Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Top

Aktualności

 

Podsumowanie INNOFORM® 2020

2020-03-26

W dniach 3-5 marca w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym już po raz czwarty odbyły się Targi INNOFORM® - jedyne wydarzenie w kraju, tworzone dla przedstawicieli branży narzędziowo-przetwórczej.

 

Podsumowanie INNOFORM® 2020

Warto stawiać na INNOFORM®!

Tegoroczna edycja z pewnością przejdzie do historii, bowiem były to  pierwsze i ostatnie targi przemysłowe, które odbyły się w Polsce przed ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego.

Branżowi goście na Targach INNOFORM®

W tym roku w wydarzeniu wzięło udział 2627 gości, a ofertę zaprezentowało 285 firm. Pomimo mniejszej frekwencji spowodowanej koronawirusem SARS-Cov-2, targi zostały uznane za udane.

– W dniu rozpoczęcia Targów INNOFORM® w Polsce nie było jeszcze żadnego przypadku zachorowania na COVID-19 jednak, wielu naszych zagranicznych gości, postanowiło nie opuszczać kraju. Cieszy jednak, że Ci, którzy dotarli byli konkretnymi, potencjalnymi klientami dla naszych wystawców – mówi Beata Łoś, Project Manager.

Mimo to w przypadku niektórych firm, można mówić o rekordach w zdobytych kontaktach.

- Na Targach INNOFORM® wystawiamy się po raz drugi. W tym roku, mimo sytuacji spowodowanej koronawirusem, pobiliśmy rekord pozyskanych kontaktów. Z niektórymi wystawcami znamy się doskonale, ale są też firmy, o których wcześniej nie słyszeliśmy, mimo że są z naszego powiatu. Uważam, że warto bywać na targach, spotykać się, rozmawiać. Wówczas możemy dopytać o wiele cennych szczegółów, które później wpływają na dalszą współpracę. To również moment, aby pogłębić dotychczasowe relacje z klientami. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu. – podsumował Bartłomiej Metler z firmy LENSO Sp. z o.o.

Bezpośrednie relacje na wagę złota

Na targach INNOFORM® nie zabrakło stałych wystawców, jak i tych, którzy prezentowali się po raz pierwszy. Jedni i drudzy nie kryli zadowolenia z odbytych rozmów.

- Targi INNOFORM® są pierwszymi targami w Polsce, na których się wystawiamy. O naszym udziale zdecydowało to, że w Bydgoszczy i okolicy jest wiele firm, które są dla nas potencjalnymi klientami. Uważam, że decyzja o uczestnictwie była słuszna. Przeprowadziliśmy konkretne rozmowy i wierzę, że część z nich przerodzi się we współpracę.– powiedział Marcin Drozd, Regionalny Kierownik Sprzedaży, XYZ MACHINE TOOLS.

Podobnego zdania jest Sebastian Raczkowski, Kierownik Salonu Technicznego, CBT Polska Sp. z o.o, który uważa - Na Targach INNOFORM® wystawiamy się już po raz trzeci. Zeszłoroczne targi były dla nas bardzo owocne. Pozyskaliśmy nowe kontakty i z wieloma klientami współpracujemy do tej pory.

Również w tym roku nasze stoisko odwiedziły osoby z konkretnymi pytaniami. Możliwość budowy bezpośrednich relacji z klientami docenia również Robert Markiewicz, współwłaściciel firmy NEW TECHNOLOGY Sp. z o.o. Bydgoszcz - Na Targach INNOFORM® wystawiamy się już po raz czwarty. Jesteśmy z Bydgoszczy i należymy do Bydgoskiego Klastra Przemysłowego. Myślę, że wstydem byłoby mieć takie wydarzenie w mieście i nie wykorzystać tego. Uważam, że Bydgoszcz potrzebuje takiej imprezy jak ta. Nie ma tu przypadkowych osób. Odwiedzający to osoby z branży, które przychodzą z konkretnymi pytaniami. Myślę, że jest to siła Targów INNOFORM®.

