Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

AGH RACING: POWRÓT DO PRAC WYKONAWCZYCH

2020-05-14

Mimo przymusowej kwarantanny, nie ustajemy w działaniach i pracach nad funkcjonowaniem naszego zespołu. Skupiliśmy się między innymi na regularnym poszerzaniu naszej bazy wiedzy i przygotowaniu do rywalizacji w konkurencjach statycznych podczas zawodów Formuły Student. Z racji sytuacji epidemiologicznej być może ominą nas w tym roku konkurencje dynamiczne, ale to nie powstrzymuje nas od pracy również w tych obszarach działalności naszego zespołu.

 

POWRÓT DO PRAC WYKONAWCZYCH

Mimo przymusowej kwarantanny, nie ustajemy w działaniach i pracach nad funkcjonowaniem naszego zespołu. Skupiliśmy się między innymi na regularnym poszerzaniu naszej bazy wiedzy i przygotowaniu do rywalizacji w konkurencjach statycznych podczas zawodów Formuły Student. Z racji sytuacji epidemiologicznej być może ominą nas w tym roku konkurencje dynamiczne, ale to nie powstrzymuje nas od pracy również w tych obszarach działalności naszego zespołu. Zgodnie z Zarządzeniem Rektora AGH działalność kół naukowych może zostać wznowiona od 18 maja. Z niecierpliwością wyczekujemy tego dnia i po otwarciu garaży zamierzamy poczynić olbrzymie postępy prac przy ciągłym zachowaniu reżimu sanitarnego i najwyższych środków ostrożności.

 

PRZYŁBICA DLA MEDYKA

związku z trwającą pandemią na Akademia Górniczo-Hutnicza i jej studenci postanowili dołączyć się do ogólnopolskiej akcji wsparcia służb medycznych. „Przyłbica dla medyka – AGH” to bezinteresowny ruch społeczny w środowisku AGH, którego celem jest wytworzenie w technologii druku 3D brakujących środków bezpieczeństwa dla medyków. Nasz zespół od 29 marca przez 40 dni, co przekłada się na 800 godzin pracy ciągłej drukarki 3D, przygotowywał przyłbice oraz adaptery do masek. W ramach akcji wydrukowaliśmy 400 adapterów oraz 100 przyłbic, co w połączeniu z przekazanymi w poprzednim miesiącu 500 maskami składa się na konkretne wsparcie dla polskich szpitali. Więcej o akcji można przeczytać tutaj: https://www.facebook.com/Przy%C5%82bica-dla-Medyka-AGH-110274180621672

WIRTUALNY DZIEŃ OTWARTY AGH

Mieliśmy również przyjemność wziąć udział w wirtualnym dniu otwartym Akademii Górniczo-Hutniczej, który odbył się 17 kwietnia. Reprezentowaliśmy uczelnię podczas tego wydarzenia, mogliśmy tam zaprezentować materiały naszego autorstwa. Dodatkowo utworzyliśmy dedykowany wirtualny pokój, gdzie kandydaci mogli wejść, porozmawiać nami i poznać więcej szczegółów na temat między innymi naszych działań marketingowych czy aspektów technicznych naszego samochodu.

START W LIDZE WYŚCIGÓW ONLINE

We wtorek 21 kwietnia stanęliśmy do rywalizacji z innymi polskimi zespołami Formuły Student. Nasz zespół występuje w lidze Formula Student Tatuus Championship organizowanej we współpracy z Republic of Simracers. Wirtualny wyścig odbył się w formacie 2 razy 30 minut na torze Donington Park, a transmisję z całego wydarzenia można było obejrzeć na platformie Twitch. Był to wyścig zerowy, dlatego końcowe rezultaty nie liczyły się w klasyfikacji punktowej.

 

 

Źródło: AGH Racing

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.