Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

METAV 2020
METAV 2020

Aktualności

 

Trendy, pomysły i know-how

2019-09-09

Skuteczne i wydajne radzenie sobie z nowymi i różnymi wyzwaniami związanymi z czyszczeniem części ma coraz większe znaczenie dla wszystkich producentów, którzy chcą pozostać konkurencyjni.

 

Trendy, pomysły i know-how dla konsekwentnie czystych części

 

parts2clean zapewnia kontakt ze wszystkimi najnowszymi trendami, rozwiązaniami i wiedzą, których potrzebują przedsiębiorcy, aby wyprzedzić konkurencję.

Niezależnie od tego, czy transformacja cyfrowa, przeprojektowane części i nowe wyzwania, jakie stawiają, innowacyjne technologie i materiały produkcyjne, czy też surowsze wymagania w zakresie stabilności, odtwarzalności i efektywności kosztowej procesów - zmiany zachodzące obecnie w wielu sektorach przemysłu mają również bezpośredni wpływ na czyszczenie części i powierzchni. „parts2clean to największa na świecie prezentacja technologii zapewniającej niezawodne i wydajne czyszczenie części”, powiedział Olaf Daebler, dyrektor parts2clean w Deutsche Messe, dodając: „Wystawcy zaprezentują skuteczne sposoby spełnienia dzisiejszych i przyszłych standardów”. Międzynarodowe targi odbedą się w dniach od 22 do 24 października w Stuttgarcie.

Innowacje i postępy dla każdej możliwej aplikacji

„parts2clean to miejsce, w którym liderzy rynku prezentują swoje nowe i ulepszone produkty międzynarodowej społeczności przemysłowej”, wyjaśnia Daebler. Należą do nich między innymi rozwiązania, które łączą gratowanie i czyszczenie części w jednym procesie i krótkim czasie cyklu. Umożliwia to producentom spełnienie wysokich standardów czystości detali. Nowe i ulepszone technologie procesu czyszczenia chemicznego na mokro również umożliwiają szybsze osiąganie lepszych wyników czyszczenia. Firmy prezentować będą również rozwiązania opracowane specjalnie w celu spełnienia nowych lub zmienionych standardów w takich dziedzinach, jak elektromobilność czy technologia medyczna. Typowymi przykładami są procesy czyszczenia na sucho, które można łatwo zintegrować z połączoną sekwencją procesów produkcyjnych. Jeśli chodzi o procesy czyszczenia, monitorowanie parametrów czyszczenia, kontrole czystości lub serwisowanie i konserwacja, automatyzacja i digitalizacja również znajdują się na pierwszym planie, co znajdzie odzwierciedlenie na stoiskach wystawców.

Specjalne pokazy obejmujące bieżące tematy i przyszłe trendy

„Oprócz indywidualnych stoisk wystawiających firm, program wsparcia na najwyższym poziomie oferuje odwiedzającym szczegółowe informacje, pomysły i cenną wiedzę na temat każdego możliwego aspektu czyszczenia części”, mówi Daebler. Specjalny pokaz „QSREIN 4.0” wystawiony przez Niemieckie Stowarzyszenie Przemysłowego Czyszczenia Części  (FiT) służy jako punkt wyjścia do dyskusji na temat adaptacyjnych rozwiązań procesowych zdolnych do samoregulacji w zależności od stanu części i wymaganego stopnia czystości. Ułatwia to optymalizację procesów, a także opanowanie nowych wyzwań w miarę ich pojawiania się.

Kolejnym specjalnym pokazem na nadchodzącym pokazie jest „Parts Cleaning 4.0 w praktyce”, które odzwierciedla trend w kierunku rozwiązań w zakresie automatycznego czyszczenia i obsługi oraz wynikającą z tego potrzebę informacji technicznych. Pokaz jest współorganizowany przez specjalistę robotyki Stäubli.

Podczas specjalnego pokazu zatytułowanego „Przebieg procesu czyszczenia części, w tym kontrola czystości”, specjaliści od przemysłowego czyszczenia będą pod ręką, aby poprowadzić odwiedzających targi gości przez kroki niezbędne do prawidłowego osiągnięcia, udokumentowania i utrzymania dowolnego określonego stopnia czystości części.

Dwujęzyczne forum branżowe: bardzo cenny zasób wiedzy

Trzydniowe forum branżowe, które stanowi część targów parts2clean i którego program jest koordynowany przez Fraunhofer Cleaning Technology Alliance oraz FiT, jest znane na całym świecie jako bardzo ceniony zasób wiedzy. Rozmowy ekspertów z branży oraz społeczności naukowej i badawczej - dostępne w tłumaczeniu symultanicznym (niemiecki <> angielski) - pokażą, jak wyglądają takie kwestie, jak transformacja cyfrowa, sztuczna inteligencja (AI), symulacja i komputerowa optymalizacja procesów oraz jaki mają wpływ na świat czyszczenia części przemysłowych. Każda rozmowa zgrupowana w sześć sesji będzie się koncentrować na innym temacie: „Procesy czyszczenia”, „Czyszczenie, suszenie i utrzymanie higieny kąpieli”, „QSREIN 4.0 - rozwiązania procesowe do czyszczenia części w przyszłości”, „Digitalizacja i automatyzacja”, „Analityka i czystość przemysłowa” oraz „Czyszczenie w praktyce”. Pełny program opublikowany jest na stronie głównej parts2clean. Wstęp na Forum branżowe jest bezpłatny dla uczestników parts2clean.

Zwiedzanie z przewodnikiem - najkrótsza droga do najlepiej dopasowanych rozwiązań

Zwiedzanie z przewodnikiem oferowane w treakcie parts2clean jest doskonałym źródłem wiedzy, szczególnie dla mniej doświadczonych użytkowników i nowych adeptów przemysłowego czyszczenia powierzchni. Uwzględniając wybrane stoiska wystawców, które obejmują każde ogniwo w łańcuchu procesów, wycieczki umożliwiają odwiedzającym odkrywanie odpowiednich rozwiązań i innowacji oraz identyfikację najbardziej obiecujących dostawców do rozwiązania określonych problemów. Wycieczki trwają około dwóch godzin i są dostępne dla grup do 25 osób (maks.) w trakcie trzech targowych dni. Każdą wycieczkę prowadzi wyszkolony przewodnik z komentarzem w języku angielskim.

 

Źródło: SCHULZ. PRESSE. TEXT. / Deutsche Messe AG

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.