Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

MOULDING EXPO 2019
MOULDING EXPO 2019

Informacje prasowe

 

parts2clean 2018 (23-25 października)

2018-07-25

Lekka konstrukcja, zmieniające się technologie produkcji i powlekania, nowe materiały i kombinacje materiałów, cyfryzacja produkcji, elektromobilność i pojazdy autonomiczne - trendy te wywierają presję na producentów, aby czyścili części i ich powierzchnie według coraz wyższych standardów.

 

parts2clean 2018 (23-25 października):
Program wspierający dla parts2clean: obszerny know-how
i wartość dodana dla przyszłościowego czyszczenia części

"Rozwiązania oferowane przez wystawców na tegorocznych targach parts2clean zostały zaprojektowane tak, aby nie tylko odpowiadać aktualnym standardom czystości części i podzespołów, ale także jeszcze bardziej rygorystycznym wymaganiom stawianym w przyszłości - i to przy konsekwentnie niezawodnych wynikach i przystępnych cenach ", zauważył Olaf Daebler, dyrektor globalny działu secondclean w Deutsche Messe. 

Ale produkty i usługi prezentowane przez wystawców to nie jedyny powód, dla którego parts2clean jest koniecznością dla użytkowników technologii czyszczenia z każdej gałęzi przemysłu; program wspierający oferuje również niezrównane bogactwo know-how i wartości dodanej. Wśród wydarzeń towarzyszących odbędą się również bogate w informacje, dwujęzyczne Forum Przemysłowe i związane z nim Forum Innowacji i QSRein 4.0, a także specjalna prezentacja dotycząca "Przepływu procesów w czyszczeniu części, w tym sprawdzanie czystości"

Specjalne prezentacje - gorące tematy

Specjalna prezentacja "Przepływ procesowy w czyszczeniu części, w tym sprawdzanie czystości", wystawiona w połączeniu z CEC (Cleaning Excellence Center), zapewnia bezpośrednią transmisję po gratowaniu detali, czyszczenie i bezproblemowy transport części z komory do czystego pomieszczenia zgodnego z klasą ISO 7 w celu sprawdzenia czystości za pomocą wózka transferowego kompatybilnego z tym pomieszczeniem.

Kontrole te są również wykonywane na żywo i obejmują szereg procesów: płukanie, suszenie filtrów, analizę grawimetryczną, wizualne kontrole przy użyciu mikroskopu optycznego i generowanie protokołu. Specjaliści w dziedzinie czystości przemysłowej oprowadzą zwiedzających (z przewodnikiem) po tej specjalnej prezentacji we wszystkie trzy dni wystawy (poranki i popołudnia).

Odwiedzający na specjalnym wyświetlaczu zapoznają sie z tematem roli automatyzacji w czyszczeniu części oraz odkryją, jakie rozwiązania są już dostępne dla aplikacji, takich jak roboty do obsługi części, i jakie przyszłe trendy zaczynają się pojawiać na rynku. Kolejna specjalna prezentacja nosi tytuł "QSRein 4.0 - Możliwości czyszczenia części przemysłowych". Koncentruje się na nowych podejściach i możliwościach w inżynierii instalacji oraz na rozwiązaniach procesowych do czyszczenia części.

Wiedza i innowacje dotyczące części i czyszczenia powierzchni

Trzydniowe Forum Przemysłowe podczas parts2clean, organizowane przez Fraunhofer Cleaning Technology Alliance (FAR), jest jednym z najbardziej szanowanych na świecie zasobem wiedzy na temat części i czyszczenia powierzchni. Rozmowy renomowanych ekspertów z branży i nauki będą tłumaczone symultanicznie (język niemiecki <> angielski) i są zgrupowane w ramach następujących tematów: "Procesy czyszczenia", "Utrzymanie i obsługa łańcuchów instalacji i procesów", "Analityka", "Raporty terenowe i przykłady najlepszych praktyk z różnych sektorów" oraz "Automatyzacja / robotyka i przemysł 4.0 w czyszczeniu części". "Dzięki swoim gościom i jakości dostarczanych informacji, Forum Przemysłu parts2clean skutecznie służy jako seminarium wysokiego kalibru", komentuje Daebler, dodając: "A forum jest otwarte dla wszystkich gości parts2clean." 

 

Pełny program forum branżowego i sesje specjalne będą dostępne od około połowy września na stronie parts2clean
w menu "Supporting programme".

 

Zwiedzanie z przewodnikiem - najkrótsza droga do idealnego rozwiązania

Program Guided Tours umożliwia odwiedzającym profesjonalistom zbieranie informacji o wszystkim, co jest dla nich szczególnie interesujące, przy jednoczesnym zapoznaniu się z najnowszymi osiągnięciami technicznymi. W związku z tym wycieczki obejmują każde ogniwo łańcucha procesu czyszczenia. Wycieczki będą trwały około dwóch godzin i będą dostępne dla grup do 25 osób (maks.) we wszystkie trzy dni trwania targów. Każda trasa prowadzona jest przez przeszkolonego przewodnika z komentarzem w języku angielskim.

 

Deutsche Messe AG

Jako jeden z największych na świecie organizatorów targów dóbr inwestycyjnych Deutsche Messe (Hannover, Niemcy) organizuje wiele wydarzeń w Niemczech i na całym świecie. Z przychodami w wysokości 356 milionów euro w 2017 roku Deutsche Messe plasuje się w czołówce pięciu największych producentów targów w Niemczech. Firma regularnie organizuje wiele wydarzeń o międzynarodowej renomie przez strony trzecie. Zatrudniając ponad 2100 pracowników i sieć 58 partnerów handlowych Deutsche Messe jest obecna w ponad 100 krajach.

 

 

Źródło: SCHULZ.PRESSE.TEXT

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.