Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

MOULDING EXPO 2019
MOULDING EXPO 2019

Informacje prasowe

 

Wysoce elastyczne przewody Ethernet z certyfikatem UL 600 Volt dla Industry 4.0

2019-03-04

Przewody CAT5e lub CAT6 są niezbędne do wdrożenia Industry 4.0
w automatyzacji. Firma igus opracowała teraz dwa wysoce elastyczne przewody Ethernet, CFBUS.045 i CFBUS.049, przeznaczone specjalnie do stosowania w e-prowadniku. Nowe przewody CAT5e i CAT6 mają ulepszoną aprobatę UL dla rynku północnoamerykańskiego z napięciem 600 woltów. Zostały one pomyślnie przetestowane w laboratorium testowym igus przez ponad 76 milionów zgięć oraz są dostępne
z magazynu od długości 1 metra.

 

Wysoce elastyczne przewody Ethernet z certyfikatem UL 600 Volt dla Industry 4.0

Nowe przewody CAT5e i CAT6 do użytku w e-prowadnikach o zwiększonej żywotności i dopuszczeniu na rynek amerykański

 

Przemysłowy Ethernet to kolejny krok w kierunku cyfrowej fabryki jutra. Wiele badań wskazuje, że świat fieldbusów znajduje się w stanie stagnacji, a liczba węzłów Ethernet zwiększa się dwucyfrowymi wskaźnikami wzrostu. Wielu zapomniało, że systemy Fieldbus są zaprojektowane specjalnie dla trudnych, codziennych środowisk przemysłowych, podczas gdy Ethernet jest przeznaczony do czystego i bezpiecznego środowiska biurowego i serwerowego. Ale środowisko przemysłowe wymaga bezpiecznego i trwałego połączenia między komponentami. W związku z tym firma igus jest pierwszym dostawcą oferującym rodzinę przewodów z serii CFBUS.045 (CAT5e) i CFBUS.049 (CAT6), opracowaną specjalnie do stosowania w e-prowadnikach. Przez ponad 76 milionów zgięć i z promieniem gięcia 9,5 x d, przewody były w stanie wyraźnie zademonstrować ich wyjątkowo wysoką żywotność w wewnętrznym laboratorium testowym firmy igus. Ze względu na wysokiej jakości materiały przewodów oraz wysoką kompatybilność elektromagnetyczną dzięki specjalnemu, plecionemu ekranowaniu z 90% pokryciem, firma igus może teraz oferować nowe przewody o zwiększonym napięciu UL wynoszącym 600 woltów bezpośrednio z magazynu. Dzięki temu przewody Ethernet można bezpiecznie stosować wraz z przewodami napędowymi.

Przewody Ethernet z 36 miesięczną gwarancją na rynek amerykański

Z ponad 1 300 rodzajami igus oferuje największy na świecie asortyment przewodów do e-prowadników z międzynarodowymi certyfikatami, w tym przewody z certyfikatem UL. Specjalista od przewodów do ruchu od ponad 25 lat dostarcza przewody chainflex z aprobatą UL dla inżynierii mechanicznej. Dla firm eksportujących oznacza to łatwe wejście na rynek Stanów Zjednoczonych, ponieważ UL (Underwriters Laboratories) jest najbardziej znaną i wszechstronnie akceptowaną organizacją testową w USA. Regularnie publikuje normy i certyfikuje produkty takie jak przewody igus. Jeśli istnieją certyfikaty testowe dla przewodów, odprawa celna i uruchomienie są szybkie i sprawne. Ze względu na ciągłe testowanie wszystkich przewodów chainflex w wewnętrznym laboratorium testowym o powierzchni 2750 metrów kwadratowych, firma igus jest jedynym producentem na świecie, który oferuje 36-miesięczną gwarancję na kompletny asortyment przewodów, w tym nowe przewody Ethernet dla CAT5e i CAT6 


Dzięki nowym, bardzo elastycznym przewodom chainflex CFBUS.045 i CFBUS.049, firma igus opracowała trwałe przewody Ethernet z certyfikatem UL 600 Volt. 

 

 

Źródło: igus Sp. z o.o.

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.