Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Open House Pfronten 2019
Open House Pfronten 2019

Informacje prasowe

 

Ecoclean: Doskonała skuteczność czyszczenia

2018-02-27

Obszary zastosowania procesów czyszczenia części z użyciem mediów wodnych obejmują zakres od gruboziarnistego przez pośrednie do delikatnego i ultradrobnego czyszczenia. Przed dokonaniem inwestycji w odpowiedni sprzęt czyszczący, należy odpowiedzieć na kluczowe pytania dotyczące jakości czyszczenia, przepustowości, czasów cyklu, stabilności procesu i opłacalności. Ecoclean odnosi się do tych aspektów za pomocą różnych koncepcji maszyn dostosowanych do odpowiednich branż i zadań.

 

Ecoclean: Doskonała skuteczność czyszczenia
dzięki lepszej adaptacji zadania

Specjalnie zaprojektowane wodne systemy czyszczące

Niezależnie od tego, czy chodzi o produkcję samochodów czy branżę dostawców, produkcję sprzętu medycznego, inżynierię mechaniczną, obróbkę mechaniczną, wykrawanie, tłoczenie lub gięcie elementów, mechanikę precyzyjną czy urządzenia optyczne - czyszczenie na bazie wody środkami alkalicznymi, neutralnymi i kwaśnymi to technologia najczęściej stosowana w przemyśle. W przypadku procesów czyszczenia części na bazie wody, Ecoclean oferuje szeroki zakres zarówno standardowych systemów czyszczących, jak i projektów specyficznych dla klienta. Optymalne dostosowanie do zadań i wymagań różnych branż ma kluczowe znaczenie dla najwyższej jakości czyszczenia, większej niezawodności procesu i dostępności instalacji, a także dla oszczędności kosztów i zasobów.


Dzięki niewielkim rozmiarom, małej wadze i optymalnie dobranym rozmiarom dwóch standardowych zbiorników przelewowych EcoCcube stanowi doskonałe rozwiązanie do czyszczenia na bazie wody.

EcoCflex 3 - miara jakości czyszczenia i wydajności w komorach roboczych

Krótkie czasy cykli i wysoka elastyczność sprawiły, że komory robocze są niezbędnym elementem wyposażenia produkcyjnego, jeśli chodzi o wstępne, pośrednie i końcowe czyszczenie części silnika i przekładni, takich jak głowice cylindrów i skrzynie korbowe w przemyśle motoryzacyjnym. Dzięki EcoCflex 3M/3L, Ecoclean wyznacza nowe standardy dla takich systemów czyszczących. Jest to spowodowane, z jednej strony, manipulatorem SCARA opracowanym specjalnie do użytku w sprzęcie czyszczącym, zastępującym konwencjonalny, dostosowany sześcioosiowy robot z ramieniem przegubowym. Dzięki wytrzymałej konstrukcji składającej się wyłącznie z wysokowytrzymałego aluminium i wysokiej jakości stali, wzmocnionej klasą ochronności IP 69, urządzenie jest odporne na strumienie wody pod wysokim ciśnieniem i jest zanurzalne. Ale Ecoclean nie tylko zaadaptował samego robota ale jego system sterowania jest również dopasowany do aplikacji. Montaż można wygodnie obsługiwać za pomocą sterownika CNC maszyny czyszczącej. W ten sposób wyeliminowano potrzebę oddzielnego sterownika PLC sterującego robotem, który był standardową konfiguracją. Wyposażony w innowacyjną technologię procesową, EcoCflex 3 umożliwia użytkownikowi realizację procesów wysokiego i niskiego ciśnienia oraz elastycznego mycia wtryskowego na jednym stanowisku mycia.


Komórka robota EcoCflex 3 wyznacza standardy czyszczenia silnika samochodowego i części przekładni, między innymi dzięki specjalnie opracowanemu manipulatorowi SCARA.

