Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

Rozwiązanie procesowe do obróbki wszystkich rodzajów korbowodów

2018-08-23

Korbowody to silnie obciążone części silnika. Aby uwzględnić redukcję zatrudnienia i redukcję emisji CO2, korbowody stają się coraz lżejsze. Osiąga się to z jednej strony dzięki zastosowaniu wytrzymałych i innowacyjnych materiałów, a z drugiej strony dzięki nowoczesnym procesom produkcyjnym. Zmienia to również kształt prętów łączących i zwiększa się różnorodność kształtów. MAPAL oferuje pełny proces obróbki różnych typów prętów łączących - zarówno na linii produkcyjnej lub centrum obróbkowym, jak i na mokro lub obróbce MQL.

 

Rozwiązanie procesowe
do obróbki wszystkich rodzajów korbowodów

 

 

Podczas obróbki korbowodu, mały otwór łączący w szczególności stanowi wyzwanie. W zależności od geometrii występują zupełnie różne sytuacje wiercenia. Na przykład dla różnych kształtów korbowodu, płaskich, głębokich i stożkowych powierzchni sferycznych. Firma MAPAL opracowała modułową koncepcję narzędzi do wiercenia z wymiennymi płytkami specjalnie do tego rodzaju obróbki. Zastosowano tutaj promieniowo zintegrowane, spiekane płytki wymienne, każda z czterema krawędziami tnącymi.

Umieszczenie płytek wieloostrzowych i rowków wiórowych jest dostosowane do specjalnych wymagań różnych sytuacji wiercenia. Dostosowane są także materiały do cięcia. Między innymi zastosowano nową powłokę CVD firmy MAPAL, która łączy poprzednio przeciwstawne parametry wysokiej ciągliwości i odporności na zużycie, a tym samym umożliwia obróbkę ze znacznie wyższymi prędkościami skrawania niż wcześniej.

Korpus nowych narzędzi jest wykonany z materiału o właściwościach ze znacznie mniejszymi wibracjami. Centralne doprowadzanie chłodziwa w uchwycie zapewnia optymalne dostarczanie chłodziwa bezpośrednio na krawędzie tnące. Oznacza to znaczny wzrost niezawodności i stabilności procesu podczas obróbki otworów.

Jako dostawca, MAPAL oferuje nie tylko optymalne narzędzia, ale również uchwyty idealnie dopasowane do danego rodzaju obróbki, w tym hydrauliczne uchwyty mocujące lub HTC o małym prześwicie w miejscach trudno dostępnych, takich jak otwór olejowy. Dzięki mechatronicznemu narzędziu uruchamiającemu TOOLTRONIC, MAPAL oferuje również odpowiednie rozwiązanie dla skomplikowanych geometrii, na przykład otworów, które nie są okrągłymi lub ukształtowanymi otworami z rowkiem olejowym. W ten sposób MAPAL oferuje klientom kompletny proces z minimalnymi zmianami narzędzi, który jest specjalnie dostosowany w każdym przypadku do panujących warunków.

 

Źródło: MAPAL Dr. Kress KG

 

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.