Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

MOULDING EXPO 2019
MOULDING EXPO 2019

Informacje prasowe

 

Premiera narzędzi do wiercenia Nikko Tools na targach AMB

2018-09-14

Włoska firma Sorma wystawi na targach AMB w Stuttgarcie szeroką gamę nowych produktów do wiercenia i frezowania z mocowaniem mechanicznym i monolitycznych. Na stoisku 3-E57 światła reflektorów będą skierowane zwłaszcza na narzędzia Nikko Tools, marki, w której dokonano znaczącego umocnienia gamy systemów do wiercenia, wprowadzając rozwiązania z wymiennymi końcówkami i dodając do katalogu produkty monolityczne z wysokowydajnego węglika spiekanego.

 

Premiera narzędzi do wiercenia Nikko Tools
na targach AMB

 

Swoją premierę będzie miała nowa rodzina wierteł z wymiennymi końcówkami DEX Drill, dostępnych początkowo w wersjach 3xD i 5XD, o średnicach od 12 do 20 mm, z geometrią ostrza wiertła typu general purpose (GP). Główne przeznaczenie serii DEX Drill to wiercenie w materiałach klas ISO P i ISO K, jednak wiertła te zapewniają dobre efekty i doskonałą niezawodność również w przypadku obróbki materiałów klasy ISO M.

Marka Nikko Tools od lat koncentruje się w swojej działalności na systemach mocowania mechanicznego, a poprzez swoją obecność na targach AMB zamierza dołączyć do zupełnie nowego segmentu, wprowadzając nową linię NSD obejmującą wiertła monolityczne z węglika spiekanego. Narzędzia te projektowane są z myślą o zapewnianiu niezwykle wszechstronnego rozwiązania o wysokiej wydajności klientom wymagającym wykonywania otworów o średnicach, które trudno jest skutecznie uzyskać w przypadku wierteł z mocowaniem mechanicznym lub z wymiennymi końcówkami. Wiertła Nikko Tools NSD dostępne będą od razu w następujących klasach geometrii ostrza:

- General Purpose (GP) do stosowania z materiałami klas ISO P, ISO K i ISO M, w wersjach 3XD i 5XD z otworem i bez, ze średnicami w zakresie od 3 mm do 20 mm;

- Smooth Cut (SC) do stosowania z materiałami klas ISO M, ISO P i ISO S, w wersji z otworem 3xD i 5XD, ze średnicami w zakresie od 3 mm do 20 mm.

Obie geometrie ostrza będą występować w wymiarach dziesiętnych aż do średnicy 12 mm i w wymiarach połowicznych, od 12 mm do 20 mm.

Trzecią sporą nowością Nikko, jaka zostanie zaprezentowana w Niemczech przez firmę Sorma, będzie gama systemów do wiercenia wykorzystujących wiertła pilotujące 6xD i 9XD z rodziny DRS, dostępne w średnicach od 18 do 30 mm, stanowiące uzupełnienie linii, która – w nieco ponad rok od wprowadzenia gam 2xD, 3xD, 4XD i 5xD – zdołała już odnotować znaczny sukces w Europie.

 

     

 

«Od momentu wprowadzenia pierwszego katalogu Nikko Tools w 2006 roku naszym celem było utworzenie oferty produktów o niezwykle wysokiej jakości, koncentrując się kolejno na poszczególnych segmentach – mówi Giancarlo Galluzzi, General Manager firmy Sorma. – Pozwoliło nam to lepiej zaspokajać potrzeby naszych klientów poprzez opracowywanie nie tylko nowych produktów, lecz także rozwijanie specyficznej, wysoce wyspecjalizowanej wiedzy. Poczynając od zaawansowanych materiałów, a następnie wprowadzając węgliki oraz linie do toczenia i frezowania, postawiliśmy na stworzenie kompletnej i wszechstronnej gamy wyrobów do wiercenia. Obecnie, poza rozwiązaniem z wkładkami DRS i rodziną wierteł składanych DEX Drill, wprowadzamy również wykonane z węglika spiekanego produkty monolityczne. Uzupełnienie katalogu (który powstał i rozwijany był latami pod kątem segmentu rozwiązań z mocowaniem mechanicznym) o gamę wysokowydajnych wierteł monolitycznych, pozwala nam lepiej zaspokajać wszelkie potrzeby naszych klientów, zarówno pod względem aplikacji, jak i pod kątem średnic i długości wierteł, nigdy nie rezygnując przy tym z niezawodności i doskonałych rezultatów».