Ciekawy program

Targom towarzyszyły dwie konferencje: „EKO-POLIMERY Gospodarka Obiegu Zamkniętego w przetwórstwie tworzyw polimerowych (organizator: Bydgoski Klaster Przemysłowy) oraz „Druk 3D w branży Narzędziowo-Przetwórczej” (organizator: CADXPERT). Przez trzy dni uczestnicy mogli oglądać wystawę „EKO-POLIMERY – Drugie życie tworzyw”, na której zaprezentowane zostały produkty pochodzące z recyklingu i na nowo wprowadzone do użycia, a także z tworzyw biodegradowalnych. W czasie targów miała również miejsce kolejna edycja Giełdy Kooperacyjnej. Odbyło się ponad 80 spotkań bilateralnych z udziałem ponad 50 uczestników, którzy oferowali i poszukiwali narzędzi i usług produkcyjnych. Nie zabrakło firm i przedstawicieli sektora naukowego, przedstawiających nowe rozwiązania techniczne, oprogramowanie dla przemysłu, usługi wsparcia i doradztwa. Wiele poruszanych tematów dotyczyło bardzo aktualnego problemu ochrony środowiska i recyclingu w przemyśle przetwórczym.

Wykwalifikowani pracownicy siłą branży

Z myślą o Wystawcach poszukujących pracowników, przygotowana został Strefa Kariery - miejsce, w którym przedsiębiorcy otrzymali możliwość zamieszczenia ogłoszeń o pracę i dotarcia do wysoko wykwalifikowanych kandydatów. Tradycyjnie już trzeciego dnia targów odbył się Dzień Edukacyjny - młodzież ze szkół technicznych całego regionu, podczas zorganizowanego zwiedzania zapoznała się z najnowszymi rozwiązaniami w branży narzędziowej, a także rozmawiała ze swoimi potencjalnymi pracodawcami i poznawała ich oczekiwania oraz możliwości zatrudnienia.

Konkurs targowy

Na Targach INNOFORM® po raz trzeci wyłoniono laureatów konkursu na najlepsze produkty tj. maszyny, narzędzia, urządzenia obróbcze oraz najnowsze technologie i innowacje targowe. Eksperci  oceniali nowoczesność rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, wysoki poziom parametrów eksploatacyjnych, estetykę wykonania, funkcjonalność i korzystne cechy ergonomiczne oraz brak zagrożeń dla środowiska pracy i środowiska naturalnego. Nagrodę główną otrzymała Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania. - Nagrodę otrzymaliśmy za diamentowe narzędzie do nagniatania ślizgowego z cyfrowym pomiarem ciągłym i rejestracją on-line wartości siły. Targi INNOFORM® są pierwszym miejscem, na którym zaprezentowaliśmy nasz opatentowany produkt. Jest nam bardzo miło, że został on doceniony przez Komisję Konkursową i że otrzymaliśmy nagrodę główną. W Międzynarodowych Targach Kooperacji Przemysłu NarzędziowoPrzetwórczego INNOFORM® bierzemy udział od pierwszej edycji, ponieważ są to jedyne targi o tym charakterze na północy Polski. W Bydgoszczy oraz okolicy jest bardzo dużo narzędziowni oraz firm zajmujących się przetwórstwem, co powoduje, że region kujawsko-pomorski jest dla Instytutu ciekawym rynkiem do współpracy. – powiedział dr inż. Janusz Kalisz. Ponadto Jury wyróżniło trzy firmy:

  • CNC Art Marek Fiołka za frez KOR 5 produkcji Kennametal Europe GmbH,
  • SUMARIS Sp. z o.o. Sp. K. za OpenGrain – chemiczne fakturowanie form 
  • Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Tele- i Radiotechniczny za innowacyjną generację systemów ultradźwiękowych w systemie e-diagnostyki układu drgającego.

Jedno jest pewne, pandemia kiedyś minie. Rodzi się jednak pytanie, w jakiej kondycji znajdzie się branża narzędziowo-przetwórcza. W tych niespokojnych czasach warto pamiętać, że targi zawsze będą miejscem, które nie tylko zintegruje przedsiębiorców, ale również pomoże w zdobyciu kontaktów.

Kolejna edycja odbędzie się w dniach 9-11 marca 2021.

 

FOTOGALERIA 
Foto: Paweł Mróz


 

 Źródło: Targi Kraków

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.