Tytu³: ¦wiat Obrabiarek i Narzêdzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Czêstotliwo¶æ: kwartalnik
Nak³ad: 2000-2500 egz.
Rok za³o¿enia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Aktualno¶ci

 

Biznes w erze cyfrowej. Targi ITM z planem dla przemys³u

2021-11-23

Trwaj± przygotowania do kolejnej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE. Wydarzenie –zgodnie z oczekiwaniami bran¿y – odbêdziesiê jak w ubieg³ych latach pó¼n± wiosn±. Hale targowe od 31 maja do 3 czerwca 2022 wype³ni± nowoczesne maszyny i urz±dzenia dla przemys³u 4.0.

 

Biznes w erze cyfrowej. Targi ITM z planem dla przemys³u 

Trwaj± przygotowania do kolejnej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE. Wydarzenie –zgodnie z oczekiwaniami bran¿y – odbêdziesiê jak w ubieg³ych latach pó¼n± wiosn±. Hale targowe od 31 maja do 3 czerwca 2022 wype³ni± nowoczesne maszyny i urz±dzenia dla przemys³u 4.0.

W tym roku to w³a¶nie targi ITM INDUSTRY EUROPE rozpoczê³y sezon spotkañ dla przemys³u. By³o to pierwsze wydarzenie wystawiennicze dla tego sektora po kilkumiesiêcznej przerwie wywo³anej pandemi±. I by³o to bardzo dobre otwarcie, co w rozmowach potwierdzali zarówno wystawcy z kraju oraz z zagranicy jak i zwiedzaj±cy ekspozycjê profesjonali¶ci. Prognozy dla najbli¿szej edycji targów s± jeszcze bardziej obiecuj±ce.

Oddech dla przemys³u

Eksperci zak³adaj±, ¿e w 2022 europejska gospodarka „odetchnie” w wyniku systematycznej likwidacji w±skiego gard³a w przemy¶le. To optymistyczne prognozy tak¿e dla targów ITM INDUSTRY EUROPE, którym ponownie bêdzie towarzyszyæ has³o: Przemys³ ery cyfrowej. 

- Dane z rynku potwierdzaj±, ¿e robotyka przemys³owa i cyfryzacja maj± siê dobrze, a wrêcz w tych trudnych czasach to one pomog³y przetrwaæ wielu firmom. Dlatego z pewno¶ci± na targach ITM tych tematów nie zabraknie. Od kilku lat widaæ ogromne zainteresowanie automatyzacj±, digitalizacj± i robotyzacj± w¶ród zarz±dzaj±cych przedsiêbiorstwami produkcyjnymi. Mamy ju¿ w planach nie tylko panele dyskusyjne z najwiêkszymi liderami tej bran¿y, ale tak¿e zró¿nicowan± ekspozycjê rozwi±zañi urz±dzeñ dedykowanych inteligentnym fabrykom – zapowiada Anna Lemañska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Robotyzacja pnie siê w górê

Cyfrowa fabryka ³±czy istniej±c± technologiê produkcji z inteligentn± technologi± sieciowych systemów komunikacji i przetwarzania danych. Wykorzystane w niej systemy cyberfizyczne monitoruj± procesy i mog± podejmowaæ decyzje – to wizja cyfrowej fabryki, która na ¶wiecie powoli staje siê faktem. Jak wynika z raportu „World Robotics 2021” Miêdzynarodowej Federacji Robotyki,w 2020 roku przedsiêbiorstwa przemys³owe na ¶wiecie zainstalowa³y 383,5 tysi±ca robotów przemys³owych, co oznacza nieznaczny wzrost (o 0,5%) w porównaniu z 2019. A¿ 22 tysi±ce z tej liczby stanowi± coboty. Warto¶æ wszystkich maszyn to oko³o 13,2 miliarda dolarów. Dziêki nowym wdro¿eniom, globalna liczba urz±dzeñ wynios³a 3,015 miliona, czyli o 10% wiêcej ni¿ w poprzednim roku. Najwiêcej robotów (28%) w zesz³ym roku zakupi³y firmy z bran¿y elektrycznej i elektronicznej. Co pi±ty trafi³ do zak³adów motoryzacyjnych, co dziesi±ty – do fabryk z sektora metalowego i maszynowego.

