Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Open House Pfronten 2019
Open House Pfronten 2019

Informacje prasowe

 

PaintExpo - Rozwiązania dla trendów w technologii powłok przemysłowych

2018-01-18

Poprawa wydajności materiałowej i energetycznej, optymalizacja jakości, zwiększenie elastyczności, obniżenie kosztów jednostkowych i cyfryzacja procesów produkcyjnych - to tylko niektóre z istotnych trendów, których oczekują firmy. Wystawcy PaintExpo zaprezentują nowe produkty i kolejne udoskonalenia w celu wdrożenia tych trendów, które również przyczyniają się do zwiększenia konkurencyjności. Wiodące światowe targi technologii powłok przemysłowych odbędą się w Centrum Wystawowym w Karlsruhe od 17 do 20 kwietnia 2018 roku.

 

7. światowe wiodące targi technologii powlekania przemysłowego
w dniach 17-20 kwietnia 2018 r. w Karlsruhe (Niemcy)

Rozwiązania dla trendów w technologii powłok przemysłowych

 Niezależnie od tego, czy chodzi o malowanie płynne, proszkowe czy powlekanie powłoką - procesy przebiegające wydajniej i w bardziej zrównoważony sposób, poprawiają jakość powłoki i zwiększają wydajność. Z drugiej strony zmierza się do zmiany wymagań dotyczących indywidualizacji produktu i cyfryzacji procesów produkcyjnych. Wystawcy na zbliżającym się targach PaintExpo, które odbędą się w Centrum Wystawowym w Karlsruhe w dniach 17-20 kwietnia 2018 r., Będą oferować szeroką gamę innowacji rozwijanych produktów i usług w celu realizacji tych zadań. Lista uczestniczących firm obejmuje praktycznie wszystkich liderów rynku i technologii w tym sektorze. "Umożliwia to odwiedzającym pracownikom warsztatów i firmom z wewnętrznymi operacjami powlekania gromadzenie kompleksowych informacji na temat najnowszych osiągnięć i trendów w dziedzinie technologii powłok przemysłowych. Jednocześnie można przygotować i wdrożyć odpowiednie decyzje inwestycyjne, które przyczyniają się do umocnienia i zwiększenia konkurencyjnej pozycji na globalnym rynku ", informuje Jürgen Haußmann, dyrektor zarządzający organizatorami imprez targowych FairFair GmbH.

 

Poprawa wydajności materiałowej

Zwiększenie efektywności materiałowej to kwestia, w której wystawcy przedstawiają innowacyjne rozwiązania. Uwaga skupia się na systemach aplikacji zarówno z ładunkiem elektrostatycznym, jak i bez niego, które pozwalają na osiągnięcie wyższego poziomu wydajności materiału. Na przykład przedstawione zostaną pistolety natryskowe z ładunkiem elektrostatycznym do ręcznego i automatycznego nakładania farb płynnych, dzięki którym można uzyskać znaczące oszczędności materiałowe. W przypadku dużych zautomatyzowanych linii lakierniczych, szybkie rozpylacze rotacyjne - również z regulowaną szerokością strumienia rozpylania - pozwalają na efektywne wykorzystanie materiału. Grubość warstwy może być idealnie dopasowana do przedmiotu, który ma być pomalowany za pomocą urządzeń z bezdotykowym pomiarem grubości warstwy. Oprócz oszczędności materiałowych zapewnia to lepszą jakość powłoki i minimalne ilości odpadów. Optymalne dopasowanie systemu aplikacji do malowanego przedmiotu ma również znaczący wpływ na wydajność materiału. W tym celu dostępne są laserowe systemy skanujące do malowania płynnego oraz powlekania proszkowego, które precyzyjnie wykrywają kontur powlekanego obiektu i automatycznie kompilują kształt obiektu w połączeniu ze sterownikiem za pomocą oprogramowania 3D, odpowiednio ustawiając osie pistoletu i dostosowując parametry powlekania.


