Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

METAV 2020
METAV 2020

Informacje prasowe

 

Czym jest tulejka zaciskowa ER i do czego służy

2020-01-29

W 1972 r. firma REGO-FIX wprowadziła pierwszy uchwyt na tulejki ER. Dwadzieścia lat później dzięki standaryzacji DIN tulejka ER stała się najpopularniejszym sposobem mocowania narzędzi z chwytem walcowym. Tuleja zaciskowa ER (często też nazywana „koszykiem” ER) to najbardziej popularny i najbardziej powszechny system zaciskowy przeznaczony do mocowania narzędzi obrotowych.

 

Czym jest tulejka zaciskowa ER i do czego służy

Są niedrogie, praktyczne i bardzo wytrzymałe, co często skłania użytkowników do ich wyboru. Popularność tego systemu w obróbce skrawaniem, mimo rozwoju rynku mocowań, nie zmniejsza się i wciąż jest on chętnie używany, będąc najbardziej popularnym sposobem mocowania narzędzi na świecie.

 

Jak działa tulejka ER

Tuleja zaciskowa ER umożliwia cylindryczne mocowanie narzędzi z chwytem walcowym, takich jak frezy, wiertła czy gwintowniki. Jest to typ uchwytu, który tworzy kołnierz wokół mocowanego narzędzia i pozwala na wytworzenie wokół niego dużej siły zaciskowej, utrzymującej narzędzie w oprawce. Prostota montażu jest niewątpliwą zaletą tego systemu – wystarczy wprowadzić narzędzie do otworu tulejki i zacisnąć nakrętkę.

Tuleje wykonane są ze stali stopowej hartowanej, sprężystej, posiadają wzdłużne nacięcia, pozwalające na rozszerzanie i kurczenie się tulejki.

 

Tuleje zaciskowe ER produkcji D’Andrea – najlepszy wybór

Od wielu lat współpracujemy z renomowaną włoską firmą D’Andrea – producentem sprawdzonych systemów mocowań, znanym z wysokiej jakości swoich produktów. W naszym sklepie oferujemy także tuleje ER produkcji D’Andrea.
Prowadzimy również autoryzowany serwis głowic wytaczarskich D’Andrea, służąc dodatkowo wsparciem i doradztwem technicznym przy wyborze optymalnego produktu tej marki.

Więcej o producencie tulejek ER

Włoska firma D’ANDREA SpA od lat przoduje w produkcji precyzyjnych akcesoriów, służących do wyposażenia obrabiarek. Oferowane produkty niezmiennie cieszą się uznaniem klientów, także od ponad 20 lat wśród odbiorców w Polsce.

Rodzinna firma D’Andrea powstała w roku 1951, i od tego momentu nieustannie wdraża innowacyjne i nowoczesne rozwiązania, przeznaczone dla rozwijającego się dynamicznie przemysłu mechanicznego.

Są to wysoko zaawansowane technologicznie produkty, stosowane w wielu operacjach obróbki skrawaniem, takich jak planowanie, wytaczanie, frezowanie, gwintowanie i wiercenie.

Firma ma swoje fabryki i siedzibę w miejscowości Lainate koło Mediolanu, a także w miejscowości Molise. W nich powstaje powstają wszystkie produkty D’Andrea: bardzo dobrze znany i popularny system precyzyjnych modułowych oprawek narzędziowych Modulhard’andrea, a także system oprawek narzędziowych, przeznaczony do obróbki skrawaniem z wysokimi obrotami - TOPRUN, MONOd’, MONOforce, MCD’ oraz głowice do planowania i wytaczania TA-CENTER, TA-TRONIC, U-TRONIC, U-COMAX, AUTORADIAL.
Wszystkie procesy projektowania, produkcji i sprzedaży w firmie D’Andrea są objęte certyfikatem jakości zgodnym z normą ISO 9001.

Asortyment tulei ER

Standardowymi rozmiarami oferowanymi w naszym sklepie są tuleje ER-11, ER-16, ER-20, ER-25, ER-32 oraz ER-40. Są one dostępne w magazynie sklepu i wysyłane w ciągu 24 godzin od otrzymania zamówienia.


Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu pod adresem
sklep.toolswro.com.pl.

 

 

Źródło: ToolsWro

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.