsumował dr. Wilfried Schäfer, dyrektor wykonawczy Niemieckiego Stowarzyszenia Producentów Narzędzi (VDW). Wykorzystując umati, standardowe narzędzie do podłączenia maszyn z istniejącymi strukturami IT, możliwe jest "sprostanie aktualnym wymaganiom dostawców i klientów, dla nas AMB było właściwym miejscem i właściwym momentem, aby wprowadzić naszą firmę na rynek", dodał Schäfer.

"Atmosfera była doskonała, a my zobaczyliśmy napływ gości o wzorcowej jakości - był to zdecydowanie najlepszy AMB wszechczasów" - podsumował Lothar Horn, przewodniczący Stowarzyszenia Technicznego ds. Narzędzi Precyzyjnych w Niemieckim Stowarzyszeniu Inżynierów (VDMA) . Nowa hala Paul Horn (hala 10) została przyjęta z najwyższym entuzjazmem. Dla Markusa Hesedinga, dyrektora zarządzającego VDMA, ogromny napływ odwiedzających do hal 1 i 3 pokazuje znaczenie w produkcji precyzyjnych narzędzi do obróbki metali. "Nasi członkowie mówią o AMB w samych superlatywach ".

"Wszystkie sale w centrum targowym AMB były pełne, a korytarze wypełniły się tłumami" - skomentował Rainer Glatz, dyrektor zarządzający Stowarzyszenia ds. Oprogramowania i Cyfryzacji w niemieckim VDMA. Stowarzyszenie ds. Oprogramowania i Cyfryzacji było w hali 2 w AMB z własnym stoiskiem, a wystawcy wyrazili zadowolenie z tego wydarzenia. Według Glatza: "Dzieje się tak dlatego, że digitalizacja jest niezwykle ważna dla branży, bez oprogramowania żadne maszyny nie mogą działać i nie ma produkcji". Glatz mówił dalej, że w związku z tym specjalna wystawa "Digital Way", zaprezentowana po raz pierwszy przez AMB, była dobrym podejściem w kierunku cyfrowej przyszłości.

 

 

Wystawcy są zachwyceni

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z AMB 2018. Byliśmy w hali 10 po raz pierwszy i jesteśmy pod dużym wrażeniem lokalizacji naszego stoiska", zachwyciła się Irene Bader, dyrektor ds. Marketingu globalnego w DMG Mori. "Cały teren targowy tętnił życiem, a odwiedzający przybywali wejściem zachodnim, które było w pobliżu, od 9 rano pierwszego dnia." Goście byli również wyjątkowi,  twierdzi Bader. Po zaledwie trzech dniach liczba ofert była o wiele większa niż w poprzednim AMB. Odwiedzający targi najczęściej kierowali swoje pytania na tematy, które były punktem centralnym stoiska targowego DMG Mori: Cyfryzacja, automatyzacja i procesy produkcji addytywnej. Dyskusje na targach o digitalizacji stały się znacznie bardziej znaczące. Ponadto prawie połowa wszystkich wystawionych maszyn była już wyposażona w rozwiązania z zakresu automatyzacji i trend - według Badera - wzrośnie gwałtownie na kolejnych targach AMB za dwa lata. Duże zainteresowanie wzbudziła również kombinacja procesów produkcji addytywnej z obróbką skrawaniem, które DMG Mori oferuje od wielu lat.

Początkowo dr Dirk Prust, dyrektor zarządzający ds. Technologii i zarządzania w INDEX-Werke, obawiał się, że doskonały stan gospodarki może spowodować, że niektórzy potencjalni odwiedzający nie dotrą z powodu braku czasu. "W ogóle tak nie było". Jak wyjaśnił: "Zapotrzebowanie na wdrażanie nowych projektów jest tak wysokie, że ludzie po prostu muszą być na bieżąco z tym, co się dzieje". Oczywiste jest, że te konkretne wymagania w znacznym stopniu wpływają na niestabilne wpływy polityczne. Mogłyby też być bardzo korzystne, jak podkreślił szef INDEX, na przykładzie silników spalinowych: "Surowe wartości graniczne emisji wymagają nowych generacji silników, częściowo z dodatkowymi komponentami, takimi jak turbosprężarki. Nowe obrabiarki będą musiały produkować te składniki."