Wydajność aplikacji do malowania płynów można znacznie zwiększyć dzięki nowym elektrostatycznym pistoletom natryskowym. (Foto: Wagner Group)

Dalsze podejście do poprawy wydajności materiałowej obejmuje podawanie pigmentu. Oszczędności w tym zakresie są możliwe dzięki zastosowaniu systemów, między innymi do inteligentnej kontroli zmian koloru i / lub procesów płukania, jak również ulepszonego dozowania pigmentu. Mówiąc ogólnie, elektroniczne monitorowanie parametrów takich jak ciśnienie, temperatura i wydajność zwiększa przejrzystość, umożliwiając tym samym bardziej wydajne tworzenie procesów. Odpowiednie rozwiązania kontrolne zostaną również zaprezentowane na PaintExpo.

W wyniku tendencji do większej indywidualizacji, stale rośnie zapotrzebowanie na powłoki wielokolorowe. Celem jest umożliwienie nakładania powłok bez jakiegokolwiek maskowania lub ze znacznie zmniejszonym nakładaniem maskowania i mniejszą ilością rozprysków. Aplikacja wdrożona w branży lotniczej pokazuje, że jest to wykonalne. Służy ona do dodawania dekoracji na płetwie ogonowej statku powietrznego bez jakiegokolwiek nadmiernego opryskiwania dzięki zastosowaniu pojedynczych kropelek.


Geometria przedmiotu, który ma być malowany, a która jest precyzyjnie uzyskiwana przez laserowy skaner konturu, jest automatycznie kompilowana przez sterownik za pomocą oprogramowania 3D, po czym osie pistoletu są ustawiane automatycznie, a parametry powlekania są dostosowane do zautomatyzowanego malowania proszkowego. (Foto: GEMA)

 

Automatyzacja i Przemysł 4.0

Ręczne malowanie pozostanie w przyszłości niezastąpione, ale istnieje tendencja do automatyzacji procesów aplikacji, którye dotyczą malowania seryjnego. Przyczynia się do tego rozwój małych, tanich i łatwych do zaprogramowania robotów. Umożliwiają one wysoką powtarzalność i jakość procesu, a tym samym przyczyniają się do poprawy wydajności i wyraźnej przewagi konkurencyjnej dla firm posiadających własne instalacje do malowania.

Poza tym, wysokowydajne systemy wykonawcze produkcji (MES) będą zaprezentowane również jako kluczowy komponent dla wydajnej produkcji. Łączą w sieć fabrykę w całym procesie produkcyjnym (poziomo), a także na wszystkich poziomach procesu (pionowo). Pozwala to na zintegrowane gromadzenie danych, analizę i wyświetlanie graficzne w czasie rzeczywistym. Jeśli zebrane dane dotyczące stanu systemu, procesy i produkty są analizowane i łączone ze sobą, systemy mogą być również inteligentne i samoregulujące za pomocą algorytmów.


Dzięki kompleksowemu programowi wystawienniczemu PaintExpo oferuje rozwiązania problemów związanych z malowaniem płynnym, proszkowym i powlekaniem powłoki. (Foto: PaintExpo)

 

Pełny program wystawowy PaintExpo obejmuje urządzenia do powlekania procesów płynnych, proszkowych, UV, zanurzeniowych, farby i emalie do wszystkich procesów, systemów aplikacji, pistoletów natryskowych i atomizerów, automatyzacji i technologii przenośników, czyszczenia i wstępnej obróbki, suszenia i utwardzania, ochrony środowiska. technologia, pneumatyka, dostarczanie sprężonego powietrza i oczyszczanie spalin, uzdatnianie wody, recykling i utylizacja, akcesoria, technologie maskujące, pomiarowe i testowe, zapewnianie jakości, identyfikacja, usuwanie powłok lakierniczych, usługi oraz literatura techniczna.

 

Więcej informacji oraz wstępną listę wystawców można znaleźć na stronie

www.paintexpo.com

 

 

Źródło obrazu: SCHULZ. PRESSE. TEXT / FairFair GmbH

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.