Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

MOULDING EXPO 2019
MOULDING EXPO 2019

Aktualności

 

Targi INNOFORM® - cała branża w jednym miejscu

2019-03-06

Targi INNOFORM® na dobre zadomowiły się w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego. Dotychczasowe edycje potwierdziły olbrzymie zapotrzebowanie na taką właśnie imprezę targową, szczególnie wśród przedsiębiorców z Polski północnej i środkowej. W dniach 12-14 marca 2019 roku w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbędzie się 3. edycja tego jedynego w Polsce wydarzenia, dedykowanego branży narzędziowo-przetwórczej.

 

Targi INNOFORM® - cała branża w jednym miejscu

 

2 lata. Tylko tyle czasu potrzebowały Targi INNOFORM®, by stać się uznaną marką i na stałe zagościć w kalendarzu przedstawicieli branży narzędziowo – przetwórczej. Wpływ miało na to kilka czynników: m.in. bardzo atrakcyjna, specjalistyczna oferta Wystawców, premiery maszyn i narzędzi oraz prezentacja innowacyjnych technologii. Przełożyło się to z kolei na olbrzymie zainteresowanie współtworzących wydarzenie firm. W tym roku udział w nim potwierdziło 360 Wystawców!  

Strefa Usług Przemysłowych

Jak osiągnąć sukces w prowadzeniu firmy? Jednym z kluczowych czynników jest stabilny rozwój oraz ciągłe zwiększanie portfolio Klientów. To z kolei przekłada się na większe przychody oraz zysk. W jaki sposób go pomnażać i budować efektywne długofalowe relacje biznesowe? Należy przede wszystkim zdobywać nowe kontrakty i zlecenia, by w pełni wykorzystywać moce przerobowe w przedsiębiorstwie. Firmom z branży narzędziowo-przetwórczej zadanie to ułatwi nowość na Międzynarodowych Targach INNOFORM®, czyli Strefa Usług Przemysłowych.Wezmą w niej udział firmy podwykonawcze, które świadczą usługi w zakresie produkcji form, obróbki materiałów, regeneracji narzędzi czy remontów maszyn.

Nowości, innowacje, pionierskie technologie

Innowacyjne technologie, nowoczesne produkty i realna szansa na owocną biznesową współpracę to niewątpliwe atuty Targów INNOFORM®. Na Zwiedzających czekają m.in.:wiertła KenTIP FS, zapewniające znaczne oszczędności kosztów i uproszczenie procesów  w warsztacie; dwustronne płytki WNHX04 z sześcioma krawędziami skrawającymi, zapewniające bardzo niską chropowatość ścianek i powierzchni czołowych obrabianych przedmiotów oraz skracającą czas skrawania; system pomiarowy Orca do określania bezdotykowego przepływu objętościowego i temperatury mediów ciekłych za pomocą podwójnego czujnika ultradźwiękowego; czujniki do pomiaru naprężeń mechanicznych kolumn wtryskarek; roboty wielostanowiskowe, współpracujące UNIVERSAL ROBOTS mogące pracować bez klatki bezpieczeństwa; wielofunkcyjne frezy ARM do wysokowydajnej obróbki form i tłoczników; frezy do gwintów OSG z serii AT-1  z lewą spiralą, prawo-tnące usprawniające proces; wkładki gwintowe LSZ Low Stress Zerts do tworzyw dostarczane z opracowanym wzorem zaokrąglonych radełek, który zmniejsza naprężenia w wrażliwych amorficznych tworzywach termoplastycznych; roboty serii TMA microLINE - niezwykle użyteczne narzędzia zarówno do prac typu Pick & Place ale także do paletyzacji detali np. w pojemnikach zbiorczych czy kartonach; przemysłowe drukarki 3D VSHAPER 500 do wytwarzania przyrostowego 3D, które wyróżnia obszar roboczy o wymiarach 430/430/450 mm oraz ekstruder wyposażony w dwie głowice V-JET. Targi INNOFORM® to nie tylko prezentacja produktów czy usług. To także maszyny, które będzie można obejrzeć podczas pracy. Firma FANUC  zaprezentuje procesy ciężkiej obróbki stali C45 na maszynie D21LiB5, 3-osiową obróbkę elektrody z miedzi elektrolitycznej, a także 5-osiowe frezowanie formy wentylatora komputerowego. Procesy te wykorzystują innowacyjną funkcję Nano Smoothing występującą w wersji trzy- jak i pięcioosiowej, która gwarantuje doskonałą jakość obrabianej powierzchni.

Transfer wiedzy, technologii i … pracowników!

