Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

Nowy napędzany uchwyt narzędziowy z funkcją zdalnej komunikacji maksymalnie zwiększa stopień wykorzystania obrabiarki

2019-11-18

Wprowadzenie nowego, wyspecjalizowanego rozwiązania stworzonego przez firmę Sandvik Coromant zwiększy stopień wykorzystania tokarek oraz obrabiarek wielozadaniowych wykorzystujących głowicę rewolwerową i wyposażonych w napędzane uchwyty narzędziowe. Rozwiązanie Coromant Capto® DTH Plus wchodzi w skład pakietu cyfrowego wspomagania obróbki CoroPlus®. System minimalizuje ryzyko wystąpienia awarii i wynikających z tego kosztownych przestojów, informując z odpowiednim wyprzedzeniem operatora o potrzebach konserwacyjnych poszczególnych napędzanych uchwytów narzędziowych.Umożliwia to producentom osiągnięcie maksymalnej produktywności i wydajności obrabiarki dzięki konserwacji predykcyjnej oraz szybkim zmianom narzędzi w zastosowaniach z wykorzystaniem narzędzi napędzanych na tokarce.

 

Nowy napędzany uchwyt narzędziowy z funkcją zdalnej komunikacji maksymalnie zwiększa stopień wykorzystania obrabiarki

Uchwyty narzędziowe Coromant Capto® DTH Plus przenoszące napęd dla narzędzi obrotowych na tokarce oferują redukcję przestojów obrabiarki dzięki umożliwieniu konserwacji predykcyjnej

 

Jako czołowy twórca i dostawca rozwiązań do obróbki skrawaniem metali, firma Sandvik Coromant wprowadza nowy produkt, aby rozwiązać częsty problem, z którym boryka się wielu producentów – określenie optymalnego terminu serwisowania sprzętu i zarazem uniknięcie prawdopodobieństwa awarii uchwytu narzędziowego. Poza planowanym harmonogramem konserwacji operator mógłby kontynuować eksploatację uchwytu narzędziowego w środowisku grożącym kosztownymi uszkodzeniami sprzętu, czego skutkiem byłyby awarie obrabiarki i nieplanowane przerwy w produkcji. 

 

Nowy napędzany uchwyt narzędziowy, mający uzupełniać koncepcję szybko wymiennych narzędzi Coromant Capto® stworzonych przez firmę Sandvik Coromant, korzysta z czujników do pozyskiwania danych, gromadzi je i przekazuje je dalej przez Bluetooth, co umożliwia analizę konieczną do konserwacji predykcyjnej uchwytu. Dzięki funkcji szybkiej wymiany, czas potrzebny operatorowi na dokonanie wymiany narzędzia, pomiarów i ustawianie zostaje zredukowany do minimum. Ponadto wyposażenie napędzanych uchwytów narzędziowych w złącze Coromant Capto® umożliwia operatorom korzystanie z szerokiej gamy bardzo wydajnych narzędzi skrawających.

Wchodzące w skład oferty oprogramowanie dostarcza operatorom informacji w czasie rzeczywistym – np. o poziomie drgań uchwytu – co umożliwia monitorowanie wrzeciona przy jednoczesnym monitorowaniu temperatury wewnątrz uchwytu. Inne dane dostarczane przez czujniki obejmują prędkość obrotową i kierunek obrotów, co ogranicza do minimum prawdopodobieństwo przekroczenia wartości granicznych uchwytu, oraz aktualne i historyczne informacje o konkretnym narzędziu. Ponadto dostarczane są także dane o lokalizacji napędzanego uchwytu narzędziowego, w tym konkretna fabryka, nazwa obrabiarki, numer głowicy rewolwerowej i pozycji.

 
Oprogramowanie Coromant Capto® DTH Plus w działaniu


Mathias Tjomsland, Product Manager Digital Tools w firmie Sandvik Coromant, wyjaśnia: – Zazwyczaj konserwację uchwytu narzędziowego wykonuje się raz lub dwa razy w roku, w zależności od poziomu jego wykorzystania, ale w ten sposób nie uwzględnia się rzeczywistych potrzeb konserwacyjnych poszczególnych uchwytów. Dzięki dostarczaniu danych w czasie rzeczywistym, oferta Coromant Capto® DTH Plus umożliwia podejmowanie prawidłowych decyzji w kwestiach związanych z wyznaczaniem przerw konserwacyjnych, dzięki czemu serwisowanie wynika z rzeczywistych potrzeb, a nie jedynie z zaplanowania określonych interwałów. W rezultacie producenci mogą mieć pewność, że ich napędzane uchwyty narzędziowe są zawsze w dobrym stanie i że zakład funkcjonuje na bardzo wysokim poziomie wydajności.

 

Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie internetowej https://www.sandvik.coromant.com/pl-pl/products/coromant_capto/Pages/coromant-capto-plus.aspx 

 

Sandvik Coromant
Sandvik Coromant, będący częścią ogólnoświatowej grupy inżynieryjno przemysłowej Sandvik, jest liderem w dziedzinie wytwarzania narzędzi, rozwiązań w zakresie obróbki skrawaniem oraz posiadanej wiedzy. Wyznacza standardy i wdraża innowacje spełniające wymagania przemysłu obróbki metalu, zarówno obecne jak i związane z nadchodzącą nową erą przemysłową. Wsparcie edukacyjne, duża skala inwestycji w badania i rozwój oraz silne, partnerskie relacje z klientami gwarantują postęp w zakresie technologii obróbki, który nadaje kierunek i dynamikę oraz zmienia przyszłość przemysłu wytwórczego. Firma Sandvik Coromant jest właścicielem ponad 3100 patentów na całym świecie, zatrudnia ponad 7900 pracowników i jest reprezentowana w 150 krajach.

Więcej informacji można uzyskać na stronie
www.sandvik.coromant.com

 
 
Źródło: Sandvik Coromant
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.