Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo--Techniczna
VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo--Techniczna

Aktualności

 

Mistrzowie Jakości Komponentów

2019-07-11

Nie ma wątpliwości, że cechy takie jak części bez zadziorów, wykończenie powierzchni i czystość mają decydujący wpływ na jakość komponentów. DeburringEXPO prezentuje oferty w skoncentrowany i wszechstronny sposób, który nie ma sobie równych w żadnym innym wydarzeniu. Targi odbędą się w Centrum Wystawowym w Karlsruhe w dniach 8-10 października 2019r., zapewnią również cenne know-how na dwujęzycznym forum ekspertów.

 

3.  Targi Technologii Gratowania i Precyzyjnego Wykańczania Powierzchni,
8-10 października 2019 r. w Karlsruhe (Niemcy)

Component Quality Masters the Balancing Act

Bez względu na to, czy chodzi o przemysł motoryzacyjny, lotnictwo i astronautykę, produkcję maszyn, inżynierię medyczną, metrologię, inżynierię precyzyjną, technologię czujników, produkcję narzędzi i form, czy też przemysł dostawców motoryzacyjnych - te i inne sektory są obecnie lub są w trakcie znaczących zmian. Jakkolwiek różne mogą być wyzwania, jeden aspekt staje się dość jasny: jakość komponentów jest określana w coraz większym stopniu przez brak zadziorów i wymagania zorientowane na wykończenie powierzchni. Wykonywanie etapów produkcji do gratowania, zaokrąglania i produkcji precyzyjnych wykończeń powierzchni staje się zatem coraz bardziej decydującym czynnikiem konkurencyjnym. „Wynika to między innymi z faktu, że w przeciwieństwie do wcześniejszych strategii przedsiębiorstwa produkcyjne zajmują się teraz tymi zadaniami i szukają odpowiednich rozwiązań już w fazie rozwoju produktu” - mówi Hartmut Herdin, dyrektor zarządzający fairXperts GmbH & KG i promotor DeburringEXPO.

Dzięki targom, organizatorzy stworzyli unikalną na skalę światową platformę informacyjną i komunikacyjną, która umożliwia ukierunkowane i skuteczne porównywanie różnych technologii i poziomów wydajności w określonych ramach. Pod koniec czerwca 2019 r. 155 wystawców z dwunastu krajów, w tym prawie wszyscy liderzy rynku i technologii, zarezerwowało już swoje stoisko na 3. DeburringEXPO, które odbędzie się w Karlsruhe Exhibition Centre (Rheinstetten) w Niemczech, od 8 do 10 października 2019 r. W związku z tym, wydarzenie zaprezentuje skoncentrowane i kompleksowe oferty, które nie mają sobie równych na żadnym innym targach technicznych w żadnym miejscu na świecie. Wśród tych funkcji znajdują się między innymi pierwsze na świecie i innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na skuteczne gratowanie i czyszczenie komponentów na przykład w jednym procesie. Przedstawione zostaną również technologie, z których komponenty mogą być wytwarzane całkowicie bez zadziorów, a także rozwiązania do automatyzacji i digitalizacji gratowania i procesów wykańczania powierzchni.


Obróbka strumieniowo-ścierna (AFM), znana również jako szlifowanie przepływowe, stosowana jest zarówno w konwencjonalnych, jak i wytwarzanych addytywnie elementach do gratowania i produkcji precyzyjnych wykończeń powierzchni. Foto: fairXperts

 

Mniejsze, lżejsze, bardziej precyzyjne, ulepszone funkcje

Wymagania dotyczące wykończenia powierzchni poszczególnych komponentów i aplikacji znacznie się różnią w zależności od branży. Na przykład przemysł motoryzacyjny i jego dostawcy poszukują rozwiązań, które mogą jeszcze bardziej obniżyć emisje i zwiększyć wydajność silników spalinowych - niezależnie od tego, czy są używane pojedynczo, czy w połączeniu z silnikami elektrycznymi w pojazdach hybrydowych. Z drugiej strony wymagają komponentów bez zadziorów do napędów elektrycznych, w których nawet najmniejsze pozostałości produkcyjne mogą prowadzić do wadliwego działania lub zwarcia. Inne obszary, w których elementy pozbawione zadziorów są absolutnie niezbędne do bezbłędnego działania, obejmują wszystko, od systemów wspomagających kierowcę po autonomiczną jazdę. Bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące jakości powierzchni wynikają z tendencji do coraz mocniejszych i lżejszych materiałów, a także coraz bardziej wydajnych układów napędowych w przemyśle lotniczym i kosmicznym. Wytwórcy technicznych produktów medycznych stają przed nowymi wyzwaniami, między innymi z powodu nowego rozporządzenia MDR (rozporządzenia dotyczącego urządzeń medycznych), które staje się wiążące w dniu 25 maja 2020 r. po trzyletnim okresie przejściowym. 

Niezawodnie obrabiane elementy są podstawowym warunkiem, że muszą być spełnione coraz ostrzejsze wymagania dotyczące czystości cząstek, np. do części precyzyjnych w sektorze dostawców PCB, do techniki pomiarowej i w przemyśle optycznym. Niezależnie od branży przemysłowej, jakość procesów końcowych, takich jak łączenie, uszczelnianie, powlekanie i montaż, można zazwyczaj zapewnić jedynie za pomocą pozbawionych zadziorów, odpowiednio wykończonych powierzchni. DeburringEXPO zajmuje się również zagadnieniami przetwarzania końcowego dla części wytwarzanych addytywnie. Obejmuje to usuwanie struktur nośnych i proszku resztkowego, a także wygładzanie i polerowanie szorstkich, porowatych powierzchni i przygotowanie do późniejszej obróbki cieplnej lub powlekania.


Koncentrując technologie, dostawców i rozwiązania w ukierunkowanych ramach, DeburringEXPO zapewnia przegląd, którego nie można znaleźć na innych targach. Foto: fairXperts
 

Dwujęzyczne forum ekspertów - know-how i wiedza jako wartość dodana

DeburringEXPO oferuje ogromną wiedzę i know-how dzięki dodatkowemu programowi. Parki tematyczne obejmujące zagadnienia czyszczenia części po gratowaniu, sekwencja procesów do usuwania zadziorów z blachy i obróbki końcowej wytwarzanych części dostarczają informacji o aktualnych wydarzeniach i trendach. Ze względu na wysoce praktyczną orientację, trzydniowe forum ekspertów zintegrowane z DeburringEXPO jest niezwykle popularnym źródłem wiedzy. Centralne punkty symultanicznych wykładów (niemiecki <> angielski) obejmują podstawy, podejścia do optymalizacji procesów i kosztów, raporty dotyczące najlepszych praktyk i bieżących trendów, a także specjalne treści dostarczane przez parki tematyczne. Praktyczne przykłady i rozwiązania porównawcze umożliwiają zbieranie pomysłów i inspiracji do optymalizacji własnych procesów. Dla zwiedzających targi uczestnictwo w forum jest bezpłatne.

Więcej informacji, program wystaw i wstępna lista wystawców są dostępne na stronie www.deburring-expo.com

 

Źródło: SCHULZ. PRESSE. TEXT / fairXperts GmbH & Co. KG

 
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.