Na stoisku targowym Yamazaki Mazak było podobnie: "pełniejsze niż pełne, z jeszcze większą liczbą niż w ostatnim AMB" - powiedział Martin Engels, dyrektor zarządzający Yamazaki Mazak Germany. Jak zauważył Engels, często brakuje personelu do obsługi maszyn, dzięki czemu automatyzacja stała się kluczowym tematem. Engels ogłosił się "wielkim fanem AMB". Jego powody to między innymi: zwartość targów, bliskość lotniska i lokalizacja - w samym sercu wiodącego w Europie regionu pod względem produkcji maszyn.

"Zapotrzebowanie na kompletne rozwiązania jest wysokie" - poinformował Christian Jung, dyrektor zarządzający GF Machining Solutions, dostawcy obrabiarek wykorzystujących różne technologie, przede wszystkim do budowy form i narzędzi. Jung dodał, że jego firma oferuje kompletne rozwiązania w tym sektorze. Zauważył, że wielu klientów ma bardzo konkretne pytania i konkretną misję. Według Junga, GF Machining Solutions również wykorzystało targi AMB do rozwoju swoich grup klientów. Doszedł do wniosku, że "AMB jest dla nas idealny - ma dokładnie taką wielkość, aby nasi klienci mogli rozejrzeć się po wszystkich stoiskach, którymi są zainteresowani, i wrócić do pracy następnego dnia. Istotnym czynnikiem są krótkie odległości między różnymi obszarami terenu targów.."

"W ciągu dziesięciu lat i nową odsłoną targów AMB rozwinęło się w targi o wysokim zainteresowaniu dla naszych klientów z sektora obróbki metali" - powiedział Steffen Nagel, Dyrektor Zarządzający w Nagel Werkzeug-Maschinen. To sprawia, że ma on jedną opinię z Koldo Arandia, dyrektorem zarządzającym partnera produkcyjnego firmy Ibarmia, który zadeklarował, że AMB jest "najlepszym pokazem obrabiarek na świecie". Nagel kontynuował: "AMB jest idealną platformą dla nas, ponieważ możemy rozpocząć dyskusję z wszystkimi ważnymi tutaj partnerami - od operatorów maszyn po przedsiębiorców." Odbywa się to z wielkim sukcesem, o czym świadczy ogromne zainteresowanie odwiedzających AMB tokarskimi CNC nowego partnera handlowego firmy Hyundai Wia.

W ramach reorganizacji AMB, producent obrabiarek FFG przeniósł się do hali 6. Dyrektor ds. Marketingu, Joachim Jäckl, stwierdził: "Zmiana na halę 6 z połączeniem maszyn i automatyzacji dała nam impuls do wprowadzenia naszych zintegrowanych rozwiązań produkcyjnych - połączenie maszyn i automatyzacji - bliższe zainteresowanym gościom i zdobycie lepszej pozycji dla siebie w tym sektorze." Jäckl dodał, że ciepłe przyjęcie, jakim cieszyli się ich goście, oraz wysoka jakość rozmów z konkretnymi pytaniami w pełni potwierdziły tę decyzję.

Philippe Selot, dyrektor ds. Komunikacji marketingowej w firmie United Grinding, pochwalił bezbłędną organizację targów AMB. "Targi AMB to szeroko zakrojone targi, a lokalizacja geograficzna na południu Niemiec, w pobliżu Szwajcarii i Austrii, jest dla nas idealna: krótkie odległości i doskonałe połączenia komunikacyjne są prawdziwą korzyścią dla odwiedzających. Targi, które można odwiedzić w jeden dzień, są atrakcyjne dla naszych klientów. Nowa, tematyczna organizacja sal ułatwia zwiedzającym odnalezienie się i znalezienie tego, czego szukają." Wszystko to odegrało rolę w zwiększeniu liczby potencjalnych klientów United Grinding, co według Selota jest "wyraźnym wskaźnikiem wyjątkowej jakości naszych gości".

   

Duże zainteresowanie innowacjami narzędzi

"Jakość dyskusji była znacznie wyższa niż w ostatnim AMB, na naszym stoisku pojawiło się więcej decydentów" - powiedział dr Jochen Kress, dyrektor zarządzający producenta precyzyjnych narzędzi, Mapal Dr. Kress, w Aalen w Niemczech. Dyskusje kierowały się ku kompletnym rozwiązaniom dla projektów. Według Kressa innym punktem centralnym była elektromobilność, dla której Mapal opracował specjalny nowy asortyment do frezowania. "Ten trend będzie nadal się rozwijał, podobnie jak sieciowanie i automatyzacja, i będzie odgrywał dużą rolę podczas następnego AMB w 2020 roku."

