Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Konferencja Naukowo-Techniczna
Konferencja Naukowo-Techniczna

Informacje prasowe

 

Kompaktowa konstrukcja dla przedsiębiorstw z branży budowy narzędzi i form

2017-03-18

sztywność, dokładność i dynamika to atrybuty maszyn portalowych wysokiej prędkości firmy Takumi. Maszyny serii H są szybkie, dokładne i umożliwiają uzyskanie doskonałej jakości powierzchni, między innymi dzięki zaawansowanym czujnikom pomiaru i sterowania. Kompleksowe bezpośrednie systemy pomiarowe odcinka, wewnętrzne doprowadzanie chłodziwa przez wrzeciono wysokiej prędkości, napędy bezpośrednie wszystkich osi oraz elektroniczna kompensacja temperatury należą do wyposażenia podstawowego.

 

 

Kompaktowa konstrukcja dla przedsiębiorstw
z branży budowy narzędzi i form

 

Specyfikacja techniczna oraz parametry serii H w modelach Takumi spełniają wymagania wysokiej klasy, a koszty nabycia pozostają umiarkowane. Ten dobry stosunek ceny do jakości sprawia, że maszyny są bardzo interesujące”, mówi Eugen Fetsch, menedżer produktu marki Takumi. 

 

Szybko i precyzyjnie: modele Takumi H7 i H10

Obydwa portale obróbkowe o najkrótszych odcinkach przemieszczania serii H, czyli H7 i H10, służą głównie do zastosowań wysokiej prędkości w branży budowy narzędzi i form, techniki medycznej oraz lotnictwa i astronautyki. Działają one na najmniejszej przestrzeni, jaką umożliwia konstrukcja, i zapewniają niezwykle dużą dokładność oraz jakość powierzchni. Stabilna konstrukcja portalu z dużą odpornością na temperaturę to ważna podstawa wy-dajności maszyn. Dzięki ramie portalu o konstrukcji schodowej konstruktorzy uzyskali lepsze rozłożenie obciążenia głowicy wrzeciona. Portale obróbkowe H7 i H10 pozwalają na maksy-malne obciążenia stołu wynoszące 500 lub 800 kilogramów. Modele Takumi serii H są stan-dardowo wyposażone w sterowanie Heidenhain. Razem z zamontowanymi w centrach ob-róbkowych komponentami Heidenhain ma ono bardzo duży wpływ na precyzyjny efekt pracy. Sterowanie pozwala na programowanie dialogowe, równoległe oraz dowolne programowanie konturów, a także programowanie ISO-NC.  

Portalowe centrum obróbki H10 firmy Takumi do zastosowań wysokiej prędkości 
w branży budowy narzędzi i form, techniki medycznej oraz lotnictwa i astronautyki
(fot HURCO)

Sprzedaż i serwis z jednego źródła 

Obrabiarki marki Takumi są dystrybuowane i dostarczane bezpośrednio przez firmę HURCO Deutschland, spółki zależne w Holandii i w Polsce oraz przez europejską sieć dystrybutorów. Wsparcie w zakresie serwisu i technologii zapewnia personel serwisowy CNC na miejscu. 

 

O firmie Takumi

Spółka Takumi Machinery Company Ltd. została założona w 1988 jako przedsiębiorstwo budowy ma-szyn z siedzibą i produkcją w Tajwanie, które zajmuje się projektowaniem i produkcją portalowych centrów obróbki wysokiej prędkości CNC głównie do budowy narzędzi i form. Wszystkie komponenty wykorzystywane do produkcji podchodzą od wysokiej klasy znanych producentów i specjalistycznych dostawców. W lipcu 2015 roku firma Takumi została przejęta przez amerykańskiego producenta ma-szyn CNC, firmę HURCO.  www.takumicnc.de

O firmie HURCO

HURCO Companies Inc. została założona w roku 1968. Specjalizujące się w branży technologii prze-mysłowych przedsiębiorstwo projektuje i produkuje interaktywne systemy sterowania komputerowego, oprogramowanie i sterowane komputerowo obrabiarki i komponenty obrabiarek. Głównym obszarem specjalizacji grupy jest umożliwienie indywidualnej produkcji elementów pojedynczych i niewielkich serii na potrzeby klienta w ramach większych przedsiębiorstw działających w branżach takich jak przemysł lotniczy i kosmiczny, obronny, technika medyczna, energetyka, transport i techniki kompute-rowe. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Indianapolis, Indiana (USA), posiada zakłady produkcyjne w Taj-wanie, we Włoszech i w USA. Grupa sprzedaje swoje produkty w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Spółki córki działające w Niemczech, Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce, Chinach, Indiach, Singapurze, RPA i USA zajmują się dystrybucją, serwisem technicznym i aplikacyjnym oraz obsługą klientów. www.hurco. com 

HURCO GmbH Deutschland z siedzibą w Pliening pod Monachium to spółka córka HURCO odgrywa-jąca kluczową rolę. Spółka ta zajmuje się koordynacją sprzedaży i obsługi klienta w całej Europie. Filia niemiecka istnieje od 1988 roku i zatrudnia bez mała 100 pracowników. www.hurco.de  

Kontakt:

HURCO GmbH, Imke Blohm, Gewerbestraße 5 a, 85652 Pliening, Niemcy, www.hurco.de.

Telefon +49 89 905094 28, faks: +49 89 905094 90, iblohm@hurco.de

 

 

Źródło: Media Contor Narjes & Junghanns GbR

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.