Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

MonoReam - zoptymalizowane chłodzenie dla rozwiercania

2018-10-31

Rozwiertaki z wieloma ostrzami są narzędziem z wyboru, gdy wymagane są wysokie prędkości skrawania i krótkie czasy obróbki. Biorąc pod uwagę ograniczenia konwencjonalnych metod produkcji, nie było dotychczas możliwe, aby stalowe korpusy narzędzi kierowały płyn chłodzący dokładnie do wszystkich obszarów funkcjonalnych narzędzia.

 

MonoReam
- zoptymalizowane chłodzenie dla rozwiercania

Należało wybierać kompromisowe rozwiązania w projektowaniu otworów kanałów chłodziwa. Dzięki produkcji addytywnej  MAPAL udało się teraz przeprojektować doprowadzenie chłodziwa i formę wylotu chłodziwa oraz idealnie dopasować system do operacji rozwiercania.

 

 

Dzięki specjalnym wylotom chłodziwa w rozwiertakach z wieloma ostrzami, płyn chłodzący może być teraz dostarczany dokładnie tam, gdzie jest potrzebny. W ten sposób zapewnione jest optymalne usuwanie wiórów i idealne chłodzenie, a także wydajne smarowanie krawędzi skrawających i fazowanie łuku. Z kolei ten aspekt powoduje mniejsze zużycie ścierne, lepsze usuwanie wiórów oraz zoptymalizowane wyniki obróbki.

Wszystkie rozwiertaki z trzech serii MonoReam są dostępne z nowymi, produkowanymi dodatkowo głowicami narzędziowymi, a zatem zoptymalizowane chłodzenie i smarowanie - nawet przy użyciu MQL. Rozwiertaki MonoReam są dostępne w wersji stałej (600), rozszerzonej (700) i regulowanej (800). Te trzy serie są wymienne. Jako wersje proste, lewoskrętne, krótkie i długie, nadają się do otworów przelotowych lub ślepych i mogą być zaprojektowane z odpowiednimi materiałami do cięcia, przewodami i powłokami tnącymi w zależności od obrabianego materiału. Zapewnia to dostępność optymalnego narzędzia dla każdych wymagań produkcyjnych.Z nową serią MonoReam, MAPAL przedstawia pierwszy rozwiertak wykonany metodą addytywną.

 

MAPAL - oprzyrządowanie sukcesem klienta
MAPAL Präzisionswerkzeuge Dr. Kress KG jest jednym z wiodących międzynarodowych dostawców precyzyjnych narzędzi do obróbki praktycznie wszystkich materiałów. Firma założona w 1950 r. zaopatruje czołowych klientów z branży motoryzacyjnej i lotniczej oraz z inżynierii maszyn i instalacji. Dzięki swoim innowacjom rodzinna firma wyznacza trendy i standardy w produkcji i technologii obróbki. MAPAL postrzega siebie jako partnera technologicznego, wspierającego swoich klientów w opracowywaniu wydajnych i oszczędzających zasoby procesów obróbki za pomocą indywidualnych koncepcji narzędzi. Firma jest reprezentowana przez zakłady produkcyjne, przedstawicielstwa handlowe i przedstawicieli w 44 krajach na całym świecie. W 2017 roku Grupa MAPAL zatrudniała 5 250 pracowników, osiągając sprzedaż w wysokości 610 milionów euro.

 

Źródło: MAPAL Präzisionswerkzeuge Dr. Kress KG

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.