"Doskonały biznes, ciągłe inwestycje" - ogłosił Claude Sun, kierownik działu obróbki skrawaniem na Europę w firmie Ceratizit, producenta narzędzi precyzyjnych z Luksemburga. "Napływ odwiedzających w AMB wzrósł ponownie w porównaniu do poprzednich targów, ogólnie zwiedzający byli niezwykle zainteresowani innowacyjnymi produktami" - z przyjemnością wyjaśnił. Firma Sun zauważyła, że w tym roku wystawcy zauważą więcej rozwiązań Industry 4.0 niż na AMB 2016. Toolscope jest jednym z takich rozwiązań, opracowanym przez grupę Ceratizit do monitorowania maszyn i narzędzi oraz optymalizacji wydajności.

W przypadku narzędzi LMT dostępność i wzrost produktywności były głównymi wymaganiami odwiedzających targi klientów. "Te obszary tematyczne są napędzane przez nowe możliwości i technologie" - zauważył Maik Kämpchen, dyrektor ds. Sprzedaży w LMT Tools. Wiele dyskusji dotyczyło także możliwości wynikających z produkcji addytywnej. LMT wykorzystuje te możliwości w produkcji nowej głowicy do toczenia gwintów, typowej części seryjnej.

"W ostatnich tygodniach dotarliśmy do Stuttgartu z dużymi oczekiwaniami i zostały one ponownie przekroczone" - podsumował Markus Horn, dyrektor zarządzający producenta precyzyjnych narzędzi, Paul Horn. "Mieliśmy więcej - i lepszych - dyskusji na naszym stoisku niż w poprzednich AMB". Horn myśli, że bardzo konkretne projekty są temu wdzięczne. Wiele firm zorientowanych na technologię chce dokładnie wiedzieć, jak działają niektóre rozwiązania, aby w pełni wykorzystać swoje projekty i procesy. Szczególne zainteresowanie budziły nowe technologie, takie jak toczenie na okrągło - dynamicznie regulowane frezy krawędziowe i boczne lub szybkie frezowanie - reinterpretacja dobrze znanego procesu strugania.

"To był najlepszy AMB, w jakim kiedykolwiek braliśmy udział, każdego dnia ustalaliśmy nowy rekord odwiedzin gości, a nastrój wśród naszych klientów był bardzo pozytywny" - podsumował Oliver Gühring, dyrektor zarządzający firmy produkującej precyzyjne narzędzia o tej samej nazwie. Oczywiście, boom gospodarczy ma również swoje minusy: długi czas dostawy we wszystkich sektorach i brak personelu, który jest "jednym z kluczowych problemów w tej chwili - potrzebujemy pracowników we wszystkich sektorach". Właśnie dlatego "produktywność i wydajność są głównymi problemami dla wielu naszych klientów" - stwierdził Gühring.

Katrin Hummel, dyrektor zarządzający HAHN + KOLB, wiodącego dealera specjalizującego się w narzędziach i maszynach, była bardzo zadowolona: "W porównaniu do poprzedniego AMB w 2016 roku odnotowaliśmy wyraźny wzrost liczby odwiedzających." Jednak nie tylko liczby wzrosły; Co ważniejsze, wzrosła również jakość: "Zauważyliśmy, że odwiedzający pojawili się na naszym stoisku z bardzo konkretnymi wymaganiami, wiele pytań dotyczyło przetwarzania bardzo specyficznych materiałów, a zapytania kierowane były w szczególności na naszą nową serię do wiercenia".

 

 

O AMB
Na powierzchni wystawienniczej ponad 120 000 metrów kwadratowych podczas AMB 2018 w Stuttgarcie, 1553 wystawców zaprezentowało innowacje w zakresie obrabiarek do metali, narzędzi precyzyjnych, systemów pomiarowych i zapewnienia jakości, robotów, obrabianych przedmiotów i narzędzi, oprogramowania i inżynierii przemysłowej, komponenty, zespoły i akcesoria. AMB 2018 jest wspierany przez  Stowarzyszenie VDMA Precision Tools, VDMA Software and Digitalisation Association oraz Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Narzędzi (VDW).

 

 

 

Źródło: Messe Stuttgart

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.