Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

Duże instalacje filtracji firmy LTA Lufttechnik GmbH

2019-04-05

W zakładzie Mississippi firma Feuer uruchomiła w 2016 roku różne systemy filtracji, łącznie z systemami filtracji mokrej oraz suchej działającymi na zasadzie elektrostatycznej i mechanicznej separacji.

 

Hala produkcyjna – FEUER powertrain North America, Inc., Mississippi, USA

Duże instalacje filtracji firmy LTA Lufttechnik GmbH


Duża instalacja filtracji w hali produkcyjnej – FEUER powertrain North America, Inc., Mississippi, USA. (Źródło: LTA Lufttechnik GmbH)
 

 Pomysłowy koncept filtracji dla zakładu wałów korbowych

W zakładzie zaprojektowano i zamontowano łącznie cztery systemy filtracji LTA o całkowitej wydajności odsysania 104 000 m³/h przeznaczone do odsysania aerozoli. W tym celu ułożono cztery przewody rurowe o długości całkowitej 600 metrów. Celem było zastosowanie obsługiwanych w sposób redundantny systemów filtracji mokrej oraz suchej z automatycznym oczyszczaniem do usuwania emitowanych przez maszyny olejów, emulsji i pyłów. Wszystkie instalacje (1 × sucha, 2 × olejowa, 1 × emulsja) zostały wyposażone w oddzielną szafę sterowniczą, a emisja powietrza wylotowego była w sposób ciągły monitorowana. Oprócz tego każde przyłącze maszyny zostało wyposażone w separator kanałowy, klapę strumienia objętościowego oraz elastyczne węże poliuretanowe.


Duża instalacja filtracji w hali produkcyjnej – FEUER powertrain North America, Inc., Mississippi, USA.  (Źródło: LTA Lufttechnik GmbH)
 

Firma FEUER powertrain North America, Inc. jest jednym z czołowych producentów odlewanych i kutych wałów korbowych na świecie. W sumie w zakładzie eksploatowanych jest 61 maszyn, zarówno ze smarami chłodzącymi, jak i suchych, co sprawia, że odsysane powietrze jest obciążone cząstkami oleju, emulsji i pyłów. Wyzwanie stanowiło również zapewnienie efektywnej z energetycznego punktu widzenia eksploatacji urządzeń dla oleju i pyłu oraz dodatkowo z automatyczną funkcją oczyszczania. Oprócz odsysania niepalnych i/lub niewybuchowych pyłów z 21 maszyn zalicza się również do tego redundantną obróbkę na mokro do odsysania aerozoli na 16 maszynach do wiercenia z olejem, 16 szlifierkach i 8 maszynach do obróbki z emulsją. Podczas gdy pyły separowane za pomocą nowych systemów filtracji firmy LTA mogą być odtransportowane za pomocą ślimaka transportowego i dozownika celkowego do opcjonalnego pojemnika, oleje do wiercenia i szlifowania można bez problemu odseparować dzięki elektrostatycznym systemom filtracji ze zintegrowanym oczyszczaniem, a następnie albo przekazać je do utylizacji, albo po odpowiednim uzdatnieniu doprowadzić do ponownego użycia. Przemyślany koncept filtracji został uzupełniony o stały system monitorowania parametrów powietrza wylotowego bezpośrednio na kominach. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z centralnych urządzeń do filtracji powietrza LTA, które są w stanie prowadzić odsysanie na całej linii produkcyjnej. Automatycznie oczyszczane urządzenia filtracyjne umożliwiają ciągłe odsysanie naszych maszyn przy minimalnych nakładach konserwacji, zapewniając czyste powietrze w hali produkcyjnej”.

 

LTA Lufttechnik GmbH, lider technologii dla rozwiązań filtracyjnych.

Mając po swojej stronie firmę LTA Lufttechnik, będą Państwo w stanie rozwiązać każdy problem związany z filtracją. Z racji tego, że jesteśmy liderem technologicznym, traktujemy zagadnienie w sposób kompleksowy. Badamy, rozwijamy i produkujemy – z ponad 35-letnim doświadczeniem i dogłębnym zrozumieniem wymagań klientów. W ten sposób powstają technologiczne kamienie milowe dla przedsiębiorstw i koncernów na całym świecie. Proszę pozwolić, aby nasza szeroka wiedza stale działała na Państwa korzyść! Towarzyszymy Państwu w całym cyklu życia produktu, począwszy od doradztwa i planowania przez instalację i uruchomienie aż po profesjonalny serwis.

LTA Lufttechnik, można odetchnąć

 

Źródło: LTA Lufttechnik GmbH

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.