 

Oprócz produktów do wiercenia Nikko Tools zaprezentuje na targach AMB również inne wyroby wprowadzone ostatnio do katalogu Update 2018, między innymi poszerzoną gamę wysoce zaawansowanych produktów do wiercenia HF4PLUS oraz nową gamę płytek skrawających do toczenia, zarówno z cermetalu, jak i z drobnoziarnistego węglika spiekanego.

 

Dodatkowe informacje o gamie produktów Nikko Tools dostępne są na stronie www.nikkotools.com, z której można również pobrać katalog Update 2018.

Na targach Sorma wystawi także linię monolitycznych narzędzi do wiercenia i frezowania Osawa, szczególnie koncentrując się na liniach narzędzi do zastosowań uniwersalnych, takich jak wiertła z węglika spiekanego HPU oraz frezy HF ze zmiennym kątem pochylenia spirali i o różnym skoku. Szczegółowe informacje na temat gamy Osawa można uzyskać na stronie www.osawa.it

Aby umówić się na spotkanie podczas targów lub uzyskać dodatkowe informacje o wystawianych na AMB produktach, prosimy o kontakt pod adresem info@sorma.net

 

Zapraszamy na targi AMB

stoisko 3-E57

 

O firmie Sorma

Sorma to włoska firma zajmująca się dystrybucją narzędzi do obróbki skrawaniem dla przemysłu mechanicznego oraz narzędzi do cięcia i obróbki kamienia, szkła, ceramiki, metalu i kompozytów. Założona w 1950 roku firma Sorma od zawsze stawia na innowacyjność jako niezbędny element sukcesu, a wszystko po to, by oferować na rynku produkty o niezwykle wysokiej jakości, zapewniając przy tym doskonały poziom obsługi. Takie podejście to główna siła napędowa rozwoju firmy, która obecnie dostarcza swoje wyroby do 66 krajów i w swych działaniach może liczyć na 100 zatrudnionych osób. Dział firmy specjalizujący się w narzędziach dla przemysłu mechanicznego zajmuje się dystrybucją marek znanych na rynkach całego świata ze względu na wysoką jakość ich produktów, rozwój technologiczny i szeroką ofertę.

- Osawa. Gama narzędzi monolitycznych, która obejmuje wiertła z węglika spiekanego, wiertła z HSS-HSS/Co do zastosowań ogólnych i wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka wydajność; frezy z węglika spiekanego do przewidujących wysoką prędkość obróbki stali hartowanej, stali nierdzewnej, nadstopów i do użytku ogólnego; frezy z HSS i HSS-P; pilniki obrotowe z węglika spiekanego o wysokiej jakości, dostępne w różnego rodzaju formach i w dużym zakresie geometrii.

- Nikko Tools. Kompletna gama rozwiązań z mocowaniem mechanicznym z zaawansowanych materiałów (PCD i PCBN), ceramiki i węglika spiekanego do prac związanych z toczeniem, frezowaniem, gwintowaniem, wierceniem i rowkowaniem. Oferta Nikko jest nieustannie rozszerzana dzięki dedykowanemu zespołowi wdrożeniowemu, który współpracuje z najbardziej innowacyjnymi producentami z całego świata. 

- Sorma. Gama narzędzi silnie ścierających, która obejmuje wszystkie sektory przemysłowe: od obróbki materiałów kompozytowych po nadstopy wykorzystywane w aeronautyce, na wyrobach ceramicznych dla branży elektronicznej skończywszy. Będąca pionierem w rozwoju i sprzedaży tego typu narzędzi firma Sorma jest globalnym dostawcą narzędzi silnie ścierających: zajmuje się nie tylko produktami standaryzowanymi, lecz także poszukiwaniem specjalistycznych rozwiązań dostosowanych do potrzeb klienta.

We Włoszech firma Sorma jest również dystrybutorem wyrobów marek Yamawa (rozwiązania z zakresu gwintowania), Kemmer (systemy do rowkowania i obcinania) oraz produktów firm z Grupy LMT: Fette, Kieninger, Onsrud i Belin. 

 

Źródło: Sorma S.p.A.

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.