Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Aktualności

 

Premiera AMB Technology Forum

2020-07-16

Z powodu pandemii COVID 19 ważne wydarzenie branżowe, AMB w Stuttgarcie, nie może odbyć się w tym roku w zwykłej formie. „Dzięki wrześniowemu AMB Technology Forum nadal jest dobry powód, aby przybyć na tereny targowe w Stuttgarcie”, mówi Gunnar Mey, dyrektor działu rozwiązań przemysłowych w Messe Stuttgart.

 

Premiera AMB Technology Forum

AMB Technology Forum 2020 od 14 września / Pierwsze bezpośrednie spotkanie po przerwie związanej z pandemią

 AMB_2020_PM07_Premiere-AMB-Technologieforum_1: Forum technologiczne AMB to pierwsze w tym roku bezpośrednie spotkanie branżowe z prezentacjami i towarzyszącą wystawą. (Prawa autorskie: MESSE STUTTGART)

 

14 września, różne tematy będą przedmiotem prezentacji i towarzyszących wystaw. Co jest planowane: oprogramowanie i sterowanie, rozwiązania narzędziowe, elementy maszyn i urządzenia peryferyjne, obrabiarki, a także automatyzacja obrabiarek.

 

Obecność online i offline

Zainteresowane strony mogą oczekiwać kompaktowej wiedzy oraz wymiany informacji i pomysłów z ekspertami na dany temat każdego dnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Stuttgarcie. Celem jest prezentacja nowych technologii i innowacji w prezentacjach, a także nawiązanie nowych kontaktów w obszarze, w którym mogą się spotkać goście i wystawcy. Na wystawie producenci mogą spodziewać się osobistych spotkań i pytań odwiedzających. Wystawcy mają również możliwość nagrania prezentacji na wideo i udostępnienia ich na różnych kanałach online dla wszystkich, którzy nie mogą być w Stuttgarcie. Obecnie planuje się maksymalnie 500 odwiedzających każdego dnia z powodu ograniczeń COVID 19.


Messe-Stuttgart_Gunnar-Mey: Forum technologiczne AMB to dobry powód, aby przyjechać do Stuttgartu we wrześniu. (Foto: MESSE STUTTGART

Pozytywne opinie pomimo ograniczeń

Mey potwierdza, że AMB Technology Forum - zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami dotyczącymi higieny i dystansowania - powinno umożliwić osobistą wymianę pomysłów i opinii oraz wrażeń dotykowych w ramach spotkania twarzą w twarz. Koncepcja jest przekonująca: „Nabór na Forum Technologiczne AMB już się rozpoczęło, a dotychczasowe opinie są pozytywne” - dodaje Mey. Wystawcy chcą skorzystać z forum, aby zaprezentować wybrane innowacje, które pierwotnie były przeznaczone dla AMB.

Markus Horn, dyrektor zarządzający w Paul Horn, potwierdza również: „Uczestniczymy w Forum Technologicznym AMB, ponieważ jesteśmy zadowoleni z Messe Stuttgart i AMB - zarówno jako targów, jak i forum”. AMB Technology Forum będzie pierwszą okazją od początku pandemii COVID 19, aby ponownie wziąć udział w wysokiej rangi wydarzeniu twarzą w twarz. Horn pochwala, jak rozwiązano połączenie prezentacji z opcją prezentacji produktów na wystawie. Horn dodaje: „Moim zdaniem ważne jest, aby Forum AMB miało efekt sygnalizacyjny: życie toczy się dalej. I właśnie tego potrzebujemy”.


Horn Markus-Horn: Forum AMB ma efekt sygnalizacyjny: Życie toczy się dalej. Właśnie tego potrzebujemy. (Foto: PAUL HORN)

Dr.-Ing. Stefan Hansch, CEO EMCO, potwierdza: „Nie robienie niczego w tej trudnej sytuacji gospodarczej nie jest opcją dla dynamicznego przemysłu, takiego jak przemysł obrabiarek”. EMCO w trakcie AMB Technology Forum chce pokazać odwiedzającym zakres i potencjał oferty maszyn EMCO - toczenie i frezowanie, poziome i pionowe, od największej maszyny Powermill o drodze przesuwu X wynoszącej 32 m aż po maszynę stołową do szkolenia lub konwencjonalne maszyny i naturalnie integrujące się rozwiązania automatyzacji. EMCO chce zaspokoić prawie wszystkie wymagania dzięki tej „modułowej konfiguracji”. „Przy tej okazji chcemy również wykorzystać fizyczną bliskość naszego centrum technologicznego w Wendlingen, aby dotrzeć do klientów i zainteresowanych stron” - wyjaśnia Hansch.


Emco Stefan-Hansch: Nie robić nic w tej trudnej sytuacji ekonomicznej nie jest opcją dla dynamicznego przemysłu, takiego jak przemysł obrabiarek. (Foto: EMCO)

Bernd Hilgarth, dyrektor sprzedaży w CHIRON, podkreśla również, jak ważna jest obecność: „Obecna sytuacja gospodarcza w połączeniu z pandemią stwarza ogromne wyzwania dla producentów obrabiarek.” To sprawia, że jest to tym bardziej przyjemne, gdy obecna sytuacja zmusza nas do znalezienia nowych formatów - takich jak Forum Technologiczne AMB. ”Grupa CHIRON zaprezentuje we wrześniu w Stuttgarcie rozwiązania, które zapewnią odwiedzającym skuteczne wsparcie w ich obecnej sytuacji. Odwiedzający mogą również oczekiwać aktywnej wymiany informacji i pomysłów. „Nowe serie i rozwiązania automatyzacyjne pozwalają naszym klientom zwiększyć produktywność i elastyczność, a także obniżyć koszty - oznacza to, że są optymalnie wyposażeni na nadchodzące lata” - wyjaśnia Hilgarth.


Bernd-Hilgarth: Wspaniale jest, gdy obecna sytuacja zmusza nas do znalezienia nowych formatów - takich jak Forum Technologiczne AMB. (Foto: CHIRON)

 

Zainteresowani wystawcy i zwiedzający mogą znaleźć więcej informacji o uczestnictwie online na stronie

www.amb-messe.de/forum

 

 

Źródło: Landesmesse Stuttgart GmbH

 
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.