Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Konferencja Naukowo-Techniczna
Konferencja Naukowo-Techniczna

Informacje prasowe

 

Dürr Ecoclean: 100-tny EcoCFlex dla niemieckiego producenta samochodów

2017-05-28

Maszyny pracują w fabryce silników Steyr od maja 2017 roku. Pierwsza maszyna EcoCFlex do czyszczenia i demontażu elementów silnika trafiła do Grupy BMW w 2005 roku. Jedenaście lat później, kiedy firma świętowała 100-lecie powstania, firma BMW zamówiła w ramach głównego zamówienia 100-tną maszyną czyszczącą.

 

Firma Dürr Ecoclean dostarczyła 100-tny
EcoCFlex
południowo-niemieckiemu producentowi samochodów

 

Reprezentant trzeciego pokolenia elastycznych, zrobotyzowanych komórek Dürr Ecoclean wraz z dwoma innymi systemami EcoCFlex 3L, przyczynił się do wznowienia produkcji w fabryce silników Steyr na początku maja 2017 roku. Maszyny czyszczące są przystosowane do najnowszych wymagań BMW w zakresie czystości technicznej, zastępując dotychczasowe systemy przesyłowe w linii produkcyjnej silników benzynowych.

 

 Wykonany na zamówienie system EcoCFlex dla linii produkcyjnej silników o zapłonie iskrowym
w fabryce silników firmy BMW Group 
Steyr Group  (Photo: DE 100ste Roboterzelle BMW-Group)

Grupa BMW zdecydowała się zamówić nowe systemy EcoCFlex 3L z technologią obsługi, obejmującą manipulator Scara opracowany przez firmę Dürr Ecoclean. Ten wytrzymały robot został zaprojektowany z myślą o użyciu w maszynach czyszczących i przekonuje m.in. do innowacyjnego podejścia kontrolnego. Zamiast osobnej jednostki sterującej robotów, EcoCFlex 3L polega na jednym sterowniku CNC do obsługi zarówno manipulatora Scara, jak i maszyny czyszczącej. Upraszcza to i przyspiesza programowanie, serwisowanie i konserwację całej instalacji. Jednakże EcoCFlex 3L wyznacza nowe standardy nie tylko dla jakości czyszczenia i łatwości obsługi, ale także pod względem efektywności energetycznej.

 

Źródło: Dürr Ecoclean GmbH

 

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.