Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Top

Roczniki

Rocznik 2019

Nr 1-2 2019
Nr 3-4
Nr 5-6
Nr 7-8
Nr 9-10
Nr 11-12
Nr 1-2 2019
Nr 1-2 2019

W numerze 1-2/2019: Takumi: wysokoobrotowe portalowe centra obróbcze * INDUSTRYmeeting 2019 - nowa odsłona targów! * DMG MORI: Wystawa Firmowa w Pfronten * Targi Intec i Zuliefermesse zapraszają do Lipska * 5 technologii które zobaczymy w fabrykach przyszłości * HURCO: Od obróbki 3-osiowej do 5-osiowej * Targi INNOFORM - skuteczne narzędzie innowacji * Prima Power: 5-osiowa obróbka laserowa blachy * Thermdrill - Najszybsze wiercenie otworów metodą termiczną * PaintExpo 2020 - Targi w Karlsruhe * Nowoczesne technologie ułatwiają funkcjonowanie magazynów * MAPAL: Tritan-Drill Wiercenie z trzema krawędziami skrawającymi * Sandvik Coromant: Kilka słów o wstępnej obróbce aluminium * FILTERMIST - Kolektory oparów chłodziwa i mgły olejowej * Forum Wiedzy o Przetwórstwie Tworzyw Sztucznych 2019 * RAFAMET - Seria umów * Promotech: Świat kupuje białostockie narzędzia * Które branże najbardziej potrzebują pracowników z zagranicy? * Kompletne rozwiązanie firmy igus skraca czas montażu * Beha-Amprobe wprowadza na rynek lokalizatory * LTX-FF pociągnie i podniesie

 

 

Co nowego w numerze:

Takumi: wysokoobrotowe portalowe centra obróbcze

Wyjątkowa sztywność, dokładność i dynamiczna wydajność to kluczowe cechy szybkich maszyn portalowych Takumi. Maszyny serii H pracują z dużą dokładnością osiągając wyjątkową jakość powierzchni dzięki zaawansowanym układom pomiarowym i czujnikom.
Czytaj więcej

 

INDUSTRYmeeting 2019 - nowa odsłona targów!

W dniach 27-28 lutego 2019 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbędą się Targi Utrzymania Ruchu i Technologii Przemysłowych INDUSTRYmeeting. Wspólnie z Fundacją Polskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Montażu zorganizujemy konferencję pt: „Współczesne produkcja – kultura prężnego i szybkiego działania”, która stanowić będzie doskonałą okazję do pogłębienia fachowej wiedzy w gronie specjalistów z szeroko rozumianej branży produkcyjnej.
Czytaj więcej

 

Wystawa Firmowa w Pfronten

Na początku 2019 roku firma DMG MORI zaprosiła na Wystawę Firmową do Pfronten w Bawarii. W pięknie położonej miejscowości u podnóża Alp, zaprezentowano około 70 najnowocześniejszych obrabiarek, w tym dwie premiery światowe – wszystko to na powierzchni wystawowej 7.500 m2.
Czytaj więcej

 

Nowy rok, nowe wyzwania - ITM Polska 2019 

Wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i podnoszenie konkurencyjności produkcji już od pewnego czasu jest wymogiem na rynku, a czwarta rewolucja przemysłowa sprawiła, że proces stałego dostosowywania się przedsiębiorstw do zmian technologicznych jest bardziej dynamiczny. Warunkiem koniecznym, by nie „przespać” szansy na sukces w konkurencji na rynku jest uważne śledzenie zmian w technologii i w zachowaniach klientów, a co za tym idzie – obecność na najważniejszych i największych targach przemysłowych – ITM Polska 2019.
Czytaj więcej

 

5 technologii które zobaczymy w fabrykach przyszłości

Świat zmienia się na naszych oczach, a tempo technologicznego rozwoju bije kolejne rekordy. Od złożenia patentu na żarówkę przez Thomasa Edisona minęło zaledwie 139 lat. W tym krótkim okresie powstało więcej przełomowych wynalazków niż w całym minionym tysiącleciu.
Czytaj więcej

 

Od obróbki 3-osiowej do 5-osiowej

Oferując intuicyjnie obsługiwane sterowanie Max 5 oraz opcję importu modeli (Solid Model-Import-Option), HURCO ułatwia operatorowi frezowanie 5-osiowe. Łącznie HURCO oferuje pakiet opcji, który również osobom początkującym pomaga w szybkiej optymalizacji produkcji w ramach frezowania 5-osiowego.

