Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

MOULDING EXPO 2019
MOULDING EXPO 2019

Informacje prasowe

 

Światowa premiera: DMC 1850 V

2018-06-20

Jako największy model udanych pionowych centrów obróbczych DMG MORI, nowy DMC 1850 V wypełnia lukę pomiędzy mniejszymi DMC 1450 V i maszynami z kolumną ruchomą DMF.

 

Światowa premiera:
DMC 1850 V

 

Nowy rozmiar pionowych centrów obróbczych z osią X 1850 mm i max. nośności 3000 kg


  • 36 miesięczna gwarancja na wszystkie wrzeciona MASTER bez ograniczenia czasu pracy
  • Wrzeciono inlineMASTER o prędkości obrotowej 15 000 obr / min, opcjonalnie speedMASTER do 20 000 obr / min, a także wrzeciono o wysokiej prędkości 40 000 obr / min
  • Opcjonalne SK 50 / HSK-A100 jako wrzeciono powerMASTER o 288 Nm
  • Magazyn narzędzi toolSTAR z czasem wymiany narzędzia 0,9 sek. o pojemności do 120 narzędzi
  • Dokładność kołowa <5 μm i stabilność termiczna dzięki zintegrowanej koncepcji chłodzenia i systemowi pomiarowemu SmartSCALE  firmy MAGNESCALE
  • Zwiększona stabilność i dokładność dzięki jednoczęściowemu łożu maszynowemu z żeliwa szarego i bezpośrednio sprzężonym napędom z posuwem szybkim 42 rpm m/min
  • Maks. waga przedmiotu obrabianego 3000kg
  • Obrabiane przedmioty o wymiarach do 1850 x 700 x 550 mm (wymiary stołu 2160 x 750 mm)
  • Nowy DMG MORI Stealth Design
  • CELOS z SIEMENS lub CELOS z HEIDENHAIN (TNC 640)

 


DMG MORI umieszcza nowy DMC 1850 V pomiędzy mniejszymi modelami siostrzanymi
i większymi maszynami z kolumną ruchomą DMF.

 

 

Seria DMC od wielu lat imponuje obróbką pionową dzięki solidnej konstrukcji maszyny, innowacyjnej koncepcji chłodzenia i modułowej konstrukcji zapewniającej rozwiązania dla precyzyjnej obróbki i cięcia o dużej wytrzymałości. DMG MORI wdrożyło i jeszcze bardziej ulepszyło te zalety także dla DMC 1850 V. „Maszyna imponuje ogromną stabilnością i sztywnością, którą osiąga się dzięki jednoczęściowemu łożu maszynowemu z żeliwa szarego”, mówi Markus Rehm, dyrektor zarządzający DECKEL MAHO Seebach GmbH. Ponadto DMC 1850 V zwraca uwagę dużą precyzją mechaniczną, co znajduje odzwierciedlenie w dokładności, jaką można uzyskać na obrabianym przedmiocie. Rezultatem jest dokładność okrągła poniżej 5 μm na wszystkich trzech poziomach, a także wyższa o 20 procent prędkość usuwania materiału. Duży zakres przesuwu na osi X, wynoszący 1850 mm, precyzyjnie pozycjonuje DMC 1850 V pomiędzy mniejszymi siostrzanymi maszynami serii DMC V i większymi maszynami serii DMF. Nowe pionowe centrum obróbkowe umożliwia zatem wszechstronne zastosowanie w inżynierii mechanicznej produkcji form i tłoczników oraz w sektorze lotniczym. Różne branże wymagają indywidualnych rozwiązań maszynowych. „W oparciu o szczegółową analizę rynku, udało nam się połączyć w koncepcji maszyny DMC 1850 V różne wymagania w zakresie obróbki pionowej w zakresie 3 i 4 osi. Dzięki temu DMC 1850 V DMG MORI odpowiada na zapotrzebowanie rynku na pionowe centrum obróbcze z dużym obszarem roboczym i dużym obciążeniem stołu. Zakresy przesuwu wynoszą 1850 x 700 x 550 mm w kierunku X, Y i Z, natomiast stół o wymiarach 2160 x 750 umożliwia zamocowanie przedmiotów o masie do 3000 kg. Dzięki otwarciu drzwi wynoszącemu 1 967 mm i odległości otworu drzwiowego od środka stołu wynoszącej zaledwie 677 mm obszar roboczy jest ergonomiczny i łatwo dostępny.

Duża różnorodność wrzecion dla każdego obszaru zastosowań, szybkie przesuwy 42 m / min i przyspieszenie 5 ms² we wszystkich osiach wspierają wysoką wydajność DMC 1850 V. Oprócz wrzeciona inlineMASTER w standardzie zakres składa się z dokładnych wrzecion z prędkością do 40 000 obrotów na minutę i wrzecion powerMASTER do ciężkiego cięcia z momentem obrotowym do 288 Nm. Modele wrzecion MASTER dostępne są od drugiej połowy 2019 r. DMG MORI udziela 36 miesięcznej gwarancji na wrzeciona MASTER -niezależnie od wydajności eksploatacyjnej. Standardowa wersja  DMC 1850 V zapewnia magazyn o pojemności 20 narzędzi. Opcjonalnie można ją zwiększyć do 120 narzędzi. Maksymalna długość narzędzia wynosi 400 mm. DMG MORI umieścił system wymiany narzędzi na zewnątrz obszaru roboczego, aby uniknąć kolizji i chronić przed wiórami. Strome skosy o kącie 35 ° w łożu maszyny, połączone z przenośnikiem wiórów i płukaniem obszaru roboczego zapewniają niezawodne usuwanie wiórów. Spłukiwanie jest dostępne jako opcja, która dodatkowo poprawia transport wiórów.


Płyta formy do maty samochodowej
 

Dzięki bezpośredniemu napędowi śrub kulowych po obu stronach we wszystkich osiach, DMC 1850 V osiąga imponującą jakość powierzchni i dokładność okrągłą poniżej 5 μm. Do tej precyzji przyczyniają się bezpośrednie bezwzględne systemy pomiaru ruchu dostępne w standardzie, podobnie jak innowacyjna koncepcja chłodzenia chroniąca przed wpływami termicznymi. Obejmuje ona chłodzenie silnika oraz kołnierza wrzeciona roboczego, chłodzenie bloku łożyskowego nakrętki napędowej śruby kulowej osi Y i Z, chłodzenie tulei silników napędowych, jak również kołnierze łożyska kulkowego z napędem śrubowym osi X, Y i Z. Ponadto DMC 1850 V ma wewnętrzne chłodzenie napędu śrub kulowych osi X i chłodzenie szyn dociskowych prowadnicy liniowej w X, Y i Z. Umożliwia to wysoką długoterminową dokładność maszyny.

Na zewnątrz uwydatnia się zorientowany na funkcje, ukryty design DMC 1850 V. Linia świetlna wyraźnie pokazuje odpowiedni stan maszyny, magazyn narzędzi może być optymalnie dopasowany do potrzeb klienta a doskonała widoczność obróbki jest możliwa w każdej chwili dzięki dużym panelom widokowym, również po prawej stronie kabiny. Ruchomy wyświetlacz dotykowy o przekątnej 21,5 cala umożliwia również stały wgląd operatora do obszaru roboczego. Do wyboru są dwa układy sterowania obrabiarki: CELOS z Siemens 840D solutionline i CELOS z HEIDENHAIN TNC 640.

 

 

Źródło: DMG MORI Polska Sp. z o.o.

 

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.