Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

Szczelny miniaturowy moduł o dużej sile mocowania.

2020-04-01

Szybkie przezbrojenie maszyny, poprzez skrócenie procesów oraz ich automatyzację, to niezwykle istotny czynnik zwiększający efektywność i elastyczność produkcji. Firma SCHUNK, lider w dziedzinie systemów chwytakowych i technologii mocowań, stale rozwija swoje portfolio produktów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów oraz wymaganiom ich aplikacji.

 

Szczelny miniaturowy moduł o dużej sile mocowania.

 Rozwijając mocne strony systemu bazująco- mocującego VERO-S, SCHUNK stworzył całkowicie uszczelniony miniaturowy moduł mocujący, który łączy kompaktowe wymiary, duże siły docisku i trzymania, znaczną stabilność kształtu oraz powtarzalność wynoszącą <0.005  mm, z myślą o kompaktowych zastosowaniach do obróbki skrawaniem oraz montażu i przenoszenia.

Aby osiągnąć znaczną siłę docisku pomimo kompaktowych wymiarów, VERO-S NSE mikro 49-13 firmy SCHUNK jest uruchamiany za pomocą osiowego tłoka. Dzięki opatentowanej koncepcji, obejmującej system podwójnego skoku i zintegrowanej w wersji standardowej funkcji turbo, osiągane siły docisku wynoszą 1,500  N. Moduł NSE mikro 49-13 zajmuje pozycję pośrednią między urządzeniami NSE  mikro  49 (400  N) i NSE  mini  90-25 (6 000  N). Siły trzymania wynoszą 3  000  N (M3) lub 5  000  N (M4) w zależności od rozmiarów gwintu sworznia mocującego (ø 10 mm). 

Jak we wszystkich systemach bazująco-mocujących firmy SCHUNK, zamykanie modułów na trzpieniach palety odbywa się za pomocą sprężyn zaciskowych, co gwarantuje pewne mocowanie obrabianych elementów bez użycia dodatkowych mediów. Blokada jest podtrzymywana samoczynnie, z wykorzystaniem mocowania kształtowego. Ponieważ położenie suwaka mocującego można monitorować poprzez odczyt ciśnienia dynamicznego, ten miniaturowy moduł nadaje się do zarówno do obróbki metali jak i automatyzacji. Dzięki niewielkim wymiarom (ø 49 mm, wysokość powyżej stołu 13 mm) pozwala on na optymalne wykorzystanie przestrzeni maszyny i bezpośrednie mocowanie elementów o niewielkich wymiarach. Ponieważ powierzchnia bazująca trzpieni ma kształt stożka, zamykanie systemu VERO-S NSE mini  nie wymaga konieczności dokładnego pozycjonowania palety względem uchwytu. Ciśnienie w układzie wynoszące 6 barów jest wystarczające do otwarcia modułów mocujących. Wzbudzenia można dokonać w części bocznej lub od podstawy. Elementy funkcjonalne systemu VERO-S NSE mikro, takie jak korpus bazowy, czy trzpienie mocujące, są wykonane ze stali nierdzewnej, co znacząco wpływa na zwiększenie żywotności modułu i ułatwia jego konserwację. 

  Zalety – Korzyści dla użytkownika

 • Mała wysokość
  Rozszerzenie przestrzeni roboczej maszyny
   
 • Ciśnienie systemow 6 barów
  Nie są wymagane dodatkowe wzmacniacze ciśnienia
   
 • Pozycjonowanie za pomocą krótkiego stożka
  Bardzo łatwe łączenie z dokładnością <  0,005  mm
   
 • Samoutrzymujące blokowanie kształtowe
  Utrzymanie siły docisku także w razie spadku ciśnienia
   
 • Wbudowane turbo w standardzie
  Wzrost siły docisku nawet o 300% w celu optymalnego wykorzystania wydajności maszyny, co przekłada się na wysoką skuteczność
   
 • Wykonanie z odpornej na korozję stali nierdzewnej
  Długa trwałość użytkowa oraz maksymalna niezawodność procesu
   
 • Sworzeń mocujący w jednym, stałym rozmiarze pasujący do wszystkich modułów NSE  mikro  
  Wyeliminowane ryzyko pomyłki w doborze czy nieprawidłowego działania
   
 • Zintegrowany monitoring suwaka
  Nadaje się do zautomatyzowanych zastosowań
 
 
Źródło: SCHUNK
 
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.