 

Systemy komorowe do zastosowania w procesach czyszczenia na bazie wody

EcoCwave z próżniową komorą roboczą jest przeznaczony do procesów zanurzeniowych i natryskowych, począwszy od obróbki zgrubnej, przez pośrednią do bardzo dokładnej. W standardzie wyposażony jest w dwa lub trzy zbiorniki w zależności od zastosowania. Zbiorniki te są montowane w pozycji pionowej i mają konstrukcję zoptymalizowaną pod kątem przepływu, aby zapobiec tworzeniu się miejsc z wiórami lub brudu. Ponadto każdy zbiornik ma własny oddzielny obwód płynu myjącego z pełnym przepływem i obejściową filtracją. Dzięki zoptymalizowanemu urządzeniu do przewracania w komorze roboczej, płyny i mechaniczne urządzenia czyszczące - na przykład ultradźwiękowe zespoły i dysze rozpylające - mogą skutecznie docierać do produktu ze wszystkich stron. Wszystko to nie tylko przyczynia się do poprawy jakości czyszczenia, ale także w istotny sposób zwiększa trwałość płynu, zmniejszając w ten sposób koszty czyszczenia.


Dzięki innowacyjnej technologii procesowej EcoCwave może wydajnie obsługiwać nawet duże ilości produktów. Pionowe zbiorniki przepływowe mają konstrukcję zoptymalizowaną pod kątem przepływu, co zapewnia wysoką jakość czyszczenia i długą żywotność wanny.

Systemy EcoCmax można łatwo dostosować do typu zanieczyszczenia i określonego poziomu czystości, dostosowując program czyszczenia. Jednokomorowy system do trójstopniowego czyszczenia plus suszenie, posiada filtrację pełnego przepływu w komorze napełniającej i spustowej komory roboczej oraz ciągłą filtrację obejściową we wszystkich zbiornikach przelewowych w celu regeneracji kąpieli płuczących poprzez zintegrowany parownik z odzyskiem ciepła .

 

Wysoka niezawodność procesu zapewniająca najwyższe standardy czystości

Dane o czystości części ograniczające cząstki stałe do jednocyfrowego zakresu mikrometrycznego i poniżej, a także nakładające ultra-dokładne progi dla zanieczyszczeń, są obecnie narzucane w różnych branżach. Tak złożone zadania są domeną UCM AG, jednostki biznesowej aplikacji precyzyjnych SBS Ecoclean Group. Zaczynając od określonej geometrii części, materiału, zanieczyszczenia i wymagań czystości, firma opracowuje procesy czyszczenia na miarę i odpowiadające najdrobniejsze urządzenia czyszczące zawierające technologię ultradźwiękową. Te ultradźwiękowe systemy czyszczące zostały zbudowane, aby zapewnić niezrównany poziom czystości w sposób niezawodny i wydajny. W tym celu są standardowo wyposażone w opatentowany, czterostronny system przelewowy UCM. Inną cechą tych maszyn jest to, że wszystkie komponenty - np. zbiorniki, zbiorniki magazynujące, rurociągi itp. - mają konstrukcję zoptymalizowaną pod kątem przepływu, aby zapobiec gromadzeniu się ciał obcych lub wody stojącej.

Idealny sprzęt i technologię procesu oraz parametry procesu dla danego zastosowania można skutecznie i niezawodnie określić poprzez próby czyszczenia z autentycznie zanieczyszczonymi częściami w centrach testowych Ecoclean i UCM.


W przypadku najbardziej wymagających specyfikacji czyszczenia opracowano procesy czyszczenia i ultradźwiękowe urządzenia do czyszczenia ultradźwiękowego, aby dopasować je do geometrii części, materiału, rodzaju zanieczyszczenia i standardu czystości - wynikiem jest rozwiązanie "szyte na miarę".

 

 Więcej / more

 

 

Źródło: SCHULZ. PRESSE. TEXT / Ecoclean GmbH

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.