Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Targi Lipskie 5-8.02.2019
Targi Lipskie 5-8.02.2019

Informacje prasowe

 

Takumi U800: nowe pięcioosiowe centrum obróbkowe typu Gantry

2017-10-17

Takumi prezentuje nowość na europejskim rynku: pięcioosiowe centrum obróbkowe U800 do precyzyjnej produkcji narzędzi i form, zapewniające szybką i dokładną obróbkę. W efekcie użytkownik otrzymuje idealnie wykończone powierzchnie. Kompaktowa konstrukcja typu Gantry wymaga stosunkowo mało przestrzeni, a przy tym zapewnia dużą dokładność i stabilność termiczną. Maszyna jest przeznaczona do obróbki elementów wymagających dużej precyzji i wysokiej jakości powierzchni.

 

Takumi U800
nowe pięcioosiowe centrum obróbkowe typu Gantry

Precyzyjna obróbka dużych i ciężkich elementów

Dzięki zastosowaniu stołu obrotowego o średnicy 800 mm i maksymalnym obciążeniu 1000 kg maszynę można wykorzystywać do produkcji dużych i ciężkich elementów. Osie A i C są napędzane silnikami momentowymi (oś A: dwustronny napęd momentowy). Te napędy bezpośrednie mają wysoki moment napędowy i zaciskowy i wyróżniają się niewielkimi roz-miarami. Są niemal odporne na zużycie, dzięki czemu nie wymagają częstej konserwacji. Wszystkie maszyny marki Takumi są wyposażone w sterowanie Heidenhain, które umożliwia programowanie dialogowe i równoległe, dowolne programowanie konturów oraz programo-wanie ISO NC.

 

  
Pięcioosiowe centrum obróbkowe U800 do precyzyjnej produkcji narzędzi i form, zapewniające szybką i dokładną obróbkę. W efekcie użytkownik otrzymuje idealnie wykończone powierzchnie. (Foto: HURCO)

 

O firmie Takumi

Spółka Takumi Machinery Company Ltd. została założona w 1988 roku jako przedsiębiorstwo budowy maszyn z siedzibą i produkcją na Tajwanie, które zajmuje się projektowaniem i produkcją portalowych centrów obróbki wysokiej prędkości CNC głównie do budowy narzędzi i form. Wszystkie komponenty wykorzystywane do produkcji podchodzą od wysokiej klasy znanych producentów i specjalistycznych dostawców. W lipcu 2015 roku firma Takumi została przejęta przez amerykańskiego producenta ma-szyn CNC, firmę HURCO.  

www.takumicnc.de

O firmie HURCO

HURCO Companies Inc. została założona w roku 1968. Specjalizujące się w branży technologii przemysłowych przedsiębiorstwo projektuje i produkuje interaktywne systemy sterowania komputerowego, oprogramowanie i sterowane komputerowo obrabiarki i komponenty obrabiarek. Głównym obszarem specjalizacji grupy jest umożliwienie indywidualnej produkcji elementów pojedynczych i niewielkich serii na potrzeby klienta w ramach większych przedsiębiorstw działających w branżach takich jak przemysł lotniczy i kosmiczny, obronny, technika medyczna, energetyka, transport i techniki komputerowe. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Indianapolis, Indiana (USA), posiada zakłady produkcyjne na Tajwanie, we Włoszech i w USA. Grupa sprzedaje swoje produkty w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Spółki córki działające w Niemczech, Włoszech, Francji, Anglii, Polsce, Chinach, Indiach, Singapurze, RPA i USA zajmują się dystrybucją, serwisem technicznym i aplikacyjnym oraz obsługą klientów. 

www.hurco.com 

HURCO GmbH Deutschland z siedzibą w Pliening pod Monachium to spółka córka HURCO odgrywająca kluczową rolę. Spółka ta zajmuje się koordynacją sprzedaży i obsługi klienta w całej Europie. Filia niemiecka istnieje od 1988 roku i zatrudnia bez mała 100 pracowników. 

www.hurco.de  

Kontakt:
HURCO GmbH, Imke Blohm, Gewerbestraße 5 a, 85652 Pliening, Niemcy, www.hurco.de.

Telefon +49 89 905094 28, faks: +49 89 905094 90, iblohm@hurco.de

 

Źródło: HURCO

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.