Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Aktualności

 

Badanie wystawców AMB daje jednoznaczny wynik

2020-05-28

Chociaż badanie wystawców przeprowadzone przez Messe Stuttgart wyraźnie pokazało, że nie ma podstaw do zorganizowania w tym roku targów AMB, to zdecydowanie duże zainteresowanie jest organizacją Forum w Stuttgarcie jeszcze tej jesieni.

 

Badanie wystawców AMB daje jednoznaczny wynik

Kolejne targi AMB odbędą się w dniach 13–17 września 2022 r. / Forum AMB zaplanowane na wrzesień 2020 r. I 2021 r. / Wystawcy popierają decyzję

 

Messe Stuttgart planuje zorganizować po raz pierwszy Forum AMB w obecnym terminie targów AMB (14–18 września 2020 r.). Forum, obejmujące specjalistyczne rozmowy branżowe w Międzynarodowym Centrum Kongresowym ICS w Stuttgarcie, towarzyszącą wystawę oraz usługi, zgromadzi graczy z branży, którzy są zainteresowani i potrzebują takiego spotkania już jesienią.

Kolejne targi AMB odbędą się w Stuttgarcie w dniach 13–17 września 2022 r. Nowa data wystawy zapewnia bezpieczeństwo planowania dla każdego uczestnika w obecnej trudnej sytuacji gospodarczej. Messe Stuttgart aktywnie włączyło wystawców i sponsorów promocyjnych, tj. Stowarzyszenie Narzędzi Precyzyjnych VDMA, Stowarzyszenie Oprogramowania i Cyfryzacji VDMA oraz Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Obrabiarek (VDW), w podjęciu tej ważnej decyzji (patrz załączony wykres odnoszący się do wyniku) .


1051 wystawców AMB wzięło udział w ankiecie dotyczącej tego, czy zorganizować AMB. Wynik jest jednoznaczny: 57,6% wystawców zagłosowało na nowy termin we wrześniu 2022 r 
(Źródło: MESSE STUTTGART).

 

Roland Bleinroth, Prezes i Dyrektor Generalny Messe Stuttgart podkreślił: „Głosowanie przez wystawców udzieliło nam wyraźnego mandatu, umożliwiając w ten sposób zakończenie spekulacji dotyczących wykonalności AMB 2020. W obecnej chwili wszystkie przepisy dotyczące higieny, dystans społeczny lub ograniczone możliwości podróżowania oraz obecne ogólne warunki ekonomiczne, taki AMB, jaki znamy, nie może się odbyć w tym roku”. Według Bleinrotha obecnym celem jest opracowanie nowego formatu innowacyjnego forum AMB ze wszystkimi uczestnikami na wrzesień 2020 i 2021 r., a następnie zaplanowanie i wdrożenie udanej Międzynarodowej Wystawy Obróbki Metali AMB ponownie w 2022 r. w interesie wystawców, w interesie zwiedzających oraz w duchu odpowiedzialności za lokalizację wystawy i region gospodarczy Stuttgartu.

„Zespół organizacyjny AMB jest teraz ściśle zaangażowany w projektowanie i planowanie pierwszego forum AMB i rozpoczyna przygotowania do AMB 2022”, dodał Gunnar Mey, Dyrektor Działu Przemysłu w Messe Stuttgart. Mey podkreślił: „Naszym celem jest stworzenie udanego formatu wraz z zainteresowanymi wystawcami. Cieszymy się na wymianę pomysłów i informacji z branżą w tym zakresie oraz na osobiste spotkania we wrześniu”.

Uwagi branży na temat kolejnej edycji targów AMB w 2022 r

Markus Heseding, Dyrektor Zarządzający VDMA Precision Tools & Measuring and Testing Technology Association: „Wyniki ankiety pokazują jasną opinię wśród wszystkich wystawców. W rozmowach z członkami otrzymaliśmy również różne odpowiedzi, które przedstawiają podobny obraz. Z niecierpliwością oczekuję udanego AMB 2022 i w pełni poprzemy nowe Forum Innowacji AMB ”.

Profesor Claus Oetter, Dyrektor Zarządzający VDMA Software and Digitalization Association: „Ponieważ nadal nie ma planu decyzji w czasie kryzysu koronowego, Messe Stuttgart po raz kolejny podążył ścieżką maksymalnej orientacji na klienta, przeprowadzając ankietę wśród wystawców. Alternatywny format Forum AMB tej jesieni stanowi okazję, by pomimo kryzysu podnieść flagę AMB ”.

Dr Wilfried Schäfer, Dyrektor Zarządzający German Machine Tool Builders' Association (VDW): „Bardzo doceniamy fakt, że Messe Stuttgart aktywnie włączyło naszych wystawców w decyzję dotyczącą AMB 2020. Wystawcy sformułowali swoje pomysły większością głosów prawie dwie trzecie na następny AMB w 2022 r. Cieszymy się, że Messe Stuttgart stosuje się do tego zalecenia”.

Michael Blank, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji w Grupie Ceratizit: „Moim zdaniem w tej chwili nie jest możliwe przygotowanie AMB 2020. Jednak potrzeba osobistego kontaktu powróci. Przesunięcie wystawy do 2022 r. jest zatem słuszą decyzją”.

Irene Bader, Dyrektor ds. Globalnego Marketingu w DMG MORI: „Tutaj w DMG MORI przywiązujemy najwyższy priorytet jeśli chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, klientów, dostawców i partnerów. Dla nas, jako międzynarodowej firmy, nie jest zatem możliwość wystawiania ze względu na liczne ograniczenia AMB 2020. Ponieważ AMB jest wystawą o bardzo dobrej pozycji, z zadowoleniem przyjmuję jej odroczenie do 2022 r., aby można było ją ponownie zorganizować w regularnym cyklu. Jest to najlepsze rozwiązanie, aby chronić wszystkich uczestników w obecnej sytuacji”.

Dr Oliver Gühring, Gühring KG: „W tym roku nie można zrealizować AMB. Mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować dość normalny rok wystawienniczy w 2021 roku z dużą liczbą istniejących wydarzeń, a następnie zorganizować udany AMB w 2022 roku z odnowioną siłą”.

Steffen Nagel, NAGEL Werkzeugmaschinen GmbH: „AMB 2020 w gumowych rękawiczkach i maskach, o połowę mniejszej powierzchni wystawienniczej z zaledwie kilkoma wystawcami i zwiedzającymi, nie leży w interesie naszych klientów i sukcesu, jakim jest AMB. Dlatego zdecydowanie popieramy przeprowadzenie kolejnego AMB w 2022 r. ”

 

 

Źródło: MESSE STUTTGART

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.