Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Open House Pfronten 2019
Open House Pfronten 2019

Informacje prasowe

 

Opcja importu Solid-Model — łatwiejsze programowanie na maszynach HURCO

2018-03-08

Skrócenie czasu programowania, wyeliminowanie błędów: opcja importu Solid Model umożliwia teraz importowanie modeli 3D dostępnych w postaci pliku STEP bezpośrednio z maszyn HURCO. Ułatwia to w szczególności obróbkę pięciostronną.

 

Opcja importu Solid-Model
łatwiejsze programowanie na maszynach HURCO

 

Programowanie na maszynach pięcioosiowych marki HURCO jest zasadniczo procesem ła-twym i szybkim. Nowych oraz mniej wyspecjalizowanych pracowników można do niego szybko przyuczyć. Jednak teraz opcja importowania Solid Model dodatkowo skraca etapy robocze. To nowa funkcja, w jaką producent obrabiarek HURCO wyposażył swoje maszyny. 

Prosty import plików modeli 3D w formacie STEP ułatwia programowanie i skraca jego czas. Opcja ta interpretuje pliki i umożliwia programowanie produkcji bezpośrednio na maszynie. Dro-ga od obrabianego materiału do gotowego elementu jest przy tym pewniejsza. Ryzyko błędu podczas programowania wielokrotnie się zmniejsza, także dlatego, że wyświetlana jest symula-cja obróbki napisanego programu wraz z modelem Solid Model. Dzięki temu operator od razu widzi, czy programowanie jest odpowiednie do gotowego elementu, i w razie potrzeby może je skorygować.


Sterowanie HURCO: praktyczne rozwiązanie całkowicie zorientowane na potrzeby użytkowników (foto: HURCO)

 

Większa rentowność dzięki szybkiemu programowaniu

Maszyny HURCO są wyposażone w sterowanie dialogowe „Max5” z intuicyjną obsługą. „To nasze niepowtarzalne i absolutnie wyjątkowe rozwiązanie” — podkreśla Michael Auer, prezes HURCO GmbH. „Jest najszybsze w branży i niesamowicie podnosi wydajność maszyn”. Dzięki niemu pliki DXF można wczytywać bezpośrednio do sterowania CNC. Przetwarzanie rysunku lub szkicu w gotowy program zajmuje tylko chwilę, co przyczynia się do zwiększenia rentowno-ści produkcji prototypów, produkcji pojedynczej oraz małej produkcji seryjnej.

 

Tak to wygląda w praktyce: http://bit.ly/2Gi5MXd

 

O firmie HURCO

HURCO Companies Inc. została założona w roku 1968. Specjalizujące się w branży technologii przemy-słowych przedsiębiorstwo projektuje i produkuje interaktywne systemy sterowania komputerowego, opro-gramowanie i sterowane komputerowo obrabiarki i komponenty obrabiarek. Głównym obszarem specjali-zacji grupy jest umożliwienie indywidualnej produkcji elementów pojedynczych i niewielkich serii na po-trzeby klienta w ramach większych przedsiębiorstw działających w branżach takich jak przemysł lotniczy i kosmiczny, obronny, technika medyczna, energetyka, transport i techniki komputerowe. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Indianapolis, Indiana (USA), posiada zakłady produkcyjne na Tajwanie, we Włoszech i w USA. Grupa sprzedaje swoje produkty w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Spółki córki działające w Niemczech, Włoszech, Francji, Anglii, Polsce, Chinach, Indiach, Singapurze, RPA i USA zajmują się dys-trybucją, serwisem technicznym i aplikacyjnym oraz obsługą klientów.

www.hurco.com 

HURCO GmbH Deutschland z siedzibą w Pliening pod Monachium to spółka córka HURCO odgrywająca kluczową rolę. Spółka ta zajmuje się koordynacją sprzedaży i obsługi klienta w całej Europie. Filia w Niemczech istnieje od 1988 roku i zatrudnia bez mała 100 pracowników.

www.hurco.pl

 

Kontakt

HURCO GmbH, Gewerbestraße 5 a, 85652 Pliening, Niemcy
Imke Blohm
Telefon: +49 89 905094 28
Faks: +49 89 905094 90
iblohm@hurco.de

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.