Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Aktualności

 

DMG MORI: WYSTAWA FIRMOWA PFRONTEN 2019

2019-02-06

W obszarze zintegrowanej digitalizacji DMG MORI dąży do pełnej cyfryzacji na wszystkich poziomach łańcucha procesu – rozpoczynając od planowania produkcji, poprzez cyfrowy nadzór procesu produkcyjnego, kończąc na cyfrowych usługach serwisowych. Z tym wszystkim można było zapoznać się podczas dni otwartych DMG MORI w Pfrontern.

 

DMG MORI: WYSTAWA FIRMOWA
PFRONTEN 2019

 

Pod koniec stycznia firma DMG MORI zaprosiła klientów i prasę z całego świata na dni otwarte w fabryce w Pfronten. Koncern DMG MORI stara się nieustannie zaskakiwać mimo iż trudno przewidzieć co zmieni się na rynku obrabiarek w przeciągu roku. Największy nacisk położono na nowe technologie, obsługę klienta, serwis, digitalizację i kontrolę produkcji. Potwierdzają to w swoich wypowiedziach Christian Thoenes i Masahiko Mori.

 

 

 

Przewidywane prognozy dotyczące wzrostu zapotrzebowania rynku na maszyny obróbcze w 2018 spełniły się i firma pozytywnie patrzy w przyszłość. Podsumowanie minionego roku i plany na 2019 przedstawione na slajdach w formie wykresów, pozwoliły na dokładne zapoznanie się z osiągnięciami firmy.

 

 

Z nowości podczas drzwi otwartych premierę miała obrabiarka DMP 70, oferująca 5-osiową obróbkę symultaniczną dzięki zastosowaniu stołu Direct Drive, z maks. obciążeniem do 100 kg.

Miłym zaskoczeniem była również prezentacja LASERTEC 125 Shape oferującego wytwarzanie przyrostowe detali o wymiarach do: ø 1.250 × 700 mm i masie 2.000 kg. Powierzchnia ustawcza obrabiarki to zaledwie 19 m².

 

 

Zwiedzanie hali produkcji maszyn XXL mogło przyprawić o zawrót głowy. Przedstawiono w niej procesy tworzenia każdej z poszczególnej serii MonoBlock, Duoblock, czy Lasertec. 

 

 

W Showroomie koncernu DMG MORI każdy z potencjalnych klientów mógł znaleźć  coś dla siebie. Wszystko za sprawą różnorodności maszyn i możliwości ich konfigurowania w celu zautomatyzowania procesu technologicznego.

 

 

Był również czas na wymianę wrażeń z wystawy podczas wieczornego spotkania przedstawicieli prasy z całego świat.

 

 

Źródło: DMG MORI / SOiN

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.