Targi INNOFORM® to również doskonale skomponowany program towarzyszący, czyli specjalistyczne konferencje, podczas których eksperci zaprezentują najnowsze rozwiązania w dziedzinie produkcji form. Będzie to jednocześnie okazja do wymiany doświadczeń i zapoznania się z nowoczesnymi technologiami. Bydgoski Klaster Przemysłowy – współorganizator wydarzenia – pierwszego dnia targów  (12 marca)  zaprasza na konferencję pt. ”Automatyzacja w branży narzędziowo-przetwórczej w dobie Przemysłu 4.0”. Automatyzacja jako gwarancja jakości, zastosowanie elastycznych i inteligentnych systemów zarządzania produkcją, źródła finansowania wdrożenia automatyzacji w przedsiębiorstwie to tylko wybrane zagadnienie, które na czekają na uczestników pierwszego dnia konferencji. W drugim tematem przewodnim są techniki przyrostowe w przemyśle narzędziowo-przetwórczym. W czym tkwi potencjał gospodarczy Bydgoszczy? Jakie były przyczyny niepowodzeń 'RCFA' podczas implementacji druku 3D w metalu: DMLS? Między innymi na te pytania odpowiedź otrzymają uczestnicy drugiego dnia konferencji. Po raz kolejny przedsiębiorcy będą mogli wziąć udział w Giełdzie Kooperacyjnej, która umożliwia nawiązanie bezpośrednich kontaktów biznesowych, a także zapoznanie się z najnowszymi trendami w branży.  To jednak nie wszystko: targi to idealne miejsce do realizacji planów i …rozwoju zawodowego. To świetna szansa dla szukających nowych wyzwań zawodowych (okazja do rozmowy z 360 potencjalnymi pracodawcami) oraz – z drugiej strony – dla przedsiębiorców, którzy w jednym miejscu mają dostęp do kilku tysięcy wysokiej klasy specjalistów.  Dlatego też Targom INNOFORM® towarzyszyć będzie Strefa Kariery – dla wszystkich szukających i oferujących pracę.

Innowacje w realnych kształtach, know-how liderów branży, grono specjalistycznych Zwiedzających i dopasowana do ich potrzeb oferta Wystawców – przed nami 3. edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM®!

Więcej informacji na naszej stronie internetowej:

www.innoform.pl

 

 

Program towarzyszący

 

12 marca 2019 r.

Konferencja: Automatyzacja w branży narzędziowo-przetwórczej w dobie Przemysłu 4.0.

Partner konferencji - High Technology Machines Sp. z o.o.
Organizator: 
      

 

11.00 – 11.15 – Otwarcie konferencji

11.15 – 11.50 – Przemysł 4.0 – nowa rzeczywistość w gospodarce - Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii

12.00 – 12.45 – Zautomatyzowane gniazda obróbcze w branży narzędziowej z wykorzystaniem automatyzacji na bazie robotów przemysłowych i systemów paletowych na przykładzie rozwiązań firmy Yasda, HTM Sp. z o.o.

13.00 – 13.45 – Zastosowanie elastycznych i inteligentnych systemów zarządzania produkcją, gospodarką narzędziową oraz systemów automatycznej kalibracji maszyn (samodiagnostyki) i pomiarów detalu obrabianego w trakcie procesu w branży narzędziowo-przetwórczej, na bazie rozwiązań firm OKUMA, HTM Sp. z o.o.

14.00 – 14.45 – Automatyzacja jako gwarancja jakości, FANUC POLSKA Sp. z o.o. 

15.20 – 15.45 – Źródła finansowania wdrażania cyfrowych rozwiązań w firmach produkcyjnych – poziom europejski, Toruński Park Technologiczny/IoT North Poland HuB

15.45 – 16.00 – Podsumowanie i zakończenie konferencji

 

13 marca 2019 r.

Konferencja: Techniki przyrostowe w przemyśle narzędziowo-przetwórczym. 

Partner konferencji - Fado Sp. z o.o.
Organizator: 
      

 

11.00 – 11.15 – Otwarcie konferencji 

11.15 – 11.45 – Potencjał gospodarczy Bydgoszczy - Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o.

12.00 – 12.45 – Analiza przyczyn niepowodzeń 'RCFA' podczas implementacji druku 3D w metalu: DMLS – FADO Sp. z o.o.

13.00 – 13.45 – Przykłady  regeneracji form z wykorzystaniem technologii przyrostowych na hybrydowych centrach obróbkowych 5 osiowych OKUMA MU6300V z głowicami laserowymi LMD – HTM Sp. z o.o.

14.00 – 14.45 – Zautomatyzowany system drukowania przestrzennego SLM 800 do wielkoseryjnej produkcji detali – WADIM PLAST Sp. z o.o.  

