Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Aktualności

 

parts2clean 2020

2020-02-26

Fala transformacyjna rozprzestrzeniająca się w wielu sektorach przemysłu i na rynkach stawia przed firmami nowe i ciągle zmieniające się wyzwania, a dotyczy to także czyszczenia elementów przemysłowych i powierzchni.

 

parts2clean 2020: Międzynarodowe centrum czystości komponentów

 

Trend ten jest w pełni odzwierciedlony w parts2clean 2020 (27–29 października). Dla praktycznie każdej aplikacji high-tech w dziedzinie produkcji i ponownego przetwarzania, parts2clean jest preferowaną platformą informacyjną i zakupową dla użytkowników technologii czyszczenia przemysłowego.

Nowe wymagania dotyczące produktów wynikające między innymi z napędów alternatywnych i zmian w polityce energetycznej; innowacyjne technologie i procesy produkcyjne, takie jak wytwarzanie addytywne, transformacja cyfrowa i sztuczna inteligencja; zaostrzone wymagania regulacyjne i cele w zakresie ochrony klimatu - to tylko kilka przykładów, które zapoczątkowały wiele daleko idących procesów transformacyjnych w wielu różnych branżach. Etapy produkcji, takie jak czyszczenie komponentów i powierzchni, stają się coraz ważniejsze, zarówno w produkcji, jak i ponownym przetwarzaniu. Krótko mówiąc, czystość komponentów ma zasadnicze znaczenie dla zadowalającej jakości kolejnych procesów i dla zapewnienia optymalnego funkcjonowania produktów w sposób zrównoważony.

Obecne zmiany zachodzące w czyszczeniu komponentów przemysłowych wymagają zatem zrównoważonych rozwiązań dostosowanych do konkretnej gamy produktów i zadań oraz do indywidualnej sytuacji. Aby jednak podejmować właściwe decyzje inwestycyjne, niezbędny jest kompleksowy przegląd trendów rozwojowych, technologii, metod, procesów i dostawców. „W dziedzinie czyszczenia komponentów, parts2clean ułatwia kompleksowe monitorowanie w skuteczny i wydajny sposób”, mówi Olaf Daebler, globalny dyrektor parts2clean w Deutsche Messe. „To największa na świecie impreza obejmująca wszystkie aspekty technologii czyszczenia przemysłowego z udziałem wszystkich odpowiednich dostawców na pokładzie”.

Zapewnienie decydentom wkładu i potrzebnych wyborów

Od 18 lat parts2clean jest najważniejszą platformą informacyjną i zakupową dla użytkowników z różnych branż i krajów. Ankieta przeprowadzona wśród odwiedzających w 2019 r. Wykazała, że dla ponad jednej trzeciej odwiedzających targi parts2clean było ich jedynym źródłem informacji o dostępnych rozwiązaniach. Przy 86% odsetek profesjonalistów uczestniczących w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych przez ich firmę jest powyżej średniej. Dobre trzy czwarte z nich wskazało, że przyjechali na targi z konkretnymi inwestycjami i zamiarami zakupu, a 39% wskazało, że planuje zainwestować ponad 100 000 EUR. Dla uczestniczących wystawców stanowiło to bardzo obiecujące warunki do pozyskiwania ołowiu. „W Parts2clean biorą udział osoby poszukujące rozwiązania, mając na uwadze konkretne cele. W ciągu jednego roku lub dwóch lat byliśmy w stanie wygenerować zamówienia na podstawie około 30% kontaktów nawiązanych na wystawie ”, informuje Karl-Heinz Menauer, Sales & Technology at acp Systems AG.

Specjalne prezentacje i atrakcyjne wydarzenia towarzyszące zwiększają wartość

Różnorodne branże i technologie, różne rozwiązania w całym łańcuchu procesowym czyszczenia komponentów przemysłowych i powierzchni, zapewniają użytkownikom ze wszystkich sektorów produkcyjnych i ponownego przetwarzania konkretne i przydatne informacje na temat procesów, metod, mediów, procedur i dostawców. Ponadto nadchodzące części2clean skupią się na takich kwestiach, jak czyszczenie optoelektroniki, technologii medycznej i produkcji elektroniki. Inne tematy poruszane na flagowych targach 2020 obejmują automatyzację i cyfryzację procesów czyszczenia, coraz ważniejsze usuwanie zanieczyszczeń filmowo-chemicznych, precyzyjne czyszczenie i kontrolę jakości w pomieszczeniach czystych oraz selektywne oczyszczanie powierzchni funkcjonalnych. „Prezentacje koncentrują się nie tylko na obecnym stanie techniki, ale także na przyszłych wymaganiach i rozwiązaniach”, mówi Daebler.

Specjalne prezentacje, takie jak „Czyszczenie elementów procesu technologicznego z kontrolą czystości w pomieszczeniu czystym” i QSREIN 4.0 dostarczają odwiedzającym informacje na temat poszczególnych dziedzin i zachęcają do dyskusji na temat innowacji.

Dzięki trzydniowemu forum eksperckiemu, które odbywa się we współpracy z Fraunhofer Cleaning Technology Alliance i Niemieckim Stowarzyszeniem Czyszczenie Części Przemysłowych (FiT), parts2clean jest jednym z najbardziej znanych źródeł wiedzy na świecie. Prezentacje, z symultanicznym tłumaczeniem na niemiecki <> angielski, koncentrują się na trendach, innowacjach, tematach i raportach ze wszystkich dziedzin czyszczenia komponentów przemysłowych i powierzchni.

Zwiedzanie z przewodnikiem prowadzone w języku angielskim dwa razy dziennie zapewniają wgląd w różne aspekty czyszczenia elementów i powierzchni w całym łańcuchu procesowym, co jest szczególnie przydatne dla odwiedzających z niewielkim doświadczeniem w terenie. Umożliwia im to efektywne poznawanie rozwiązań, innowacji i dostawców dla ich indywidualnych potrzeb. Wystawcy biorący udział w wycieczkach z przewodnikiem mają okazję zaimponować zainteresowanej publiczności profesjonalistami swoimi produktami i najnowszymi rozwiązaniami, generując w ten sposób dodatkowe kontakty.

parts2clean odbędzie się w dniach 27–29 października 2020 r.
w Stuttgarcie w Niemczech.

 

Źródło: SCHULZ. PRESSE. TEXT.

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.