Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

METAV 2020
METAV 2020

Informacje prasowe

 

AM Solutions, marka grupy Rösler, rozszerza swoje portfolio o usługi drukowania 3D

2019-09-12

AM Solutions łączy wszystkie działania grupy Rösler dotyczące wytwarzania przyrostowego. Oprócz istniejących ofert w zakresie obróbki końcowej 3D (AM Solutions - obróbka końcowa 3D), ten oddział firmy zostanie we wrześniu poszerzony o AM Solutions - usługi drukowania 3D. Nowo założona firma (AM Solutions S.r.l.) z siedzibą we Włoszech zaoferuje kompleksowy pakiet usług w dziedzinie drukowania 3D. Usługi te obejmują nie tylko inżynierię, w tym optymalizację projektu produktu do wytwarzania przyrostowego, ale także faktyczne usługi drukowania 3D, obróbkę mechaniczną, wykończenie powierzchni i kontrolę jakości.

 

AM Solutions, marka grupy Rösler, rozszerza swoje portfolio o usługi drukowania 3D

Komponenty wytwarzane metodą addytywną - od wstępnego projektu do gotowych elementów

 

Produkcja addytywna oferuje liczne korzyści, takie jak terminowa produkcja wysoce złożonych i zindywidualizowanych komponentów bez konieczności kosztownego oprzyrządowania. Ponieważ wytwarzanie takich elementów konwencjonalnymi metodami kształtowania jest albo niemożliwe, albo wyjątkowo kosztowne, nie jest zaskakujące, że wytwarzanie przyrostowe szybko rozwija się we wszystkich gałęziach przemysłu. Czy to w przemyśle lotniczym, medycznym, motoryzacyjnym, narzędziowym czy w innych zastosowaniach przemysłowych, zapotrzebowanie na elementy drukowane w 3D rośnie w szybkim tempie. Techniczne możliwości AM w zakresie tworzenia innowacyjnych i zoptymalizowanych komponentów można najlepiej wykorzystać, gdy wszystkie krytyczne aspekty wytwarzania dodatków są już brane pod uwagę na etapie projektowania.


Nowo założona firma AM Solutions S.r.l. z siedzibą we Włoszech rozszerzy istniejącą ofertę AM Solutions, marki z Grupy Rösler, w dziedzinie obróbki końcowej 3D jako dostawca usług w zakresie rozwiązań do drukowania 3D.


Myślenie addytywne - od projektu do gotowego produktu

Dlatego faza projektowania jest istotną częścią oferty usług AM Solutions - usług drukowania 3D. Wyposażeni w najnowocześniejsze oprogramowanie i sprzęt pomocniczy (na przykład narzędzie do symulacji Altair, oprogramowanie CAD Siemens NX i skaner 3D GOM Atos) specjalnie przeszkoleni eksperci firmy zapewniają elastyczność projektowania i możliwości technologii drukowania 3D w pełni wykorzystany do wykonywanych zadań. Dotyczy to w równym stopniu kompletnej inżynierii komponentów od zera, przeprojektowania już istniejących elementów do wytwarzania przyrostowego, walidacji projektu produktu lub optymalizacji topologii.

Elementy mogą być drukowane z różnych materiałów, na przykład różnych rodzajów stali nierdzewnej, aluminium i tytanu. Proces drukowania odbywa się przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu, takiego jak EOS M 290, umożliwiając komponenty o wymiarach 250 x 250 x 325 mm. W pełni automatyczny proces drukowania 3D gwarantuje nie tylko bardzo wysoką precyzję, ale także niezmiennie wysoką jakość i absolutną powtarzalność wyników drukowania.

Jeśli drukowane elementy 3D wymagają kolejnego etapu obróbki, doświadczeni specjaliści AM Solutions - usługi drukowania 3D mają dostęp do szeregu najnowocześniejszych urządzeń do obróbki, takich jak 5-osiowa frezarka DMG Mori DMU 50.


Oferta AM Solutions - usługi drukowania 3D obejmie nie tylko inżynierię, w tym optymalizację projektu produktu do wytwarzania przyrostowego, ale także faktyczne usługi drukowania 3D, obróbkę mechaniczną, obróbkę powierzchni i kontrolę jakości.
 

Przetwarzanie końcowe - wartość dodana dzięki profesjonalnej wiedzy

Do obróbki końcowej części - usuwania resztek proszku i konstrukcji wsporczych do wygładzania i polerowania powierzchni - firma wykorzystuje szeroką gamę technologii i procesów. Obejmuje to pełne portfolio rozwiązań AM - post-processing 3D, który oferuje wiele korzyści. Na przykład już na etapie projektowania i inżynierii można ocenić, czy można spełnić wymagania klienta dotyczące określonego wykończenia powierzchni, czy też konieczna jest modyfikacja projektu. W zależności od zadania możliwe jest również dostosowanie istniejących procesów lub materiałów eksploatacyjnych w celu spełnienia specyfikacji klienta. Ta wiedza w zakresie wykańczania powierzchni pomaga zapobiegać problemom z etapem obróbki końcowej i jest kluczowa dla opłacalnego procesu wytwarzania przyrostowego. Portfolio usług obejmuje również kontrolę jakości komponentów.


Wykorzystywane jest najnowocześniejsze oprogramowanie, takie jak narzędzie do symulacji Altair lub oprogramowanie CAD Siemens NX, a także najnowocześniejszy sprzęt, taki jak EOS M290 lub 5-osiowa frezarka DMU 50 firmy DMG Mori. Ponadto wejdzie w życie całe portfolio przetwarzania końcowego AM Solutions - przetwarzanie końcowe 3D.

 

Oficjalne uruchomienie usług AM Solutions - usług drukowania 3D, zlokalizowanych na obrzeżach Mediolanu w Concorezzo w północnych Włoszech, odbędzie się podczas RM Forum w dniach 11 i 12 września 2019 r. W Muzeum Alfa Romeo w Arese w Mediolanie.


 

AM Solutions, marka grupy Rösler, zajmuje się wyłącznie rozwiązaniami technicznymi dla komponentów wytwarzanych metodą przyrostową. Oferta obejmuje sprzęt, procesy i materiały eksploatacyjne do zautomatyzowanej obróbki końcowej i obróbki powierzchni elementów AM (AM Solutions - obróbka 3D). Obejmuje to również usługi doradcze w zakresie optymalizacji projektów produktów i procesów drukowania, które umożliwiają efektywne i ekonomiczne przetwarzanie końcowe takich elementów. Oprócz tego AM Solutions - usługi drukowania 3D, oferuje kompleksowy pakiet usług obejmujący projektowanie i inżynierię produktu, faktyczny druk, kolejne etapy obróbki i operacje wykończeniowe powierzchni specyficzne dla produktu. Krótko mówiąc, wszystko wokół drukowania 3D.

 

Źródło: AM Solutions / SCHULZ. PRESSE. TEXT.

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.