15.00 – 15.45 – Multi Jet Fusion – Hewlett Packard zmienia sposób patrzenia na  technologie addytywne w przemyśle narzędziowo-przetwórczym – INTEGART Sp. z o.o.

15.45 – 16.00 – Podsumowanie i zakończenie konferencji

 

13 marca 2019 r.

Giełda Kooperacyjna 

          

Spotkania brokerskie B2B podczas trzeciej edycji Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM® – Bydgoszcz, 13 marca 2019 r.

 

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. , Bydgoski Klaster Przemysłowy, Targi w Krakowie Sp. z o.o. oraz Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego serdecznie zapraszają producentów, dystrybutorów oraz specjalistów sektora wytwarzania narzędzi i przetwórstwa tworzyw polimerowych do udziału w Giełdzie Kooperacyjnej B2B, towarzyszącej drugiej edycji Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM® , które odbędą się w terminie 12-14 marca 2019 r. na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego, ul. Gdańska 187, 86-031 w Bydgoszczy.

Podstawowe zasady uczestnictwa w Giełdzie Kooperacyjnej INNOFORM®2019.

  1. Uczestnicy rejestrują się na stronie internetowej Giełdy Kooperacyjnej INNOFORM® 2019 i określają profil swojej działalności oraz rodzaj współpracy, który chcieliby nawiązać.
  2. Dane zarejestrowanych firm na bieżąco umieszczane są na stronie giełdy co ułatwia przegląd zarejestrowanych podmiotów.
  3. Z katalogu zarejestrowanych podmiotów uczestnicy dokonują wyboru partnerów, z którymi chcieliby spotkać się podczas giełdy.
  4. Przed Giełdą Kooperacyjną uczestnicy otrzymują mailową indywidualny harmonogram spotkań B2B wraz z firmą, godziną oraz nr stolika.
  5. 13 marca 2019 r., przy ponumerowanych stolikach, odbywają się serie uprzednio zaaranżowanych 25-minutowych spotkań pomiędzy dobranymi w pary firmami. Dźwięk dzwonka informuje o zakończeniu spotkania. Należy wtedy ustąpić miejsca kolejnym uczestnikom.
  6. Językiem obowiązującym na spotkaniach z partnerami zagranicznymi jest język angielski.

Koszty

Udział w Giełdzie Kooperacyjnej B2B jest bezpłatny. Rejestracja na spotkania B2B jest obowiązkowa. W celu zapisania się na Giełdę Kooperacyjną należy  do dnia 11 marca 2019 r. zarejestrować firmę tutaj  - rejestracja >>

Zapisy na spotkania B2B zostaną uruchomione 20 lutego 2019 r. i będą trwały do 11 marca 2019 r. Ilość miejsc jest ograniczona. 

Jeśli macie Państwo pytania dot. Giełdy Kooperacyjnej B2B przy INNOFORM® 2019 prosimy o kontakt z Ośrodkiem Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.:

Barbara Gregorczyk, tel.: + 48 (56) 699 54 80, barbara.gregorczyk@tarr.org.pl

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach B2B!

 

Informacje praktyczne

Lokalizacja:

Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze
ul Gdańska 187
85-684 Bydgoszcz
Sprawdź na Mapach Google

 

Parking: dostępny na terenach targowych

Dojazd do targów:

  • samochodem – bezpłatny parking na terenie BCTW
  • autobusem linie 93, 94 i wybrane kursy linii 52
  • samolotem – połączenie z lotniskiem zapewnia linia autobusowa nr 80, łącząca port z dworcem PKS i PKP
  • taksówką - zapraszamy do korzystania z sieci ZRZESZENI RADIO TAXI BYDGOSZCZ, tel. 1-9622

 

Godziny otwarcia:

12 i 13 marca

09:30 – 16:30 (dni branżowe)

14 marca

09:30 – 15:00 (dzień branżowy/dzień dla szkół)

 

Ceny biletów:

• Bilet normalny - 20,00 zł

• Studenci - 5,00 zł (za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej)

• Rejestracja* on-line - bezpłatnie

• Rejestracja* na targach - 10,00 zł

• Grupy zorganizowane uczniów i studentów wraz z opiekunem**  - bezpłatnie

• Bezpłatny wstęp za okazaniem ZAPROSZENIA ELEKTRONICZNEGO - wymagana rejestracja w Punkcie Rejestracji Gości

 

* prerejestracja i rejestracja dotyczy tylko gości branżowych do 8 marca 2019 r.

** na podstawie listy uczniów przesłanej na adres:  innoform@targi.krakow.pl do 8 marca 2019 r.

 
 
 
Źródło: Targi Kraków
 
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.