Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

Podwójny kontrakt dla Leadec: Utrzymanie ruchu linii produkcji baterii

2020-04-06

Leadec przygotowuje się do dwóch przełomowych kontraktów w dziedzinie elektromobilności. Od marca 2020 r. Leadec przejął produkcyjne utrzymanie ruchu zakładu produkującego baterie w niemieckim Kamenz. Dodatkowo ta specjalizująca się w usługach przemysłowych firma, wygrała kontrakt na całkowite produkcyjne utrzymanie ruchu linii montażowych w zakładzie w Jaworze w Polsce. Oba zamówienia zostały udzielone jednocześnie.

 

Podwójny kontrakt dla Leadec: Utrzymanie ruchu linii produkcji baterii

Leadec jest wiodącym dostawcą rozwiązań technicznych dla przemysłu motoryzacyjnego i produkcyjnego, koncentrującym się na rozwoju inteligentnych koncepcji usług przemysłowych. Dzięki temu, firma pozyskała dwa znaczące zamówienia od spółki Mercedes Benz AG w Niemczech i w Polsce. Leadec działa już w obu lokalizacjach, a teraz będzie mógł rozbudować swoje usługi związane z utrzymaniem ruchu. Dla Accumotive, Leadec już od maja 2019 r. montuje obudowy baterii w zakładzie w Hoyerswerdzie. Od 1 marca 2020 r. Leadec dodatkowo przejął utrzymanie montażu baterii w Kamenz. W Jaworze firma Leadec jest odpowiedzialna za utrzymanie ruchu linii do produkcji silników. W kolejnym kroku zostały również dodane urządzenia do produkcji baterii. Okres obowiązywania każdej z umów wynosi pięć lat.

Pionierski projekt z potencjałem na przyszłość

Obydwa zamówienia dotyczące czynności związanych z utrzymaniem ruchu linii produkcyjnych baterii, są pierwszymi tego rodzaju w Europie. Dzięki obszernemu know-how z zakresu stosowania nowych technologii w linii produkcji baterii, prestiżowym referencjom w dziedzinie utrzymania ruchu w regionie oraz innowacyjnym rozwiązaniom, Leadec pokonał tutaj licznych konkurentów. W wyniku tego, dostawca będzie obsługiwał w sumie osiem linii produkcji baterii. „Jest to pionierski projekt na szybko rosnącym rynku elektromobilności. Nasze usługi obejmują utrzymanie ruchu linii montażowych, na których montuje się zestawy baterii samochodowych oraz towarzyszących im automatycznie sterowanych pojazdów typu AGV. Bardzo się cieszymy, że nasza koncepcja okazała się przekonująca” – powiedział Markus Glaser-Gallion, CEO Leadec. 

Więcej na:

O firmie Leadec
Leadec jest wiodącym dostawcą usług technicznych dla branży motoryzacyjnej i produkcyjnej. Firma z siedzibą w Stuttgarcie zatrudnia prawie 20 000 osób na całym świecie. W 2018 roku Leadec osiągnął obroty w wysokości około 900 milionów euro. Od ponad 50 lat Leadec wspiera swoich klientów w całym łańcuchu produkcji i dostaw. Firma ma siedzibę w ponad 250 lokalizacjach, często bezpośrednio w zakładach i obiektach swoich klientów. 
Globalne usługi Leadec obejmują: inżynierię (konsulting i prace inżynierskie), instalację (instalacja i automatyzacja, relokacje maszyn), serwis (serwis sprzętu produkcyjnego i czyszczenie techniczne), wsparcie (IFM / TFM i logistyka wewnętrzna), a także inne usługi lokalne. Usługi są świadczone w ramach projektów lub stale na miejscu w siedzibie klienta.

 

 Źródło: Leadec Holding BV & Co. KG

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.