Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Aktualności

 

METAV: 100 prezentacji w pięć dni

2020-06-26

Uruchomienie sesji internetowych METAV odniosło wielki sukces. Było wiele interesujących treści na szeroki zakres tematów i trendów związanych z produkcją zgodnie z mottem „Porozmawiajmy o innowacjach”. Pierwsze duże tego typu wirtualne wydarzenie związane z obróbką metali było również sukcesem technicznym, z kilkoma, jeśli w ogóle, poważnymi problemami.

 

100 prezentacji w pięć dni - wystawcy METAV zaimponowali również w formacie Web 

Uczestnicy z ponad 60 krajów zarejestrowali się, aby wziąć udział w sesjach internetowych METAV Web Sessions - kolejne wydarzenia już zaplanowane

W ubiegłym tygodniu ponad 80 wystawców przełożonych targów METAV 2020 przedstawiło swoim klientom 30-minutowe prezentacje, niektóre w języku angielskim. Prezentacje obejmowały wszystkie główne tematy dotyczące produktu, od sprzętu i oprogramowania maszyny, po komponenty i usługi.

Pod koniec tygodnia stało się jasne, że zostało to dobrze przyjęte. Każdy z prawie 1600 gości z ponad 60 krajów uczestniczył średnio w nieco ponad trzech sesjach. Łącznie zarezerwowano około 5000 sesji. „Informacje zwrotne od wszystkich tych, którzy wzięli udział, były w przeważającej mierze pozytywne. Pokazuje, że nasi wystawcy są w stanie zaprezentować swoim klientom imponujące show - nawet w Internecie” - informuje entuzjastyczna Stephanie Simon, Kierownik Projektu Targów w VDW i organizator sesji internetowych METAV

Alma Zicher, odpowiedzialna za marketing u programisty PSI w Berlinie, Niemcy, zauważa: „Sesje internetowe METAV zostały zaplanowane i przeprowadzone w stosunkowo krótkim czasie. Stanowiły one doskonałą okazję do skontaktowania się z nami naszych klientów. Nasi prezenterzy otrzymali niesamowite wsparcie w przygotowaniu się do tej cyfrowej formy prezentacji. Długość prezentacji sprawia, że całość jest ekscytująca i zwarta ”.

Międzynarodowa widownia METAV Web Sessions

Sesje poprzedziła intensywna kampania PR mająca na celu promocję wydarzenia na całym świecie. Wykorzystano do tego głównie kanały internetowe ze względu na krótki czas przygotowania. Firmy uczestniczące udzieliły również silnego wsparcia, aktywnie informując swoich klientów o wydarzeniu i zapraszając ich do wzięcia udziału. „Warto było” - podsumowuje Stephanie Simon. Klienci z całego świata zgłosili chęć udziału. Po Niemczech faworytami były grupy odwiedzających z Indii, Szwajcarii, Austrii, Hiszpanii i Holandii. Niektóre firmy „wysłały” grupy wielkości klasy. Obecni byli także przedstawiciele wielkich firm, takich jak ABB, BFW (Indie), BMW, Daimler, Festo, HP, Kami (Korea Południowa), Liebherr i Linde Worldwide.

 
Stephanie Simon, Trade Fairs Project Manager at the VDW and organiser of the METAV Web Sessions

METAV Web Sessions oferował ekscytującą platformę wielu dostawcom jednocześnie, podobnie jak tradycyjna forma targów METAV. Istnieją plany na kolejne takie wydarzenia w okresie poprzedzającym przełożone na marzec targi METAV 2020. „Pomimo kryzysu sesje internetowe umożliwiły nam dotarcie nie tylko do naszych klientów, ale także do szerszego grona odbiorców. Sesje internetowe METAV stanowią wspólne forum dla różnych wystawców, ale łączą również szereg rozwiązań cyfrowych pod jedną marką”, zgadza się Charlotte Breitwieser, kierownik ds. marketingu w Datron AG w Darmstadt w Niemczech. Christian Weiler, kierownik ds. Rozwoju, Industrie-Partner GmbH Radebeul-Coswig, Niemcy, podsumowuje: „Format cyfrowy wymaga początkowego przyzwyczajenia, ale jesteśmy bardzo wdzięczni za tę okazję i jesteśmy zainteresowani ponownym udziałem”.

Planowane dalsze sesje internetowe

Oczekiwanie nie potrwa długo. „VDW będzie badać aktualne zmiany w METAV podczas jednodniowych sesji w regularnych odstępach czasu, aż do ponownego otwarcia targów METAV 2020”, ogłasza dyrektor wykonawczy VDW dr Wilfried Schäfer. Program zostanie opublikowany, a zaproszenia wkrótce wysłane.

„Z naszym partnerem IndustryArena pierwsze sesje internetowe METAV przebiegły bez żadnych problemów”, mówi Stephanie Simon, organizatorka sesji internetowych METAV.

 

Więcej informacji: Stephanie Simon, Kierownik projektu VDW Trade Fairs,

Tel. +49 69 756081-53, s.simon@vdw.de.

O targach METAV 2020 w Düsseldorfie
METAV 2020 - 21. Międzynarodowe Targi Technologii Obróbki Metali musiały zostać przesunięte o rok z powodu pandemii koronowej. METAV 2020 zostanie ponownie załadowany w dniach 23–26 marca 2021 r. Wyświetla pełne spektrum technologii wytwarzania. Nacisk kładziony jest na obrabiarki, systemy produkcyjne, precyzyjne narzędzia, zautomatyzowane przepływy materiałów, technologię komputerową, elektronikę przemysłową i akcesoria. Dodano do tego nowe tematy, takie jak formowanie, medycyna, produkcja przyrostowa i jakość. Są one mocno osadzone w tak zwanych obszarach w programie wystawienniczym METAV, każdy z własną nomenklaturą. Grupa docelowa odwiedzających METAV obejmuje wszystkie gałęzie przemysłu przetwarzające metale, w szczególności inżynierię mechaniczną i zakładową, przemysł motoryzacyjny i dostawczy, sektor lotniczy, przemysł elektryczny, energetykę i technologię medyczną, wytwarzanie narzędzi i form, a także obróbkę metali i produkcję.

 

Źródło: WDV

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.