Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

Pełna gotowość do całodobowej produkcji: zautomatyzowany załadunek obrabiarek HURCO

2018-09-06

Firmy HURCO oraz EROWA – specjalista w dziedzinie automatyzacji procesów – przedstawiają wspólne rozwiązanie do zautomatyzowanego załadunku obrabiarek. Rozwiązanie to integruje centra obróbkowe CNC HURCO z systemem produkcji EROWA za pomocą interfejsu DNC. Oznacza to, że oprogramowanie tego systemu przejmuje zadania organizacyjne i realizuje zgodnie z programem zlecenia produkcyjne na podłączonych centrach obróbkowych. System EROWA Robot Compact 80 dokonuje zautomatyzowanej wymiany przedmiotów obrabianych. System ładowania jest przeznaczony do obsługi jednej lub dwóch maszyn i perfekcyjnie harmonizuje z wieloosiowymi centrami obróbkowymi firmy HURCO.

 

Pełna gotowość do całodobowej produkcji: zautomatyzowany załadunek obrabiarek HURCO 


(foto: HURCO/EROWA)
 

Wzrost produktywności dzięki systemom ładowania

„Współpracujemy z różnymi dostawcami zautomatyzowanych systemów ładowania”, wyjaśnia Michael Auer, prezes HURCO Niemcy. „Potrafimy dzięki temu sprostać różnym stawianym przez klientów wymaganiom i torować naszym klientom drogę do zrównoważonego wzrostu produktywności”. System zautomatyzowanego załadunku umożliwia na przykład zwiększenie wydajności w zakresie produkcji pojedynczych części i małej produkcji seryjnej bez potrzeby zaangażowania dodatkowych pracowników do obsługi maszyn. Firma HURCO posuwa się we współpracy z firmą EROWA o krok dalej, gdyż koncepcja jej partnera, „Flexi-ble Manufacturing Concept”, zapewnia odpowiednie warunki ramowe do integracji ma-szyn HURCO z cyfrowym, kompletnym systemem. 

Sprawdzony, cyfrowy system produkcji złożony z maszyn EROWA i HURCO zostanie zaprezentowany w trakcie targów AMB 2018. Po obu stronach wąskiego systemu EROWA Robot Compact 80 można zadokować po jednym centrum obróbkowym CNC. Elementy przeznaczone do obróbki są udostępniane w komórce robota na tackach. Zintegrowane z komórką ramię robota pozycjonuje każdy z elementów indywidualnie w centrum obróbkowym HURCO, a po zakończeniu produkcji pobiera obrabiane przedmioty, aby z powrotem odłożyć je w komórce na tackach. Komórką steruje system sterujący procesami EROWA JMS 4.0 ® pro. „Operatorowi pozostaje już właściwie tylko zaprogramowanie obrabiarki i załadowanie regałów w komórce”, wyjaśnia Michael Auer. 


firmy HURCO oraz EROWA – specjalista w dziedzinie automatyzacji procesów – przedstawiają wspólne rozwiązanie do zautomatyzowanego załadunku obrabiarek. Rozwiązanie to integruje centra obróbko-we CNC HURCO z systemem produkcji EROWA za pomocą interfejsu DNC. (foto: HURCO/EROWA)
 

Mniej czasu poświęcanego na programowanie dzięki opcji importu Solid Model 

Łatwość programowania z zastosowaniem opcji importu Solid Model zostanie zademonstrowana przez firmę HURCO na targach AMB 2018 na przykładzie kilku typów maszyn: nowa opcja umożliwia bezpośredni import modeli 3D dostępnych w postaci pliku STEP. Opcja importu interpretuje dane i umożliwia programowanie produkcji na maszynie. Przyczynia się to do zaoszczędzenia poświęcanego na programowanie czasu i w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko po-pełnienia błędów programistycznych.

Niezawodne tokarki o długim okresie użytkowania

Firma HURCO zaprezentuje na targach AMB 2018 swoją ofertę tokarek wieloosiowych do toczenia i kompletnej obróbki przedmiotów obrabianych średniej wielkości na przykładzie solidnej tokarki TMM8i. Również i ta maszyna może zostać szybko i sprawnie zaprogramowana przez operatora. Z łatwością można importować rysunki DXF oraz indywidualnie łączyć ze sobą me-tody programowania dialogowego oraz NC. Każda stacja narzędziowa rewolwera daje możliwość stosowania napędzanych narzędzi, co upraszcza konfigurowanie maszyny.

Perfekcyjne powierzchnie z centrami obróbkowymi Takumi 

Oprócz tego firma HURCO przedstawi na swoim stoisku informacje o urządzeniach serii H firmy Takumi. Maszyny bramowe są szybkie, pracują z doskonałą precyzją i nadają się dzięki temu zwłaszcza do produkcji narzędzi i form. Absolutne, bezpośrednie systemy pomiarowe drogi, napędy bezpośrednie wszystkich osi oraz elektroniczna kompensacja temperatury stanowią część wyposażenia podstawowego. Maszyny są wyposażone w sterowanie Heidenhein, które umożliwia programowanie dialogowe, równoległe oraz dowolne programowanie konturów, jak również programowanie ISO NC. 

 

Informacje o tym, w jaki sposób połączenie obrabiarki z robotem załadowczym prowadzi do większej wydajności produkcji, zostaną przedstawione przez firmę HURCO w trakcie targów AMB 2018. Oprócz tego firma zaprezentuje na swoim stoisku targowym nową opcję importu Solid Model, jak również tokarki HURCO i centra obróbkowe Takumi.

Firma HURCO na targach AMB (18.09. –22.09.2018):
Hala 10, D53

 

O firmie HURCO

HURCO Companies Inc. została założona w roku 1968. Specjalizujące się w branży technologii przemysłowych przedsiębiorstwo projektuje i produkuje interaktywne systemy sterowania komputerowego, oprogramowanie i sterowane komputerowo obrabiarki i komponenty obrabiarek. Głównym obszarem specjalizacji grupy jest umożliwienie indywidualnej produkcji elementów pojedynczych i niewielkich serii na potrzeby klienta w ramach większych przedsiębiorstw działających w branżach takich jak przemysł lotniczy i kosmiczny, obronny, technika medyczna, energetyka, transport i techniki komputerowe. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Indianapolis, Indiana (USA), posiada zakłady produkcyjne na Tajwanie, we Włoszech i w USA. Grupa sprzedaje swoje produkty w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Spółki córki działające w Niemczech, Włoszech, Francji, Anglii, Polsce, Chinach, Indiach, Singapurze, RPA i USA zajmują się dystrybucją, serwisem technicznym i aplikacyjnym oraz obsługą klientów.

www.hurco.com 

HURCO GmbH Deutschland z siedzibą w Pliening pod Monachium to spółka córka HURCO odgrywająca kluczową rolę: Spółka ta zajmuje się koordynacją sprzedaży i obsługi klienta w całej Europie. Oddział w Niemczech istnieje od 1988 roku i zatrudnia około 100 pracowników.

www.hurco.de

 

Kontakt
HURCO GmbH, Gewerbestraße 5 a, 85652 Pliening
Imke Blohm
Telefon: +49 89 905094 28, faks: +49 89 905094 90
iblohm@hurco.de
 

  Filmy i przykłady zastosowań można znaleźć na kanale YouTube firmy HURCO 

 

 

 

 Źródło: HURCO GmbH

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.