Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

Konferencja internetowa: Przemysł 4.0 - Made in Wroclaw

2020-05-13

Menadżerowie Volkswagena, Fanuca, Stermedii oraz Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości w bogatym programie konferencji o fabrykach czwartej generacji. Pierwszy webinar 20 maja. Zapisy już ruszyły.

 

Konferencja internetowa: Przemysł 4.0 - Made in Wroclaw

Przemysł 4.0 zmienia przyszłość produkcji dzięki nowoczesnym technologiom, metodom zarządzania i nowym modelom biznesowym. Coraz więcej menadżerów fabryk zdaje sobie sprawę, że transformacja cyfrowa wpływa na konkurencyjność i poprawę wydajności ich przedsiębiorstw. Jak wprowadzać innowacje? Jak zmniejszyć ryzyko inwestycji i w co zainwestować? Od czego zacząć cyfrową transformację? O tym porozmawiają prelegenci e-konferencji „Przemysł 4.0 - Made in Wroclaw”.

 

- Będziemy inspirować menadżerów, inżynierów i właścicieli fabryk, pokazując dobre praktyki biznesowe i zastosowania nowoczesnych technologii w przemyśle – mówi Mikołaj Kołodziejczak z Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. 

Konferencja rozpocznie się 20 maja o godz. 10:00. Czwarta rewolucja przemysłowa zostanie przedstawiona z trzech perspektyw praktyków: innowacyjnej fabryki, dostawców technologii i organizacji ułatwiającej wejście do przemysłu przyszłości. 

- Każda fabryka: mały zakład czy duża wytwórnia ma procesy, które można usprawnić dzięki cyfryzacji czy automatyzacji. Pokażemy przykłady prostych zmian i złożonych wdrożeń - mów Artur Karda, dyrektor ds. transformacji cyfrowej w Stermedia.ai (współorganizator konferencji), trener Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. 

Konferencja otwiera cykl wydarzeń Przemysł 4.0 - Made in Wroclaw, poświęconych innowacjom w produkcji. Webinary będą poświęcone nowoczesnym technologiom, jak robotyzacja, sztuczna inteligencja, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, blockchain, druk 3D, internet rzeczy, cyfrowe bliźniaki, migracja do chmury czy cyberbezpieczeństwo. 

– Pokażemy innowacje wdrażane głównie przez firmy z Dolnego Śląska, bo mamy tu sprawny ekosystem: nowoczesny przemysł i firmy rozwijające najnowsze technologie. Ale na konferencję zapraszamy firmy z całej Polski, bo Wrocław jest miastem otwartym: na ludzi i technologie – mówi Magdalena Wypych, kierownik projektu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, współorganizatora wydarzenia.

Szybki rozwój technologiczny, presja na poprawę wydajności i obawy pracowników przed zmianami rodzą dylematy wśród menadżerów: jak przeprowadzić fabrykę przez cyfrową transformację. Dlatego program wydarzeń Przemysł 4.0 - Made in Wroclaw przewiduje dyskusje nie tylko na temat nowoczesnych technologii, ale także wdrażania nowych modeli biznesowych w przemyśle 4.0, wprowadzania zmian w kulturze organizacyjnej, zarządzaniu i motywowaniu pracowników. 

Na prelekcje i dyskusje zapraszani będą doświadczeni menadżerowie zakładów produkcyjnych, inżynierowie, środowisko naukowe i akademickie. 

Organizatorami cyklu Przemysł 4.0 - Made in Wroclaw są:
Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej ,
Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości
Stermedia.ai 

 Szczegóły wydarzenia i bezpłatna rejestracja:  
https://bit.ly/2WlNP4R

 

 

Źródło: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej / Business Support Centre

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.