- Z pewno¶ci± te trendy poka¿emy na targach. Zdajemy sobie sprawê, ¿e w zakresie robotyzacji w Polsce jest wiele do zrobienia a koszty zwi±zane z digitalizacj± s±wysokie. Jednak – je¶li potwierdz± siê plany rz±du-ulga na robotyzacjê bêdzie elementem pakietu zmian legislacyjnych.Zgodnie z za³o¿eniami, uprawni ona do odliczenia od podstawy opodatkowania 50% kosztów uzyskania przychodów poniesionych w danym roku na ten cel. Trzymamy rêkê na pulsie, obserwujemy aktualne rozwi±zania. Do dyskusji na ten temat zaprosimy decydentów w ramach programu Kongresu IndustryNext, którego pierwsza edycja w tym roku okaza³a siê du¿ym sukcesem. W kolejnej ods³onie tego wydarzenia tak¿e nie zabraknie aktualnych mo¿liwo¶ci finansowego wsparcia dla przedsiêbiorstw dzia³aj±cych w bran¿y przemys³owej, planuj±cych inwestycje w najnowsze technologie - dodaje Anna Lemañska-Kramer.

Pomys³ na 2022 r.

ITM INDUSTRY EUROPE to jedyna na tak± skalê ekspozycja pracuj±cych maszyn w Polsce i prezentacja innowacyjnych rozwi±zañ dla przemys³u. Flagowa oferta targów to: obrabiarki do metali, automatyka przemys³owa, robotyka, narzêdzia, odlewnictwo, obróbka powierzchni, technologie addytywne, oprogramowanie czy metrologia przemys³owa. 

W najbli¿szej edycji zaplanowano kontynuacjê strefy SMART FACTORY bogatej w inteligentne rozwi±zania dla fabryk. To wyj±tkowa przestrzeñ ekspozycyjna przygotowywana we wspó³pracy z liderami rynku. 

Z kolei dla pionierskich rozwi±zañ „w duchu” przemys³u 4.0, które przesz³y ju¿ fazê testów, otwarta bêdzie STARTUP ZONE. 

- Pomys³ przestrzeni dla startupów w bran¿y przemys³owej zrodzi³ siê ju¿ w ubieg³ym roku, jednak w najbli¿szej edycji planujemy go skutecznie rozwin±æ i wcieliæ w ¿ycie. Tym bardziej, ¿e pojawia siê coraz wiêcej „m³odych” inicjatyw opartych o technologie: digitaltwin, AI, big data czy 5G przeznaczonych dla firm dzia³aj±cych w przemy¶le. Chcemy umo¿liwiæ udan± premierê nowym aplikacjom, technologiom czy maszynom i inicjowaæ udane pomys³y biznesowe – mówi Anna Lemañska-Kramer.

Targi ITM INDUSTRY EUROPE potrwaj± od 31 maja do 3 czerwca 2022 r. na terenie Miêdzynarodowych Targów Poznañskich. W tym samym czasie bêdzie mo¿na jednocze¶nie zwiedziæ ekspozycjê: targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, targów Kooperacji Przemys³owej Subcontracting oraz Forum Odlewniczego Focast. W pierwszym i drugim dniu targów zaplanowano II edycjê Kongresu IndustryNext. 

Wiêcej na: www.itm-europe.pl

Facebook: https://www.facebook.com/ITMEurope/

LINKEDin: https://www.linkedin.com/showcase/itmeurope/

 
 
 
¬ród³o: Grupa MTP
 
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb u¿ytkowników. Korzystaj±c ze strony zgadzasz siê na ich zapisywanie w pamiêci urz±dzenia zgodnie z ustawieniami przegl±darki. Wiêcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatno¶ci.