Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Targi Lipskie 5-8.02.2019
Targi Lipskie 5-8.02.2019

Informacje prasowe

 

Produkcja 24 godziny na dobę: w centrach obróbkowych HURCO ładowanie i wyładowywanie jest zautomatyzowane

2017-11-08

HURCO pokazuje, jak współpraca obrabiarek i robotów załadowczych może zwiększyć wydajność produkcji z zachowaniem stałej jakości. W celu ładowania i wyładowywania maszyn centra obróbkowe CNC marki HURCO można wyposażyć w odpowiednie systemy automatyzacji. Podnosi to produktywność bez zwiększania nakładu pracy personelu.

 

Produkcja 24 godziny na dobę:
w centrach obróbkowych HURCO
ładowanie i wyładowywanie jest zautomatyzowane

Ten elastyczny system umożliwia poszerzenie pracy kilkuzmianowej w zakresie produkcji pojedynczych elementów i małej produkcji seryjnej bez dodatkowego obciążania pracowników obsługą maszyny” — mówi Michael Auer, prezes HURCO Niemcy, odpowiedzialny za sprzedaż obrabiarek amerykańskiej firmy HURCO w całej Europie.

 


Centra obróbkowe HURCO są załadowywane i wyładowywane za pomocą systemu automaty-zacji, np. przy użyciu robota załadowczego holenderskiego dostawcy BMO Automation (foto: BMO)

 
Możliwe jest łączenie maszyn z różnymi zautomatyzowanymi systemami ładowania. „Uwzględniamy przy tym indywidualne życzenia klienta i dlatego współpracujemy z różnymi dostawcami zautomatyzowanych systemów ładowania” — wyjaśnia Michael Auer. Dotychczas firma HURCO wykonała połączenie maszyny z systemem „Titanium” holenderskiego dostawcy BMO Automation. Centrum obróbkowe CNC można zadokować z lewej lub z prawej strony. Półfabrykaty są przygotowywane w komórce robota załadowczego na paletach. Ramię robota zintegrowane w komórce pozycjonuje je w centrum obróbkowym, a po zakończonej produkcji z powrotem je odbiera i odkłada na paletach. „Operator uzupełnia regały komórki, programuje obrabiarkę, uruchamia program i jedynie nadzoruje pracę systemu” — tłumaczy Michael Auer. 

 
Operator uzupełnia regały komórki, programuje obrabiarkę, uruchamia program i jedynie nadzoruje pracę systemu. (foto: HURCO)

 

O firmie HURCO
HURCO Companies Inc. została założona w roku 1968. Specjalizujące się w branży technologii przemysłowych przedsiębiorstwo projektuje i produkuje interaktywne systemy sterowania komputerowego, oprogramowanie i sterowane komputerowo obrabiarki i komponenty obrabiarek. Głównym obszarem specjalizacji grupy jest umożliwienie indywidualnej produkcji elementów pojedynczych i niewielkich serii na potrzeby klienta w ramach większych przedsiębiorstw działających w branżach takich jak przemysł lotniczy i kosmiczny, obronny, technika medyczna, energetyka, transport i techniki komputerowe. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Indianapolis, Indiana (USA), posiada zakłady produkcyjne na Tajwanie, we Włoszech i w USA. Grupa sprzedaje swoje produkty w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Spółki córki działające w Niemczech, Włoszech, Francji, Anglii, Polsce, Chinach, Indiach, Singapurze, RPA i USA zajmują się dystrybucją, serwisem technicznym i aplikacyjnym oraz obsługą klientów.

www.hurco.com

 HURCO GmbH Niemcy z siedzibą w Pliening pod Monachium to spółka córka HURCO odgrywająca kluczową rolę. Spółka ta zajmuje się koordynacją sprzedaży i obsługi klienta w całej Europie. Filia w Niem-czech istnieje od 1988 roku i zatrudnia bez mała 100 pracowników.

www.hurco.pl


Kontakt
HURCO GmbH, Gewerbestraße 5 a, 85652 Pliening, Niemcy
Imke Blohm
Telefon: +49 89 905094 28
Faks: +49 89 905094 90
iblohm@hurco.de

 

Źródło: HURCO GmbH

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.