Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Targi Lipskie 5-8.02.2019
Targi Lipskie 5-8.02.2019

Informacje prasowe

 

Dürr Ecoclean wykorzystuje Virtual Reality na poziomie przemysłowym

2017-06-23

Jako jeden z czołowych producentów urządzeń do czyszczenia części przemysłowych, firma Dürr Ecoclean wykorzystuje Virtual Reality w szkoleniu swoich globalnych pracowników obsługi technicznej na swoich złożonych manipulatorach.

 

Dürr Ecoclean wykorzystuje Virtual Reality
na poziomie przemysłowym

Szkolenie i doradztwo w wirtualnej przestrzeni

 

Wirtualna rzeczywistość (VR) jest terminem związanym głównie z grami komputerowymi. Jednakże renderowanie i równoczesne postrzeganie rzeczywistości - i jej właściwości fizyczne - w wirtualnym środowisku w czasie rzeczywistym zapewnia także wiele możliwości w przemyśle. Dürr Ecoclean, jako producent maszyn i systemów przyszłościowych, systemów i usług dla przemysłowego czyszczenia części i obróbki powierzchni w przemyśle motoryzacyjnym i dostawczym, oprócz wielu innych sektorów rynku przemysłowego, polega na wirtualnej przestrzeni szkolącej swoich techników serwisowych na całym świecie. Szczególnie niniejsza pierwsza aplikacja VR została opracowana przez firmę Tema Technology Marketing AG w celu przeprowadzenia szkolenia dotyczącego obsługi technicznej manipulatora Scara opracowanego przez Dürr Ecoclean Monschau dla jego elastycznej komórki czyszczącej EcoCFlex 3. W tym scenariuszu instruktor i stażysta mogą znajdować się w odległości tysięcy kilometrów od siebie.


Pracownicy serwisu szkoleni są w różnych czynnościach związanych z konserwacją
na manipulatorach Scara przy pomocy Virtual Reality (Foto: DE_VR-Service_cTEMA)

 

W celu zapewnienia realistycznego renderingu wszystkich czynności związanych z konserwacją i przepływami pracy, na podstawie danych CAD stworzono model manipulatora VR. Model ten można swobodnie poruszać we wszystkich kierunkach dzięki suwakom. W ten sposób każdą śrubę można poluzować i dokręcić, a poszczególne zadania są logicznie skonstruowane i współzależne. Na przykład przy dokonywaniu wymiany oleju w systemie wirtualnym pokrywa może zostać ponownie zamknięta dopiero po dodaniu oleju. Takie podejście gwarantuje, że różne na różnych etapach przeszkolenie dobywa się w prawidłowej i pełnej kolejności, stając się "zakorzenione". W tym celu każdy serwis może swobodnie przemieszczać się na określonej powierzchni w przestrzeni wirtualnej, np. w odległości wokół manipulatora.

 

"Rozwój ten jest ważnym krokiem w kierunku zapewnienia, że nasi globalni serwisanci będą doskonale zaznajomieni z ich zadaniami i mogą zapewnić naszym klientom doskonałe wsparcie w minimalnym czasie", komentuje Michael Förster, Dyrektor Generalny Dürr Ecoclean, wyjaśniając decyzję firmy na rzecz wykorzystania VR.

 

Więcej na: www.durr-ecoclean.com

Firma Dürr Ecoclean jest wiodącym dostawcą zaawansowanych technologii czyszczenia oraz systemów do obróbki powierzchni i aktywacji dla producentów samochodów i ich dostawców, a także do szerokiego i zróżnicowanego rynku przemysłowego. Specjalna technologia Dürr Ecoclean umożliwia klientom wykorzystanie potencjału oszczędności, na przykład na poziomie kosztów jednostkowych, zapotrzebowania na energię i cyklu. Dürr Ecoclean zatrudnia obecnie około 800 osób w ponad 10 miejscach w ośmiu krajach na całym świecie.

 

Źródło: Dürr Ecoclean GmbH / SCHULZ. PRESSE. TEXT

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.