 Czytaj więcej

 

Targi INNOFORM - skuteczne narzędzie innowacji

2 lata. Tylko tyle czasu potrzebowały Targi INNOFORM by stać się uznaną marką i na stałe zagościć w kalendarzu przedstawicieli branży narzędziowo – przetwórczej. Wpływ miało na to kilka czynników: m.in. bardzo atrakcyjna, specjalistyczna oferta Wystawców, premiery maszyn i narzędzi oraz prezentacja innowacyjnych technologii. Przełożyło się to z kolei na olbrzymie zainteresowanie współtworzących wydarzenie Firm. Tylko w ubiegłym roku ofertę zaprezentowało 263 renomowanych producentów i dystrybutorów z Austrii, Czech, Japonii, Korei Południowej, Niemiec, Polski, Słowacji, Wielkiej Brytanii czy Włoch.
Czytaj więcej

 

Targi Intec i Zuliefermesse zapraszają do Lipska

W dniach 5 - 8 lutego targi Intec i Zuliefermesse zapraszają do Lipska na oficjalne otwarcie europejskiego roku targowego 2019 dla branży obróbki metali, branży maszynowej i poddostawczej. W ramach przyszłorocznej edycji duetu przemysłowego obecnych będzie ponad 1 300 wystawców, którzy zaprezentują wszystkie etapy produkcji przemysłowej – od narzędzi, części, komponentów i usług produkcyjnych poprzez obrabiarki, centra obróbcze, linie produkcyjne, aż po automatyzację produkcji.

 

5-osiowa obróbka laserowa blachy

Dzisiejszy, prężnie rozwijający się rynek wymaga od firm, aby były konkurencyjne, rzetelne i szybko odpowiadały na jego potrzeby. Z tego względu tak istotne jest, aby każdy zakład nieustannie rozwijał swoją produkcję, wynosząc wydajność na całkowicie nowy poziom. W uzyskaniu najwyższej jakości detali szczególnie pomocna okazuje się obróbka laserowa materiałów.

 

Thermdrill - Najszybsze wiercenie otworów metodą termiczną

Jednoczesne połączenie wiercenia i formowania w bezwiórowej metodzie Thermdrill pozwala na uzyskanie nie tylko precyzyjnego otworu, ale także ułatwia przeprowadzenie procesu gwintowania. Wyparty materiał wykorzystywany jest do wykonania kołnierza – bez dodatku obcego materiału (jak w przypadku technologii spawania czy napawania). W tym miejscowym pogrubieniu materiału można uzyskać do trzykrotnie więcej zwojów gwintu. Wynikiem jest bardzo stabilne połączenie gwintowe, odpowiadające najwyższym wymaganiom jakościowym.

 

Nowoczesne technologie ułatwiają funkcjonowanie magazynów

Sektor logistyczny czerpie pełnymi garściami z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które pozwalają usprawnić funkcjonowanie magazynów, ale nie tylko. Żeby nie być gołosłownym, przywołam dane firmy IDC dotyczące inwestycji w rozwiązania Internetu Rzeczy. W roku 2018 w regionie Europy Środkowo-Wschodniej wyniosą 11,2 mld dolarów i będą o 15,5% większe niż w 2017 roku. 

 

Tritan-Drill Wiercenie z trzema krawędziami skrawającymi dla wszystkich materiałów i aplikacji

Kilka słów o wstępnej obróbce aluminium. Frez Sandvik Coromant wykonuje cubing w ramach pojedynczego zabiegu, nie pozostawiając zadziorów

Kolektory oparów chłodziwa i mgły olejowej

Forum Wiedzy o Przetwórstwie Tworzyw Sztucznych 2019

RAFAMET - Seria umów z zagranicznymi odbiorcami

Świat kupuje białostockie narzędzia. Promotech z najwyższą sprzedażą w historii 

Które branże najbardziej potrzebują pracowników z zagranicy?

Minuty zamiast dni: Kompletne rozwiązanie firmy igus skraca czas montażu centrów obróbkowych

Beha-Amprobe wprowadza na rynek lokalizatory, Amprobe UAT-600

LTX-FF pociągnie i podniesie

PaintExpo 2020 - 8 Międzynarodowe Targi Technologii Powlekania Przemysłowego w Karlsruhe

 
 

  
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.